999 rezultate për

ndertesa

LIVE/ Ndërtesa të shkatërruara dhe persona të plagosur, pamje të rënda nga tërmeti në Kroaci Nga tërmeti 6.3 ballë në Kroaci raportohet për dëme të konsiderueshme materiale. Pamjet tregojnë se shumë ndërtesa ja
Shikoni si zhvendoset ndërtesa 5 katëshe pa u shembur asnjë tullë (VIDEO) Një godinë 5-katëshe në Shangai, me peshë 7600 tonë, u ngrit nga toka dhe u spostua në një vend të ri, duke përdorur tek
Tërmeti shkatërrues në Turqi, shkon në 100 numri i viktimave Numri i të vdekurve nga një tërmet i fuqishëm që goditi Turqinë perëndimore u rrit në 100 të martën, thanë autoritetet.
Momenti i frikshëm kur shembet pallati pas tërmetit të fuqishëm që shkundi Turqinë (VIDEO) Ky është momenti kur një pallat shumëkatësh është shembur pas tërmetit të fuqishëm që goditi Egjeun, Turqinë dhe Greqinë
Historia e shtëpisë më të rëndësishme në botë Më 13 tetor 1792, presidenti George Washington vendosi në mënyrë ceremoniale gurin e parë në themelin e ndërtesës, e cil
Pluhuri mbulon zonën, nis shpërthimi i pallatit që tërmeti e bëri të pabanueshëm IKMT ka kryer disa shpërthime të kontrolluara për shembjen e një pallati 13-katësh në Durrës, i cili u bw i pabanueshwm
Bie nga ndërtesa, ndërron jetë punëtori në Tiranë Një ngjarje e rëndë ka ndodhur pak më parë në Tiranë, ku një punëtor 56 vjeçar është rrëzuar nga një kantier ndërtimi e
Misteri i qytetit të doktor Faustit: Toka po ngritet, ndërtesat po prishen Në periferi të Gjermanisë, afër kufirit me Francën dhe rrëzë kodrave të ashtuquajtura ‘Black Forest’, shtrihet qyteti pi
Policia dhe IKMT "zbarkojnë" në Velipojë, nis shembja e ndërtesave pa leje Në orët e para të mëngjesit të sotëm, forca të shumta policie dhe IKMT kanë shkuar në zonën e Velpojës dhe Karaburunit,
Miratohet shembja e ndërtesave në Durrës të dëmtuara nga tërmeti i 26 nëntorit Këshillit Bashkiak i Durrësitka miratua shembjen e dy pallateve dhe disa ndërtesave individuale në Manëz që janë dëmtuar
Muri me rërë përpin ndërtesat, pamjet "apokaliptike" skuqin qiellin (VIDEO) Në Niamey qielli u bë i kuq ndërsa vendi përfshihej nga një studi masive rërë. Foto dhe video të publikuara në rrjetet s
Shkrumbohet nga flakët ndërtesa 48 katëshe në Dubai (FOTO LAJM) Një zjarr i madh ka përfshirë një ndërtesa 48-katëshe në Dubai, ndërsa njerëzit janë parë të tmerruar duke bërtitur, tek
Masat kundër Koronavirusit: Dezinfektohen 200 ndërtesa në Prishtinë Kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti ka njoftuar se ka filluar dezinfektimi i 200 ndërtesave në kryeqytet Ahm
Të braktisura dhe të mistershme, kështjellat më tërheqëse në botë (FOTO LAJM) Historitë dhe sekretet që ato mbartin i bëjnë edhe më tërheqëse ato. Por për këto ndërtesa të mëdha mjafton fakti që jan
Tërmeti tragjik në Turqi, dhimbja dhe shkatërrimi që la pas në disa fotografi (FOTO LAJM) Së paku 35 persona kanë humbur jetën nga një tërmet i fuqishëm në lindje të Turqisë. Ndërkohë, raportohet se mbi 1 m
Ndërtesat "shpërthejnë" në flakë pas tërmetit të fuqishëm, shkon në 84 numri i të plagosurve (VIDEO) Tërmeti me magnitudë 6.8 të shkallës rihter që tronditi natën e sotme Turqinë, përveç ndërtesave të shembura, ka shkaktu
Drafti i ri për ndërtesat e shembura nga tërmeti, çfarë do të ndodhë me ato që kanë mbi 50 vjet ndërtuar Objektet që janë ndërtuar prej më shumë sesa 50 vitesh do i nënshtrohen një procesi të hollësishëm të auditimit teknik,
Me 10 kg lëndë plasëse, sot shembet ndërtesa 6 katëshe te Astiri Një ndërtesë 6-katëshe do të shembet ditën e sotme në zonën e Astirit. Sipas informacioneve shembja e objektit 6 katë
Era po rrëzon pemë e depozita, MB: Qëndroni larg ndërtesave të larta! Ministria e Mbrojtjes i është drejtuar me një apel qytetarëve që këtë të dielë të qëndrojë larg pallateve dhe objekteve
Hetimet për ndërtuesit në Durrës, betoni i ndërtesave s’ishte në cilësinë e duhur Janë zbardhur detajet nga hetimi për banesat e shembura nga tërmeti në Durrës. Prokuroria e Durrësit ka konstatuar shkel