999 rezultate për

nderkombetar

Mediat ndërkombëtare për Arilenën: Nuk ka Eurovision pa baladën e saj BBC i ka kushtuar një artikull Eurovision 2020 dhe sigurisht pjesë e këtij artikulli është edhe këngëtarja shqiptare, Ar
Kurti nuk bindet as prej presionit të ndërkombëtarëve: Nuk ia heqim taksën Serbisë Kryeministri i Kosovës Albin Kurti nuk ka pranuar heqjen e taksës mbi produktet serbe, duke iu përgjigjur kështu negativ
Në pritje të 2 marsit, mediat ndërkombëtare do të transmetojnë live protestën nga Shqipëria (FOTO LAJM) Teksa Presidenti Ilir Meta ka bërë thirrje për protestë masive në datën dy mars, mediat ndërkombëtare i kanë bërë jehonë
Pendarovski kërkon ndihmën e ndërkombëtarëve: Nuk e zgjidhim dot vetë problemin në drejtësi Të paktën 80 përqind e ligjit për Prokurorin Publike është bërë nga ekspertë të huaj. Thelbi i ligjit nuk është të lini
FSHF cakton gjyqtarë ndërkombëtarë për kryesfidën Kukësi-Tirana Ndeshja më e rëndësishme e javës së 23-të të Kategorisë Superiore, Kukësi-Tirana, e cila do të luhet sot në orën 18:00 n
"Rama nuk duhet marrë seriozisht", Meta publikon shkrimin e revistës austriake Presidenti Ilir Meta pas deklaratave të forta ditën e djeshme, ka vendosur që ta nisë mëngjesin e sotëm me një postim të
"Donim bashkimin me Shqipërinë", Haradinaj: Kishim presion ndërkombëtar, donin të na përçanin Duke folur për pavarësinë e Kosovës, Ramush Haradinaj u shpreh në “Tempora” se në kohën e luftës nuk e mendonin pavarësi
Drejt suksesit ndërkombëtar? Ç'kërkon Trejsi në Instagramin e Gigi Hadid (FOTO LAJM) Trejsi Sejdini është modelja shiptare e cila për tema të ndryshme është lakuar shumë në mediat rozë. Por profili i sa
Vuçiq: Haradinaj nuk e vendosi i vetëm taksën, kishte ndërkombëtarë prapa Presidenti i Serbisë, Aleksander Vucic, është kthyer nga Mynihu në Beograd ku ka takuar krerë të kishës ortodokse serbe.
Koxias akuza të rënda ministres nga VMRO-ja: Mizrahi ashpër e shkeli Marrëveshjen e Prespës dhe të drejtën ndërkombëtare Për tabelën në Ministrinë e Punës dhe Politikës Sociale Rashella Mizrahi, reagoi edhe ish-ministri i Punëve të Jashtme i
Albin Kurti kërkon takim me Hashim Thaçin Kryeministri Albin Kurti ka thënë se do t’i bëjë ftesë presidentit Thaçi për tu dakorduar për politikat e jashtme ndërko
Nuk mungoi as në Oscar 2020, Valdrin Sahiti "vesh" një tjetër sukses ndërkombëtar (FOTO LAJM) Të gjithë mezi e kanë pritur ceremoninë e ndarjes së çmimeve “Oscars 2020”. Ashtu si ndodh gjithmonë, një rëndësi e veça
Nuk u rikthyen në burg, lëshohet urdhër-arrest ndërkombëtar për Agim Krasniqin dhe Sehat Ramadanin Duket se vendimi për të mos u kthyer në burg i ka kushtuar rëndë dy personave. Ministria e Punëve të Brendshme ka lës
PD kushte Ramës: KÇK të nisë me goditjen e mikut trafikant të Ballës Me miratimin e paketës anti-KÇK, Partia Demokratike ka kërkuar që qeveria ta nisë zbatimin e ligjit anti KÇK me pasurin
Ish- agjenti britanik: Si po e dominon mafia shqiptare trafikun e kokainës Rrezikshmëria dhe aftësia e grupeve kriminale shqiptare për të tregtuar sasi të madhe kokaine në Angli, doli në pah edh
Ambasadorët e QUINT-it shkojnë për takim të VV e LDK Ambasadorët e vendeve të QUINT-it, janë parë të kenë shkuar drejt ambienteve të Kuvendit të Kosovës. Palët ndërkombët
Vajza zhvishet mes aeroportit, tund të brendshmet në ajër (VIDEO) Një grua u arrestua, pasi ajo u zhvesh plotësisht në Aeroportin Ndërkombëtar të Miami-t. Gruaja hyri në pjesën e bagazhe
2020 viti i Kidës, së shpejti drejt suksesit ndërkombëtar (FOTO LAJM) Si duket suksesi që pati kënga “Don’t say no more” në bashkëpunim me Dj francez Hcue bëri që Kida mos ndalë këngët e saj
Shkatërrohet banda e të "bardhës", ka disa shqiptarë të arrestuar Mëngjesin e sotëm 22 persona u arrestuan nga policia në një operacion mes Puglia, Molise, Abruzzo, Campania dhe gjithash
Nuk e meritoi fitoren? Reagimi emocionues i ndërkombëtarëve për këngën e Arilenës (VIDEO) Festivali i RTSH-së hasi në shumë polemika pas përfundimit! Publiku u nda në dy pjesë dhe të shumtë ishin ata që mend