999 rezultate për

ndermjet

Bëni plane për nesër, moti është me ju Dita e diele do të karakterizohet me mot kryesisht me diell dhe e qetë, bën të ditur IHMK’ja përmes një komunikate për m
Bugajski: Nëse bashkohen Kosova dhe Shqipëria, do kërkojnë ndarje edhe shqiptarët në Maqedoni Nga Janush Bugajski Qeveria e Serbisë mund të jetë duke planifikuar eliminimin e ekzistencës së shtetit të Kosovës du
U kapën 20 milion euro drogë, shqiptari ndërmjetës i grupit të trafikut Një 41 vjeçar me origjinë nga Kosova ka përfunduar në prangat e policisë italiane. Qerim Lumi, banues në Treviso.
REKORD/ Atletico Madrid – Barcelona, ndeshja me e shikuar në futbollin e femrave Ndeshja e La Ligës së femrave ndërmjet Atletico Madridit dhe Barcelonës (0:2), e cila u zhvillua dje, është ndeshja më e
Në këtë ditë nisin shirat në Kosovë Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, në Kosovë do të mbajë mot me diell dhe vranësira të cilat ditën e martë
Sot është dita më e ngrohtë e kësaj jave në Kosovë Kosova do të vazhdojë të shoqërohet me mot pranveror. Sipas meteorologëve, edhe sot do të mbajë mot me diell dhe pjesëri
Rriten temperaturat në Kosovë Në ditën e parë të muajit mars, temperaturat në Kosovë do të vazhdojnë të jenë të ngrohta dhe moti do të jetë kryesisht
Eurodeputetët mbërrijnë në Tiranë: Ndërmjetësojmë për krizën Ka mbërritur në Tiranë delegacioni i Parlamentit Europian. Eurodeputetët vijnë para vendimit për hapjen ose jo të bis
Temperaturat nën zero, si do jetë moti sot në Kosovë Fillimi i javës në vendin tonë do të karakterizohet me mot të ndryshueshëm dhe vende-vende me fjolla të dobëta bore, më
Rikthehet dimri i acartë në Kosovë, -9 Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se edhe nesër moti do të jetë i ftohtë, shkruan Albeu.com Temperat
Sllovenia i kërkon Mogherinit të mos tentojë ndarjen etnike Presidenti i Sllovenisë, Borut Pahor, është takuar sot me përfaqësuesen e lartë të Brukselit, Federica Moherinin, ku kan
Rriten temperaturat, si do të jetë moti sot Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se sot në vendin tonë temperaturat maksimale do të arrijnë 13 gradë C
Mogherini e prerë: S'ka dialog pa u hequr taksa Shefja e politikës së Jashtme e Bashkimit Evropian, Federica Mogherini, tha të hënën se nuk do të thërrasë raund të ri b
Joa Biden kërkon unifikim të spektrit politik në Kosovë Presidenti I Republikës së Kosovës Hashim Thaçi ka takuar në Munih, ish-zëvendës presidentin amerikan, Joa Biden, shkrua
Si do të jetë moti në 11 vjetorin e Pavarësisë Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se gjatë vikendit në vendon tonë temperaturat minimale parashihen të
Ulen tensionet ndërmjet Francës dhe Italisë Ambasadori i Francës në Itali pritet të kthehet në Romë të premtën. Ai u thirrë në Paris më 7 shkurt, pas një sërë krit
Si do të jetë moti në Kosovë Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se sot në vendin tonë temperatura minimale do të shkojnë deri në 0 gr
BE del edhe kundër Trepçës, kërkon harmonizim me Serbinë Edhe përkundër faktit se Kuvendi i Republikës së Kosovës ka votuar Statutin e ri për Trepçën, zëdhënësja e Komisionit Ev
BE: Hiqeni taksën se marrëveshja është afër Zyrtarët e Bashkimit Evropian të përfshirë në procesin e dialogut ndërmjet Kosovës dhe Serbisë me kujdes po përcjellin z
Si do të jetë moti gjatë fundjavës në Kosovë Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës, ka njoftuar se sot dhe nesër në vendin tonë temperaturat maksimale do të arrijnë