999 rezultate për

nderhyrja

Shpëthejnë tifozët në Belo Horizonte, ndërhyn policia (VIDEO) Pakënaqësia dhe inati i tifozëve brazilianë që ndiqnin gjysmëfinalen kundër Gjermanisë në sheshin qëndror të Belo Horizo
Lazarati, Deputeti i PS Ndreu: Rama të fusë edhe ushtrinë në veprim Deputeti i PS-së, Pjerin Ndreu njëherësh edhe anëtar i Komisionit parlamentar për Sigurinë Kombëtare kërkon që Edi Rama
Në fushë për të përqafuar Zanettin (FOTO LAJM) Kur ndeshja Inter-Lazio ishte në përfundim e sipër një tifoz mun di të futej në fushën e lojës për të përfaquar kapiteni
NATO: Në Kosovë ndalëm një genocid! Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Anders Fogh Rasmussen është shprehur se ndërhyrja e NATO-s në Kosovë ndali një genoci
Në QKUK ndërhyrja e parë me infarkt akut Në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës është kryer për herë të parë një nderhyrje tek pacientja me infarkt akut infe
Rasmussen: Ndërhyrja e Rusisë në Ukrainë do të ishte gabim historik Sekretari i përgjithshëm i NATO-s, Anders Fogh Rasmussen, nga Parisi ka paralajmëruar Rusinë se çdo ndërhyrje e mundshme
Tifozja dëshpëruar nuk e beson skualifikimin Kja vajze suedeze që shihni në foto nuk e ka besuar që Suedia nuk do ishte pjesë e Kampionatit Botëror. Këtë gjë ajo e k
Operohet me sukses Sami Khedira Real Madrid bëri të ditur se është realizuar me sukses ndërhyrja kirurgjikale për dëmtimin e ligamenteve të gjurit të dj
Ndërhyrja killer, 10 ndeshje pezullim për mbrojtësin (VIDEO) Do ti kushtojë shumë Kurt Zouma ndërhyrja killer ndaj Thomas Guerbert në ndeshjen Saint Etienne-Sochaux, e vlefshme për
Sarandë, trageti përfshihet nga flakët Një traget është përfshirë nga flakët në liman. Bëhet e ditur se zjarri është përhapur gjatë remontit të tragetit që mba
Ronaldinho i lumtur me dhëmbët e rinj (FOTO-VIDEO) Buzëqeshje e re për Ronaldinhon. Ish ylli i Milan dhe Barcelonës, tani pjesë e Atletico Mineiros, ka bërë një ndërhyrje
Merr të kuq dhe i bie të fikët (VIDEO) Ndërhyrja e mbrojtësit të Groningen është e rrezikshme ndaj dhe kartoni i kuq i arbitrit është i drejtë. Futbollisti pro
Ndërhyrja në Siri është në interes të SHBA Presidenti Barak Obama dje shpjegoi arsyet për të parandaluar përdorimin e armëve kimike nga qeveria siriane. Presidenti
Ndërhyrja në Siri, e paligjshme sipas kartës së OKB Një ndërhyrje ushtarake kundër Sirisë duke u bazuar në Kartën e OKB-së do të ishte e paligjshme. Kështu ka thënë ministr
Top 11 ndërhyrjet "killer" në futboll (VIDEO) Të gjithë fansat e futbollit kanë mbetur të shokuar nga ndërhyrja që mbrojtësi kroat Josip Simuniç i bëri mesfushorit se
Ndërhyrja ushtarake në Siri brenda 3 ditëve, nis me bombardime Mediat amerikane kanë shkruar ditën e sotme se sulmi në Siri do të nisë brenda tre ditëve. Pentagoni po përgatitet për t
Edhe ndërhyrja në Kosovë nuk u pëlqye, por ishte gjëja e duhur Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Barack Obama duke folur për ndërhyrjen ushtarak në Siri, ka përmendur ed
Ndërhyrja në Siri, Obama nuk do të veprojë pa miratimin e kongresit Presidenti Barak Obama do t’i drejtohet me një fjalim popullit amerikan përpara se kongresi të hedhë në votim rezolutën
Serbi-Kroaci, ndërhyrja killer e Simuniç (FOTO-VIDEO) Serbi-Kroaci është gjithmonë më shumë se një dneshje futbolli. Këtë e dëshmojnë tensionet brenda dhe jashtë fushe. Dhe p
Obama: Ndërhyrja në Siri, s'duam të përsërisim Irakun Presidenti amerikan, Barack Obama shprehet se SHBA po mundohet të gjejë një mënyrë për t’i dhënë sa më shpejt fund luftë