Bilanc i frikshëm viktimash, vetëm sot humbën jetën 20 shtetas nga COVID-19
999 rezultate për

ndermarrja

A do të qarkullojnë autobusët në Maqedoni gjatë festave? Me rastin e festave të Vitit të Ri, autobusët e transportit publik do kenë rend të ndryshëm të qarkullimit. Siç njoft
Reshjet e borës mbulojnë rrugët e Maqedonisë Për shkak reshjeve intensive të borës që po bie mëngjesin e sotëm gati në të gjithë vendin, rekomandohet kujdes i veçant
Ndërmarrja e interesit që përplasi edhe Albin Kurtin me Shpend Ahmetin Ndërmarrja Publike Banesore është shndërruar në arenë përplasjesh midis partive politike që nga paslufta (1999). E kr
Rruga Shkup-Tetovë drejt përfundimit, do të udhëtohet pa pagesë rrugore Së shpejti do të përfundojë edhe rikonstruimi i rrugës Saraj-Grupçin-Zhelinë, apo siç njihet “rruga e vjetër Shkup-Tetov
VMRO: Angjushev hesht për borxhin dhe privilegjet VMRO DPMNE-ja kërkoi përgjigje nga zv/kryeministri, Koço Angjushev nëse borxhet, që ai i ka në shumë prej 26 milionë eur
Këtë javë Mustafës i skadon kontrata, le Telekomin në gjendje mjeruese Kryeshefi ekzekutiv i Telekomit të Kosovës (TK), Agron Mustafa, erdhi në krye të kësaj ndërmarrjeje publike në fillim të
Adnan Neziri: Ndërmarrja komunale në Tetovë e dështuar, premtoj riorganizim të plotë Në kuadër të fushatës zgjedhore kandidatët pretendent për të fituar komunën e Tetovës, vazhdimisht janë në terren duke v
AKE ndërpret financimin e “Rrotës Panoramike” në Shkup Agjencia për Komunikime Elektronike (AKE) – financuese e “Rrotës Panoramike” këtë vit nuk do të jep para në llogari të n
Zëvendëskryeministri i ri i përfshirë në skandalin "Belize" Zëvendëskryeministri i ri i çështjeve ekonomike, Koço Angjushev deri në momentin kur u bë funksionar i lartë qeveritar n
Blushi: Bashkë me Hafizin dalim me vullnet nga ndërmarrja private! Deputeti rebel Ben Blushi, me tone mjaft të ashpra ka thënë para deputetëve në Kuvend se bashkë me Mimoza Hafizin kanë d
30 mijë qytetarë të Kumanovës pa ujë të pijshëm Në këtë të nxehtë afrikan, 30 mijë qytetarë të rajoneve të larta të Kumanovës përballen me mungesën e ujit. Qytetarët ja
"Buçaj" në Kosovë dëmshpërblehet nga Ushtria e Serbisë Ndërmarrja Buçaj në Kosovë ka fituar gjyqin kundër Ministrisë së Mbrojtjes së Serbisë. Kjo e fundit depot e firmës i kis
Nga Japonia vjen karrigia e qetësisë, përkundje dhe përqafime (FOTO LAJM) Koncepti është shumë i thjeshtë, "Yasuragi Chair", karrigia e qetësisë, është një karrige që tundet me një kukull me kra
HTC One me Android 4.4 KitKat vjen në fund të janarit HTC One është ende në mesin e opsioneve më të mira për përdoruesit e sistemit Android, por është duke i munguar Android
Tetova pushtohet nga plehrat Mediat raportojnë se qyteti i Tetovës për gati një muaj nuk është pastruar, e për pasojë koshat e plehrave janë të mbush
F1, Montezemolo: Të dënohet Mercedes Luca di Montezemolo nuk është tërhequr aspak kur i është kërkuar mendim për çështjen "“Mercedes-Pirelli". "Uroj që kjo ç
Maqedonasit: Mos votoni për BDI Në qytetin e Tetovës janë dy kandidat shqiptar për kryetar të ardhshëm të ktij qyteti dhe pala maqedonase sigurisht që k
Del në shitje PS-Vita Pajisja për argëtim e Sony, PlayStation Vita, ka dalë në Shtetet e Bashkuara gjatë të mërkurës teksa ndërmarrja provon t
Olldashi: Depozitat jashtë funksionit, Tirana do ketë ujë 24 orë Depozitat e ujit të vendosuara në pallatet e qytetit të Tiranës nga fillimi i vjeshtën do të hiqen nga Ndërmarrja e Ujës
Defekt në rezervuarin e Bovilles, ndërpritet uji për Tiranën Drejtoria e Ujësjellës Kanalizimit në Tiranë ka njoftuar gjate dites se sotme se pas një defekti te ndodhur në tubin kry