999 rezultate për

nderhyrja

Ramadani: Duhet ndërhyrja diplomatike e NATO-s në Maqedoni Ish-deputeti në Parlamentin e Maqedonisë, analisti Ismet Ramadani në një deklaratë për mediat ka folur për situatën aktu
Shqiptari mund grekun, por gjyqtari i mohon fitoren (VIDEO) Në kampionatin europian të Taekwondo-së ka ndodhur një gabim i madh ku i ka kushtuar medaljen një sportisti shqiptar.
Thaçi: Ndërhyrja e NATO-s i hap rrugën Pavarësisë së Kosovës (FOTO) Presidenti i ri i vendit, Hashim Thaçi, në një postim të tijin në Facebook, kujton 24 Marsin 1999, datë që perkon me bom
Ja ndërhyrja që ka kryer në fytyrë Enrique Iglesias 40 vjeçari Enrique Iglesias nuk i ka shpëtuar manisë së artistëve të ndryshëm për të korektuar diçka në fytyrë. Por ndry
UKT: Nga mbifaturimi u prekën 1020 klientë Problemi i mbifaturimit ka sjellë dhe reagimin e ndërmarrjes së Ujësjellës Kanalizimeve të Tiranës, që ngriti në protest
Digjen disa makina në Prishtinë (FOTO LAJM) Protestuesit iu kanë vënë flakën disa makinave të parkuara në oborrin e UP-së, më saktë para Galerisë së Arteve. Ato
Ndërhyrja estetike e la me një vrimë më të vogël hunde (FOTO LAJM) Dëshira e madhë për t'iu nënshtruar një trajtimi estetik, në një klinikë private në Fuzhou të Kinës, për të përmirësuar
Momentet kritike, ndërhyrja e policisë dhe vrasja e Ruzhdi Arishtës (VIDEO) Këto janë momentet kritike kur forcat speciale RENEA hyjnë në banesën e 56-vjeçarit Rruzhdi Aishta dhe e qëllojnë për vd
Momente tmerri në Gjermani, policia qëllon azilkërkuesin 23-vjeçar (VIDEO) Forcat speciale gjermane u detyruan që të qëllojnin një azilkërkues në kampin e ngritur në Bonn-Endenich, pasi nuk prano
Bëhet me shtëpi dhe do të ecë me këmbët e veta pas 55 vjetësh (FOTO LAJM) Kjo është historia e dhimbshme e Hamëz Rashitit, 61-vjeçarit nga nga Vërbica e Zhegocit. Prej shumë vitesh, që kur i
Zmadhon fundshpinën në një bodrum, 34 vjeçarja vdes në vend (FOTO LAJM) Ndërhyrjet të cilat po shtohen dita-ditës nuk janë gjithmonë të sigurta për jetën e njeriut. Një 34 vjeçare ka humbur je
Ndërhyrja ndaj Reus përfundon në polici (VIDEO) Policia gjermane ka hapur një çështje penale ndaj futbollistit Dennis Erdmann, i cili ka shkaktuar një ndërhyrje të rënd
Dhunë në derbin e Beogradit, rishfaqet Ivan Bogdanov (FOTO LAJM) Ndeshja derbi midis Partizanit të Beogradit dhe Crvena Zvezdas është shndërruar në një përleshje masive ditën e djeshme.
Tensionohet situata, ndërhyn sigurimi në Komunën e Prishtinës Është ndërprerë mbledhja e Kuvendit Komunalë të Prishtinës ditën e sotme për shkak të situatës që është krijuar nga deba
Gimenez përgjak Neymarin (VIDEO) Neymar ka pësuar një ndërhyrje të ashpër nga lojtari i Atletiko Madridit Jose Gimenez, duke iu përgjakur këmba. Ndërh
Mehmeti: Ndërhyrja e profesorëve prishi debatin për arsimin Deputetja e BDI-së, Ermira Mehmeti, me anë të një postimi në profilin e saj në Facebook, shprehet se debati për provimin
Vrasja e fëmijëve në Australi nuk ka lidhje me terrorizmin Australia u godit sërish nga një tjetër ngjarje makabre, teksa brenda një shtëpie u gjetën kufomat e 8 fëmijëve nga mosh
Përplasje verbale të forta Rusi - Perëndim në OKB Rusia, si duket është goditur keqas nga sanksionet e vëna nga BE-ja dhe SHBA-ja dhe një gjë të tillë e ka treguar në fja
Manjani: Ndërhyrja në KLD, e domosdoshme Nënkryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Ylli Manjani shprehet se ndërhyrja në Këshillin e Lartë të Drejtësisë ës
Clinton-Nishanit: Koha provoi që ndërhyrja në Kosovë ishte e drejtë Presidenti i Republikës, Bujar Nishani mori pjesë dje në Takimin e Dhjetë të Nismës Globale Klinton, që zhvilloi punimet