999 rezultate për

nderkombetareve

Kurti nuk bindet as prej presionit të ndërkombëtarëve: Nuk ia heqim taksën Serbisë Kryeministri i Kosovës Albin Kurti nuk ka pranuar heqjen e taksës mbi produktet serbe, duke iu përgjigjur kështu negativ
Pendarovski kërkon ndihmën e ndërkombëtarëve: Nuk e zgjidhim dot vetë problemin në drejtësi Të paktën 80 përqind e ligjit për Prokurorin Publike është bërë nga ekspertë të huaj. Thelbi i ligjit nuk është të lini
Nuk e meritoi fitoren? Reagimi emocionues i ndërkombëtarëve për këngën e Arilenës (VIDEO) Festivali i RTSH-së hasi në shumë polemika pas përfundimit! Publiku u nda në dy pjesë dhe të shumtë ishin ata që mend
Media gjermane: Rama si Vuçiç, nuk e ka mbështetjen e ndërkombëtarëve Në vitin 2019 u shemb një politikë 20-vjeçare e Evropës ndaj Ballkanit. 2020 duhej të ishte viti i pastrimit të rrënojav
Rama nuk heq dorë nga “Paketa antishpifje”, injoron rekomandimet e ndërkombëtarëve Qeveria nuk tërhiqet nga projektligji kundër mediave të njohur ndryshe si paketa antishpifje. Edhe pas kritikave të shpe
Mediu thirrje ndërkombëtarëve: Të ndalojmë krimin e Edi Ramës (VIDEO) Ditën e sotme Kolegji Zgjedhor vendosi të anullojë dekretin e presidentit Meta për shtyrjen e 30 Qershorit si data e zgj
Basha: Jam gati të zgjidh krizën politike me ndihmën e ndërkombëtarëve “Jam njohur këto 24 orë me qëndrimet e partnerëve ndërkombëtarë. U kam komunikuar miqve ndërkombëtare se e mirëpres anga
PD thirrje ndërkombëtarëve: Liria e medias në rrezik, ndërhyni! (FOTO LAJM) Partia Demokratike iu ka kërkuar institucioneve ndërkombëtare të ndërhyjnë për t’iu ardhur në ndihmë mediave. Ish-de
Basha thirrje anglisht e shqip ndërkombëtarëve (VIDEO) Kreu i PD, Lulzim Basha nga selia e PD përpara protestuesve tha se dita e sotme hyri në histori. Ai kishte edhe një thir
"Vettingu një proces i korruptuar", prokurorja e shkarkuar letër ndërkombëtarëve Ish prokurorja Atoneta Sevdari e shkarkuar pak ditë më parë nga Kolegji i Posaçëm i Apelimit ka thyer heshtjen duke dërg
Basha "injoron" deklaratat e ndërkombëtarëve Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, në përgjigje të gazetarëve nga Shkodra për komentet e eurodeputetëve, përs
Paloka u del kundër ndërkombëtarëve: Nuk kanë qenë normale Në lidhje direkte me emisionin “Opinion”, Edi Paloka ka folur për marrëdhëniet e Partisë Demokratike me ndërkombëtarët.
Basha mesazh të fortë ndërkombëtarëve: Mos lejoni Edi Ramën të largohet Përpara qindra qytetarëve, kreu i opozitës Lulzim Basha dha një mesazh për ndërkombëtarët. “Dua këtë mesazh të parë t
Qeveria u rrit pagat me 20% diplomatëve që t'i zbardhin faqen Ramës para ndërkombëtarëve Qeveria ka premtuar një rritje pagash për mjekët, infermierët, ushtarakët, mësuesit dhe ushtarakët gjatë vitit të ardhsh
Pacolli tregon reagimin e ndërkombëtarëve pasi ia ndaluan vizitën Vuçiçit Ministri i Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli ka thënë se bashkë me kryeministrin Ramush Haradinaj, kanë marrë vendim so
Haradinaj duke sulmuar Blakajn kërkon ndihmën e ndërkombëtarëve Kryeministri Ramush Haradinaj ka njoftuar se sot u ka shkruar ambasadorëve lidhur me hetimet e ish-prokurorit Elez Blaka
Si po i imponohet Thaçi Kosovës dhe ndërkombëtarëve si njeriu që vendos luftën ose paqen Ka një debat të madh në Kosovë në lidhje me kreun e grupit negoëiator që do të zhvillojë ndoshta negociatat finale me Se
Katër kryeministra drejt burgut, politikani shqiptar zbardh planin e ndërkombëtarëve Avokat Spartak Ngjela shkruan se në muajt në vijim pritet të jenë katër kryeministra ata që do të penalizohen nga SPAK d
Veseli u jep lajmin e shumëpritur ndërkombëtarëve Kryeparlamentari Kadri Veseli ka thënë pas takimit me ambasadorët e vendeve të BE-së, se Kosova sot do të përfundojë çës
Albin Kurti ndaji ndërkombëtarëve: Mos u sillni në mënyrë cinike, mos pranoni ryshfete Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti ka këmbëngulur në qëndrimin e tij kundër votimit të demarkacionit. Me një st