999 rezultate për

nderkombetare

Zgjerim me 12 milje? E vërteta e dekretit grek, mbyllen vetëm gjiret (VIDEO) Pak ditë më parë presidenti grek ka miratuar dekretin për mbylljen e gjireve detare nga ishujt greke në detin Jon deri n
"Ramës i duhet firma e Metës", mediat greke: Athina kërkon ti japë mesazh Ankarasë përmes Shqipërisë Qeveria greke ka vendosur që projektligji i parë që do të kalojë në Kuvend për vitin 2021 të jetë ai për zgjerimin me 12
Ishte infiltruar në një organizatë ndërkombëtare, si u arrestua "bosi" vlonjat i shumë kërkuar Një operacion spektakolar droge, i mirëmenduar në detaje dhe në dukje krejtësisht imagjinatë hollywood-iane, por me një
​Hoti: Ne jemi favoriti kryesor për të fituar këto zgjedhje Kryeministri në detyrë Avdullah Hoti, është shprehur i bindur se LDK do të dalë si partia e parë në zgjedhjet e reja pas
ZYRTARE/ Blerim Xhemaili rikthehet aty ku nisi karrierën si profesionist Mesfushori 34-vjeçar Blerim Xhemaili është rikthyer në kampionatin zviceran, pasi ka vendosur të nënshkruajë për dy sezo
OBSH: 10 shkencëtarë ndërkombëtarë do shkojnë në Wuhan të hetojnë origjinën e koronavirusit Një ekip prej 10 shkencëtarëve ndërkombëtarë do të udhëtojë në qytetin kinez, Vuhan muajin e ardhshëm, për të hetuar ori
Konfirmohet në detyrë Drejtori i Departamentit të Marrëdhënieve Ndërkombëtare Komisioni i Jashtëm i Vlerësimit ka konfirmuar në detyrë Pëllumb Seferin, Drejtor i Departamentit të Marrëdhënieve Ndërk
Sukses ndërkombëtarë, Loredana "pushton" Gjermaninë (FOTO LAJM) Nuk ka më asnjë lloj dyshimi se Loredana është reperja më e suksesshme e momentit dhe Spotify sapo na e vërtetoi sërish
A mund të dënohet Thaçi me burgim të përjetshëm nga Specialja? Për ish-Presidentin Hashim Thaçi, Kryeprokurori i Prokurorisë Speciale të Hagës, Jack Smith, në letrën e tij drejtuar gj
Kërcënimet për luftë, Hoti i përgjigjet Vuçiçit Kryeministri i Kosovës Avdullah Hoti ka reaguar pas deklaratave së presidentit serb, Aleksandër Vuçiç, i cili përmendi n
Mitsotakis: Ndarja e detit me Turqinë të bëhet si me Shqipërinë Gjatë vizitës në Emiratet e Bashkuara Arabe, kryeministri grek Kyriakos Mitsotakis ka përmendur dakordësinë që ka me Shq
"Jahja Kemal" uron 20 nëntorin - ditën ndërkombëtare të fëmijëve Nuk ka kënaqësi më të madhe se një fëmijë i lumtur dhe i qeshur - 20 nëntori Dita Ndërkombëtare e Fëmijëve. “Deklarat
Fundoset varka: Humbin jetën 74 refugjatë, mes tyre edhe fëmijë Të paktën 74 refugjatë janë mbytur në gjirin e Libisë ka njoftuar Organizata Ndërkombëtare për Migracionin. “Anija mb
Çështja e detit Jon në Hagë, Dendias: Duhet të krijojmë strategji me Shqipërinë Ministri i Jashtëm grek, Nikos Dendias është pyetur nga media greke Real News për marrëveshjen me Shqipërinë për të çuar
Ndërkombëtarët i nisin letër Ramës: Sigurojuni pagat e prapambetura naftëtarëve! Sindikatat ndërkombëtare “IndustriALL Global Union” dhe “IndustriAll European Trade Union” i janë drejtuar me një letër
S'mund të ishte më e lumtur, Oriola Marashi hap sfilatën e markës ndërkombëtare (FOTO LAJM) Me postimet e fundit në ‘Instastory’, modelja e njohur shqiptare, Oriola Marashi ka treguar se ka hapur sfilatën e ‘Gues
Deti në Hagë, Basha: Nëse i lihet në dorë Ramës përbën rrezik për interesat kombëtare Kreu demokrat, Lulzim Basha ka folur në një konferencë për mediat për çështjen e detit në Hagë për të rënë dakord me Gr
Mosmarrveshje e pretendime për detin, Shqipëria e Greqia shkojnë në Hagë (FOTO LAJM) Mes Shqipërisë dhe Greqisë ka mosmarrëveshje për caktimin e zonave detare dhe për këtë dy shtetet, kanë vendosur t'i dre
Dita Ndërkombëtare e Vajzave, Rita Ora ka një mesazh për vajzat në Kosovë: Sundoni botën (VIDEO) Sot në gjithë botën është shënuar Dita Ndërkombëtare e Vajzave. Kjo datë e rëndësishme është shënuar edhe me një akt
Vetëvendosje thërret Hotin në interpelancë Grupi Parlamentar i Lëvizjes Vetëvendosje ka dorëzuar kërkesën për interpelancë të Avdullah Hotit për pezullimin njëvjeç