999 rezultate për

nderkombetare

Berisha për letrën e Ramës ndaj ndërkombëtarëve: Kërkon të ndajë fajin Ish-kryeministri Sali Berisha ka reaguar lidhur me letrën që kreu i qeverisë, Edi Rama i dërgoi dje 28 liderëve të BE-së
Mediat ndërkombëtare shkruajnë për muxhahedinët: ǒbëjnë ata në Shqipëri? Media ndërkombëtare “Huffington Post” ka shkruar në lidhje me qëndrimin e atyre që njihen si muxhahedinë në vendin tonë.
Kapen 1.3 ton drogë në Francë, 3 shqiptarë pjesë e bandës ndërkombëtare Rreth 1.3 ton drogë janë konfiskuar në një vilë pranë Bordeaux, e destinuar për të furnizuar tregun evropian. Kjo është
Vettingu në polici, Xhafaj tregon sa policë do të largohen Ministri i Brendshëm Fatmir Xhafaj mori pjesë në konferencën kushtuar Ditës Ndërkombëtare të Fëmijëve, i pyetur sot për
Thaçi flet në Kanada për sigurinë Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, ka qenë ndër folësit në panelin e ditës së parë të Konferencës Ndërkom
Paralajmërim amerikan: Rritet rreziku në Ballkan Rreziku nga dhuna e ripërtërirë dhe jostabilitetit politik në Ballkan është në rritje. Me këtë konstatim nis analiza
Gjuriq: Bashkësia Ndërkombëtare po e ndihmon Kosovën kundër nesh Drejtori i të ashtuquajturës Zyre Serbe për Kosovën, Marko Gjuriq, tha sot se nuk beson se Prishtina e pengon në mënyrë
Modelja shqiptare me famë ndërkombëtare: Shqiptarët më kërkuan para, e turpshme Arselajda Buraku, nga Rubiku i vogël i Shqipërisë, po punon fort për karrierën e saj si modele në New York. Edhe pse po
Dafina Zeqiri fillon të shijojë famën ndërkombëtare Këngëtarja Dafina Zeqiri është e njohur më shumë në Kosovë dhe Shqipëri por edhe jashtë saj, pavarësisht se ky është syn
Fillon protesta në Shkup për "Lagjen e Trimave", kërkohet gjykim ndërkombëtarë (VIDEO) Sot në sheshin Skënderbeu në Shkup organizohet një protestë kundër vendimit gjyqësor në shkallën e parë për rastin "Lagj
Hoxhaj i përgjigjet Daçiç-it: Serbia historikisht s’ka qenë për marrëveshje paqësore Ministri i Punëve të Jashtme të Serbisë, Ivica Daçiç, ka deklaruar se duhet të organizohet një konferencë e re ndërkombë
Hoxhaj e kundërshton Dacicin për idenë e konferencës ndërkombëtare Zëvendëskryeministri i Kosovës, Enver Hoxhaj i ka reaguar ministrit të jashtëm serb Ivica Daciq në lidhje me deklaratat
Vetëm në këto mënyra kërkohet hetim ndërkombëtar Hetimi ndërkombëtarë për rastin e “Kumanovës” mund të kërkohet përmes Ministrisë së Drejtësisë, Ministrisë së Punëve të
Dacic kërkon konferencë ndërkombëtare për Kosovën Ministri i jashtëm i Serbisë, Ivica Daçiq ka propozuar krijimin e një konference ndërkombëtare e cila do të parandalonte
Sinani: Dënimi i djeshëm ishte dënimi më i madh ndonjëherë ndaj shqiptarëve ne Maqedonisë Forumi nderkombetare për të drejtat dhe liritë e njeriut me kryetar Idriz Sinani reaguan ashpër ndaj vendimit të gjykate
Ronaldo fiton dhe çmimin e radhës individual falë golave ndërkombëtarë, Messi sërish i dyti Sulmuesi i Real Madridit, Cristiano Ronaldo nuk ndalet me marrjen e çmimeve individuale. Ylli portugez i Real Madridit,
Jahjaga do të vëzhgojë zgjdhjet në këtë shtet të largët Ish-Presidentja e Kosovës, Atifete Jajaga është ngarkuar me një mision të ri. Ajo është vëzhguese ndërkombëtare e zgj
Si po ia bën Kosova "hyzmetin" Erdoganit duke shkelur edhe konventat ndërkombëtare Vetëm 9 rreshta arsyetim jep Gjykata e Hatayt në Turqi për supozimet e saj se shtetasi turk i arrestuar në Kosovë Ugur T
"Kumanova", ASH: Kërkojmë ndërhyrje urgjente të ndërkombëtarëve Edhe Aleanca për Shqipatrët ka dhënë qëndrimin e saj pas vendimit të Gjykatës Themelore të Shkupit e cila dënoi me gjith
Diplomati evropian trondit Kosovën: Njohja e pavarësisë nuk është e pakthyeshme Pranimi i shteteve sipas të Drejtës Ndërkombëtare paraqet një akt politik dhe si i tillë nuk ka edhe ndonjë ndalesë për