999 rezultate për

ndersjelle

“Marrëveshja historike Kosovë -Serbi të përfshijë njohjen e ndërsjell녔 Presidenti i Republikës së Kosovës Hashim Thaçi në editorialin, e botuar në të përditshmen gjermane “Frankfurter Allgeme
Ja si e komenton Vuçiç njohjen e ndërsjellët Kosovë-Serbi Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, u është përgjigjur sot komenteve të politikanëve të Kosovës, se Prishtina po për
Konflikti Holandë-Turqi, reagon NATO Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg i ka bërë thirrje Turqisë dhe Holandës ditwn e sotme për të treguar
Ja urimi "vëllazëror" i presidentit serb për ditëlindjen e Putin Presidenti serb Tomislav Nikoliç i ka uruar ditëlindjen e 64-të presidentit rus, Vladimir Putin. Në urimin e tij, Nik
Thaçi: Serbët dhe shqiptarët nuk janë armiq organikë Kryeministri i Republikës së Kosovës Hashim Thaçi, aktualisht është në Munih për të marrë pjesë në Konferencën e Siguris
Kuçi: Vendimi ynë pas Maqedonisë Zv/kryeministri i Kosovës Hajredin Kuçi ka thënë se Kosova po pret që Shkupi të heqë masat e saj, për të vepruar në të n
Jahjaga: Të gjendet një zgjidhje për krizën tregtare Presidentja e Republikës së Kosovës, Atifete Jahjaga, bëri thirrje që situata e krijuar së fundi mes Kosovës dhe Maqedon
Nesër Fiter Bajrami, urojnë presidenti Ivanov dhe kryeparlamentari Veljanovski Presidenti Gjorge Ivanov, me rastin e festës së madhe myslimane Fitër Bajrami, dërgoi urim deri te kryetari i Bashkësisë
Kosova e Italia me marrëveshje kundër kriminalitetit transnacional Republika e Kosovës dhe ajo e Italisë kanë nënshkruar sot marrëveshje për bashkëpunimi juridik ndërkombëtar - ekstradim
MB dhe USHT nënshkruajnë memorandum bashkëpunimi Ministria e Mbrojtjes dhe Universiteti Shtetëror i Tetovës do të nëshkruajë një Memorandum për bashkëpunim mes tyre. Sot
Ambasadori italian dhe turk përgëzojnë Xhaferrin Ministri i Mbrojtjes së Maqedonisë, Talat Xhaferi, ka takuar sot ambasadorët e Republikës së Turqisë, Gurol Sokmensuer d
Xhaferi-Çejku: Maqedonia, marrëdhënie të mira me Shqipërinë Ministri i Mbrojtjes i Republikës së Maqedonisë, Talat Xhaferi sot realizoi takim me ambasadorin e Republikës së Shqipër
Apel për paqe ndëretnike në Kërçovë Civil – Qendra për Liri, Forumi Servisi Paqesor Qytetar dhe Qendra për Zhvillimin e Bashkësisë – Kërçovë apelojnë te Qev
Shqipëria dhe Kosova rrisin bashkëpunimin në fushën juridike Republika e Kosovës dhe ajo e Shqipërisë kanë thëlluar marrëdhëniet në fushën e bashkëpunimit juridik ndërkombëtar Ky th
Kosovë-Maqedoni, bashkëpunimi ekonomik me interes të ndërsjellë Kryetari i Odës Ekonomike të Kosovës, Safet Gërxhaliu priti në një takim abasadorin e Maqedonisë në Kosovë, Stojan Karaj
Festa e Bajramit, Osmani: Dashuri dhe respekt të ndërsjellë! Kryetari i Rilindjes Demokratike Kombëtare (RDK), Rufi Osmani, ka uruar përmes një telegramurimi të gjithë besimtarë mys
Gruevski keqardhje për vrasjen në Gostivar Kryetari i Qeverisë së Republikës së Maqedonisë, Nikolla Gruevski sot shprehu keqardhje për rastin me vrasjen e dyfishtë
Takimet me Serbinë do të rezultojnë me njohje të ndërsjellë Sonte në mesnatë në Kosovë fillon heshtja parazgjedhore para votimeve të së dielës ku atje mbahen zgjedhjet e jashtëzako
Qarkullimi i mallrave Kosovë – Maqedoni, tashmë më i lehtë Doganat e Kosovës dhe Maqedonisë sot nënshkruan Marrëveshje për bashkëpunim dhe ndihmë të ndërsjellë për çështje doganor
Ivanov: Greqia ka shkelur marrëveshjen e vitit 1995 "Të prekur me emrin tonë, me të drejtën e vetë-identifikimit dhe të dinjitetit njerëzor". Kështu theksoi mbrëmë në Asamb