999 rezultate për

ndermarre

16 vjeçarja pi fotoksinë, niset me helikopter drejt Tiranës Një 16 vjeçare në Gramsh është vetëhelmuar e si pasojë është në gjendje të rëndë shëndetësore E reja pasi mori ndihmë
Basha i tregon Ramës 4 hapat emergjente që duhet të ndërmarrë për përballimin e pandemisë (VIDEO) Kryedemokrati Lulzim Basha në një postim në Twitter, rendit katër hapat urgjentë, të cilët duhet të ndërmerren nga ana e
Vdekja e mësuesit për shkak të COVID-19, ministrja Shahini bën apelin e fortë Ministrja e Arsimit Besa Shahini ka reaguar në rrjetin social “Facebook” për situatën e koronavirusit në vend. Humbja
Rama akuzon Kurtin: Vetëvendosja ka ndërmarrë aksione për të rrëzuar qeverinë time Për herë të parë kryeministri Edi Rama shprehet hapur kundër Lëvizjes Vetëvendosje, madje e akuzon këtë forcë politike n
Mblidhet Komisioni për Shëndetësi, koronavirusi kryetema e diskutimit Para dy orësh ka nisur mbledhja e Komisionit Parlamentar për Shëndetësi në Kuvendin e Kosovës. Temë kryesore është di
Thaçi letër Kurtit: Nuk e shfrytëzove të drejtën për formimin e qeverisë Presidenti Hashim Thaci, përmes një letre e ka njoftuar kryeministrin në detyrë Albin Kurtin, se do të ndërmarrë hapa të
Zaev: I dëgjova bisedat, masat e kujdesit janë ndërmarrë Fëmijët e mi dhe familja ime janë të shenjta siç janë të shenjtë familja dhe fëmijët për secilin qytetar dhe nuk do të l
Kthimet nga Siria, Berisha: Kosova dhe Shqipëria mund të kishin ndërmarrë operacion të përbashkët (VIDEO) Për ish-kryeministrin Sali Berisha Kosova dhe Shqipëria mund të kishin ndërmarrë operacione të përbashkëta për kthimin e
Macron dhe Rohani bisedojnë për marrëveshjen bërthamore Presidenti i Francës, Emmanuel Macron i ka bërë thirrje homologut të tij iranian, Hassan Rohani që të tregojë përmbajtje
Ambasada e SHBA reagon për shpërndarjen e Kuvendit Ambasada e SHBA-ve në Prishtinë ka reaguar pas shpërndarjes së Kuvendit të Kosovës. Ambasadori Philip Kosnett, përmes
Nuk gjen hapësira në ekip, kampioni i Botës gati të transferohet në Turqi Firma me Andrien Rabiot dhe Aaron Ramsey ka pakësuar shanset që Sami Khedira të vijojë karrierën me Juventusin. Mesf
Mos abuzoni me mesazhet, WhatApp do të ndërmarrë veprime ligjore WhatsApp do të ndërmarrë veprime ligjore kundër përdoruesve që abuzojnë me mesazhet. Kompania shpreson që të ndalohet
Nesër festohet 1 maji, policia ka ndërmarrë këto masa Policia njofton se ka bërë të gjitha përgatitjet për shënimin e 1 Majit. Sipas Policisë, janë ndërmarrë të gjitha mas
Tërbohet Diego Costa, nuk pranon të stërvitet me Atleticon Diego Costa nuk pranon të stërvitet me ekipin e Atleticos së Madridit. Sulmuesi me origjinë braziliane është dënuar m
Zbulohet lufta që Maqedonia do të ndërmarrë ndaj Fake News Zëdhënësi i Qeverisë së Maqedonisë, Mile Boshnjakovski ka bërë të ditur se Qeveria ka ndërmarrë masa shtesë për detektim
Mesi, takim me Ministrin e Inovacionit dhe Ndërmarrësisë së Kosovës Besim Beqaj Zëvendëskryeministrja e Republikës së Shqipërisë Senida Mesi ka pritur sot në një takim në Tiranë Ministrin e Inovacioni
Trump dënon shtetin e radhës, u treguan të paaftë kundër terrorizmit Ushtria amerikane tha se do të ndërprejë fondin prej 300 milionë dollar ndaj Pakistanit, për shkak të dështimit për të n
Edhe një zyrtar i LDK-së i përgjigjet Haradinajt, a po garohet për kryetar? Shefi i Grupit parlamentar të Lidhjes Demokratike të Kosovës, Avdullah Hoti ka deklaruar sot se pafuqia e koalicionit të
Hungaria do të ndërmarrë masa ndaj avokatëve që ndihmojnë emigrantët Partia në fuqi e Hungarisë thotë se do të përpiqet të kufizojë aftësinë e grupeve qytetare për të ndihmuar emigrantët.
Familjarët e mësuesëve priten në zyrën e Kryeministrit Zyra e Kryeministrit i ka pritur sot familjarët e të arrestuarve turq. Ata morën zotimin se do të sqarohen të gjitha të