999 rezultate për

ndermarra

Një orë nga protesta, këto janë masat e ndërmarra nga Edi Rama Vetëm një orë përpara nisjes së protestës së opozitës, forca të shumta policie janë vendosur përpara kryeministrisë dhe
Dukës pas Super Kupës nuk iu shqepën rojet e sigurisë, pse? (FOTO LAJM) Presidenti i FSHF-së, Armand Duka në çdo lëvizje që ka bërë pas ndeshjes sw Super Kupws, është shoqëruar hap pas hapi ng
Basha: Anëtarsimi në Nato, rezultat i suksesit të reformave (FOTO-LAJM) Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha shprehet se anëtarësimi i Shqipërisë në NATO erdhi si pasojë e reformave të
Ndryshimet e ndërmarra në ATSH Ambasadorja e Frances ne vendin tone Christine Moro gjate nje takimi me drejtorin e ATSH Gezim Podgorica informacionin e
Statusi, tre ministrat e kabinetit “Rama” në Hollandë Tre ministra të qeverisë “Rama” zhvillojnë sot në Hollandë një vizitë të rëndësishme zyrtare, disa ditë përpara mbledhj
Brukseli kërkon zgjidhje të ngërçit tregtar Në lidhje me situatën e krijuar mes Kosovës dhe Maqedonisë ka reaguar Brukseli, i cili ka kërkuar një zgjidhje sa më të
Ulet numri i azilkërkuesve në Zvicër Numri i azilkërkuesve nga Maqedonia në Zvicër ka shënuar rënie, si rezultat i masave të ndërmarra nga ana e autoriteteve
Kriza, Portugalia nuk ka nevojë për plan të ri shpëtimi Para vizitës së saj në Lisbonë, kancelarja gjermane, Angela Merkel deklaroi se Portugalia po i përmbushte angazhimet e n
KE vëzhgon Maqedoninë Zëvendëskryeministrja e Qeverisë së Maqedonisë për çështje eurointegruese Teuta Arifi, u takua sot me një delegacion të
AKR mbështet vendimin e Kusarit Presidenti i AKR-së, Behgjet Pacolli dhe të gjitha forumet e Aleancës Kosova e Re, mbështesin veprimet e ndërmarra nga a
Kushtetuesja zhvesh deputetët nga imuniteti Gjykata Kushtetuese e Republikës së Kosovës u këshillua dhe votoi të martën në një seancë për kërkesën e Qeverisë lidhur
Obama: Ndalëm "hemoragjinë" e ekonomisë Në fjalimin e tij të përjavshëm, që mbahet çdo të shtunë, presidenti amerikan, Barak Obama u shpreh se masat e ndërmarra