999 rezultate për

nderlidhese

MPJ emëron ish- ushtarin e UÇK-së në zyrën ndërlidhëse në Beograd Ministria e drejtuar nga Enver Hoxhaj e ka emëruar një ish-pjesëtar të UÇK-së në zyrën ndërlidhëse në Beograd. Ndonëse e
Përmes "miqësisë" kërkojnë njohje nga Kosova Një shoqatë ndërlidhëse mes Kosovës dhe Rumanisë po mundohen që të krijojnë studentët që kanë studiuar në shtetin e Ruma
Së shpejti Kosova me zyrë në Athinë Në Athinë do të hapet shumë shpejt zyra e Republikës së Kosovës, për të shtuar akoma më shumë kontaktet zyrtare mes dy v
Pala kosovare në Beograd për Zyrën Ndërlidhëse Ministri i Jashtëm i Kosovës ka njoftuar se një delegacion i Kosovës për herë të parë është duke e vizituar Beogradin pë
“Republika e Kosovës” edhe në Zyrën Ndërlidhëse në Serbi Enver Hoxhaj, ministër i Punëve të Jashtme, ka thënë të shtunën se emërtimi kushtetues i shtetit do të jetë në Zyrën Ndë
Dialogu, pritet marrëveshje për hapjen e zyrave ndërlidhëse Temë kryesore e diskutimeve në takimin e radhës së delegacionit kosovar me atë serb në Bruksel do të jetë marrëveshja pë
Bullgaria dhe Luksemburgu mbështetje Kosovës Ministri i Jashtëm, Enver Hoxhaj, ka pritur sot në takime të ndara ambasadorin e Bullgarisë në Kosovë, Bobi Bobev, dhe s
Krasniqi mori Raportin e Progresit të KE-së Shefi i Zyrës Ndërlidhëse të Komisionit Evropian, Renzo Daviddi, i dorëzoi sot Raportin e Progresit të Komisionit Evropi
Presidenti Rugova takon shefin e zyres nderlidhese te Rusise ne Kosove, Sergej Bazdnikin PRISHTINE - "Njohja e pavaresise se Kosoves do te qetesonte situaten e pergjithshme ne kete pjese te Evropes dhe do te b