999 rezultate për

nderkufitar

Vetëm bashkëpunimi ndërkufitar rikthen paratë e vjedhura në Maqedoni Paratë që janë vjedhur nga ish zyrtarët e përbërjes qeveritare dhe të cilat janë dërguar jashtë shtetit në mënyrë jo-lig
Tre projekte ndërkufitare inagurohen sot në Gjakovë, Deçan e Junik Përfaqësues të Zyrës së BE-së në Kosovë bashku me autoritetet lokale të Komunës së Gjakovës, Deçanit dhe Junikut inaugur
Bashkëpunim ndërkufitar Maqedoni-Bullgari për ndryshimet klimatike Organizata joqeveritare (OJQ) nga rajoni ndërkufitar Maqedoni-Bullgari kanë hartuar politika të përbashkëta integruese p
Paralajmëron Erdogan: Në pranverë do sulmojmë... Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, ka paralajmëruar se Turqia është gati që në pranverë të sulmojë grupet që ko
Maqedonia dhe Bullgaria me projekt të përbashkët për ajër të pastër Maqedonia dhe Bullgaria janë bërë pjesë e një projekti të përbashkët për reduktimin e ndotjes së ajrit. Problemi me n
2.9 milion euro për bashkëpunim ndërkufitar Maqedoni–Shqipëri Gjithsej 2.9 milion euro është fondi i “IPA 2”, programit të BE-së për projekte të bashkëpunimit ndërkufitar midis Maqed
Gjosha: Projektet Shqipëri-Greqi me ndikim në jetën e qytetarëve Ministrja e Integrimit Europian, Klajda Gjosha, zhvilloi një takim me Zëvendës Ministrin Grek të Ekonomisë, Zhvillimit d
Lunaçek: BE-ja nuk do konflikte të hapura ndërkufitare Raportuesja për Kosovën në Parlamentin Evropian, Ulrike Lunaçek, gjatë një prononcimi të bërë për Radio Evropa e Lirë, u
Sot dita e dytë e takimit ministror në Selanik Ministri i Punëve të Jashtme të Maqedonisë, Nikolla Poposki edhe ditën e sotme në Selanik po merr pjesë në takimin minis
Ministri Shabani vizitoi Komunën e Bogovinës (FOTO LAJM) Sot ministri për vetëqeverisje lokale, Lirim Shabani, qëndroi për vizitë në komunën e Bogovinës ku u takua me kryetarin
BE jep 12 mln euro për bashkëpunimin ndërkufitar Maqedoni-Shqipëri Bashkimi Evropian do të ndajë rreth 12 milionë euro për programin e ri ndërkufitar IPA midis Republikës së Maqedonisë dh
Shqipëria siguron 10 milionë dollarë financim për mjedisin Ministri i Mjedisit Lefter Koka mori pjesë në Asamblenë e 5-të të GEF - Fondi Mjedisor Global, të mbajtur në Meksikë. Ky
Rritja e bashkëpunimin ndërkufitar Shqipëri-Kosovë Ministri i Jashtëm Ditmir Bushati shprehu sot mbështetjen e fuqishme të qeverisë shqiptare për përfshirjen e Kosovës në
Shqipëri-Mali i Zi, takim për menaxhimin e ujërave ndërkufitare Në Podgoricë të Malit të Zi, u mbajt sot takimi i Komisioneve Ndërshtetërore të Republikës së Shqipërisë dhe Malit të Zi
Maqedoni-Greqi, asnjë problem kur flitet për para Edhe pse për më shumë shumë se dekada kërkohet zgjidhje për problemin me emrin dhe raportet mes Greqisë dhe Maqedonisë j
Arifi takohet me Kas Granje Sot kryetarja e Tetovës, Teuta Arifi në kabinetin e saj priti drejtoreshën e Komisionit Evropian për zgjerim, Aleksandra
Tetovë-Kosovë, bashkëpunim ekonomik Kryetarja e komunës së Tetovës, Teuta Arifi është takuar ditën e sotme me ambasadorin e Kosovës Ylber Hysa. Fokusi i dis
Zyrtarët vlerësojnë Diplomaci Publike dhe Bashkëpunim Ndërkufitar. Organizuar nga Ministria e Punëve të Jashtme e Republikës së Kosovës, sot në Prishtinë ka zhvilluar punimet Konferenca p
Qeveria miraton hapjen e tre pikave të përbashkëta të kalimit ndërkufitar me Maqedoninë dhe Malin e Zi Këshilli i Ministrave miratoi vendimet për hapjen e tre pikave të përbashkëta të kalimit ndërkufitar. Njri vendim i përk
Maqedoni-Kosovë, marrëveshje përfondet IPA Maqedonia dhe Kosova do të nënshkruajnë sot në Shkup marrëveshjen financiare për programin për bashkëpunim ndërkufitar I