999 rezultate për

ndermarrje

Komisioni rrëzon 2 dekretet e Metës, po diskutohen rrugët me koncesion Komisioni i Ekonomisë ka rrëzuar dekretin e Presidentit Ilir Meta për privatizimet. Ky dekret u rrëzua nga votat e maxho
Tregtia, sektori më fitimprurës në Kosovë Sektori privat në Kosovë nga afaristë dhe ekspertë të ndryshëm vazhdimisht është vlerësuar i vështirë për të operuar për
Në pranga kryeshefi i ndërmarrjes së pastrimit në Mitrovicë Kryeshefi i ndërmarrjes së pastrimit në Mitrovicës, Gazmend Morina, është arrestuar sot nga Policia e Kosovës. Ai dys
Shkodra si "ndërmarrje funerale", 11 të ekzekutuar e të vrarë në 8 muaj Shkodra ëshët tronditur ditën e sotme nga një vrasje e dysfishte ku viktima mbetën dy vëllëzërit Astrit dhe Brahim Bilal
Kompani amerikane interesohen të blenë Telekomin Ministri i Zhvillimit Ekonomik, Valdrin Lluka, duke komentuar vendimin e Qeverisë së Kosovës për përgatitjen e procedura
Gazetarët që raportuan për "27 prillin" padisin shtetin Gazetarët që raportonin rreth hyrjes së dhunshme në Kuvend më 27 prill do ta padisin shtetin pasi nuk i ka mbrojtur të n
Braktisja e vendit, Mali i Zi parandalon emigrimin e të rinjve shqiptarë (VIDEO) Të rinjtë shqiptarë po largohen çdo ditë e më shumë dhe arsyeja kryesore shihet të jetë mungesa e punësimit në Sqhipëri.
Vazhdon lufta PSD-VV për të kapur sa më shumë pushtet Kanë vazhduar përplasjet në mes të Lëvizjes Vetëvendosje (VV) dhe Partisë Socialdemokrate (PSD) për Ndërmarrjen Publike
Në Kosovë i dënuar me burg ndërsa në Suedi Xhabiri bënte biznes Xhabir Zharku, ish-kryetari i Kaçanikut, konsideron se e ka zbatuar vendimin e Gjykatës me vet faktin që për gjashtë vit
Këtë vit hyrja në pishinën e Gërmisë kushton më tepër Largimi i barit dhe pastrimi i hapësirës përreth pishinës së Gërmisë, janë prej përgatitjeve të fundit që po bëhen para
VV dhe PSD përleshen për kapjen e Ndërmarrjeve Publike Ka filluar mbledhja e pestë e Kuvendit komunal të Prishtinës e bashkë me të edhe debati në mes të Vetëvendosjes dhe PSD-
Bordi i “Ibër-Lepencit” drejt pastrimit Ministria e Zhvillimit Ekonomik ka propozuar shkarkim të katër drejtorëve të Bordit të ndërmarrjes “Ibër-Lepenci”, në ko
Shqiptari në Itali "masakron" shefin për turnin e punës (VIDEO) Një sherr për turnet e punës ka përdunduar në sherr fizik në Itali. Mediat italiane shkruajnë se ngjarja ka ndodhur n
Zaev detyron edhe drejtorët të bëjnë publike shpenzimet Ministri pa resor i angazhuar për çështje të komunikimit dhe transparencës Robert Popovski deklaroi se Qeveria do t’i de
Serbia kërkon 660 milionët e privatizimit të ndërmarrjeve kosovare Serbia vazhdon ta trajtojë Kosovën si plaçkë. Shteti që ka kryer masakra në Kosovë, ka bërë dëme materiale miliarda euro
Veseli i përmend Kurtit qindra punësime të aktivistëve të VV-së në Prishtinë Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli i ka reaguar kreut të VV-së, Albin Kurti, i cili foli për punësime politike
Haradinaj thërret urgjentisht një takim Ndërmarrja Trepça ka hyr në një krizë të madhe menaxheriale, pasi që në kohën kur po pritet zgjedhja e Bordit, kjo ndëma
Qeveria synon zgjidhje politike për “Trepçën” Qeveria nuk po arrin ta zbatojë Ligjin për “Trepçën”, të miratuar në tetor të 2016-s. Në konkursin për anëtarë të Bor
Dorëhiqet drejtori i Stacionit të Autobusëve Ylber Çitaku ka dhënë dorëheqje të parevokueshme nga pozita e kryeshefit Ekzekutiv të Ndërmarrjes Publike “Stacioni i Au
Rehatohet me punë vëllai i Agim Veliut Vëllai i kryetarit të Podujevës, Sami Veliu, është emëruar javën e kaluar ushtrues detyre i kryeshefit në ndërmarrjen “I