999 rezultate për

nderkombetare

A ndikuan ndërkombëtarët në zgjedhjen e Kryeprokurores Marku? Rama përgjigjet hapur Puna e deritanishme e Kryeprokurores së Përgjithshme Arta Marku është bërë temë diskutimi në arenën e politikës por i ft
Veseli në konferencë: Serbia mos ta provojë të kthehet, nuk do të ndalemi deri në Nish Kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli, në një fjalim të mbajtur në Akademinë përkujtimore për viktimat e masakrës se Reçakut
Faton Shoshi e thotë troç: Era ka dështuar në arenën ndërkombëtare Faton Shoshi foli gjatë e gjerë për shkëputjen e bashkëpunimit me Era Istrefin, të cilën e ndihmoi të arrinte suksesin n
Ministrja e qeverisë Haradinaj është pro Speciales Ministrja e Integrimit Evropian Dhurata Hoxha, është shprehur kundër shfuqizimit të Gjykatës Speciale për Kosovën. Që
Juristja shqiptare në Londër flet për Gjykatën Speciale Muajin e kaluar në Kosovë pati përpjekje për shfuqizimin e ligjit që çoi në krijimin e gjykatës së Posaçme, ose Dhomave
Ish-ministri ngjall panik: Do të arrestohen 10 deputetë Avokati i njohur Spartak Ngjela ka komentuar gjendjen aktuale të politikës në Shqipëri. I ftuar në emisionin në News
Thaçi: Iniciativat në përputhje me Kushtetutën nuk janë përplasje me ndërkombëtarët Presidenti Hashim Thaçi ka folur lidhur me iniciativën për shfuqizim e Gjykatës Speciale. Ai ka thënë se asnjë inici
Uashingtoni përshëndet shkëmbimin e të burgosurve mes Kievit dhe rebelëve SHBA-ja përshëndeti sot shkëmbimin masiv të të burgosurve mes autoriteteve ukrainase dhe rebelëve separatistë prorusë, p
Liderët dëmtuan raportet me aleatët e Kosovës Veprimet e liderëve politikë dhe institucionalë të Kosovës kanë treguar se nuk kanë mirëkuptim karshi qëndrimeve të bash
GJYKATA SPECIALE/ Si dështoi plani i Thaçit për shkak të Limajt Presidenti i vendit kishte hartuar një plan të detajizuar për ta shpëtuar vetën nga aktakuza. Ai ka dashur që Kuvendi ta
Thaçi: Qasjet e gabuara marrin peng kosovën Në vazhdim të fjalimit të tij vjetor para deputetëve, presidenti Thaçi ka thënë se kredibiliteti shtetëror në arenën ndë
Thaçi në mes të kuvendit ia thotë Haradinajt: Ratifikojeni demarkacionin Në vazhdim të fjalimit të tij vjetor para deputetëve, Presidenti Thaçi ka thënë se kredibiliteti ynë shtetëror në arenën
EITI organizon për herë të parë Konferencë Ndërkombëtare për industrinë nxjerrëse Sekretariati Shqiptar EITI në bashkëpunim me Ministrinë e Infrastrukturës dhe Energjisë në datat 20-21 Dhjetor 2017, org
Edi Rama rrezik i madh për BE-në, mediat ndërkombëtare të frikësuara Në një konferencë të organizuar nga think-tank “Miqtë e Europës” në fillim të nëntorit në Bruksel, Kryeministri i Shqipë
Refuzimi i Erdoganit nga Kosova, lajm në mediat ndërkombëtare Tërheqja e prokurorit special të Kosovës nga kërkesa për ekstradim të Ugur Toksoyt, shtetasit turk që kërkohet nga autor
Ndërkombëtarët i vendosin një kusht Haradinajt për demarkacionin Vendimi i Qeverisë Haradinaj për ta dërguar në Kuvend marrëveshjen për demarkacion me Malin e Zi bashkë me të gjeturat e
Njolloset sërish çiklizmi, pas Armstrong edhe Froome del pozitiv me doping Sporti i çiklizmit merr një goditje të rëndë që mund të hapë një spirale të gjatë skandalesh si ajo e disa viteve më par
OKB paralajmëron krizë të re emigrantësh sirianë në Evropë Organizata e Kombeve të Bashkuara ka paralajmëruar një valë të re emigrantësh nga Siria në Evropë në rast se nuk ka qënd
LSI i ka hapur luftë të huajve, por ja çfarë po bën Meta (FOTO LAJM) Ndërkohë që ka lënë Luan Ramën dhe Petrit Vasilin të merren me ndërkombëtarët, Presidenti Ilir Meta ka gjetur kohë që të
Ndërkombëtarët kërkojnë ndryshime në sistemin e drejtësisë Përfaqësuesja e BE-së Natalia Apostolova, ka thënë se prioritet për Kosovën duhet të jetë, Rishikimi i Sektorit të Drejt