999 rezultate për

ndarjen

Largimi i Merkelit shton rrezikun për ndarjen e Kosovës Largimi i kancelares gjermane Angela Merkel, e cila njoftoi se nuk do të kandidojë për një mandat të ri, do të ndikojë n
"Greku i vrarë ishte agjent i policisë sekrete, punonte për ndarjen e Shqipërisë" Vrasja e ekstremistit grek Kostandinos Kacifas ka ngjallur polemika të shumta si në Greqi ashtu edhe në Shqipëri brenda
Haradinaj sulmon Thaçin: Korrigjimi i kufirit, kamuflazh për ndarjen e Kosovës Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka përsëritur edhe një herë qëndrimin se nuk pranon ndonjë marrëveshje me Serb
Ronaldo “molla e sherrit” në ndarjen e Raffaella Ficco-s (FOTO LAJM) Modelja seksi, Raffaela Fico i doli në mbrojtje pak më parë yllit portugez Cristiano Ronaldo kur ky i fundit akuzohej pë
Rama nxjerr në "shitje" Vlorën, Himarën dhe Sarandën (FOTO LAJM) Qeveria duket se ka ndryshuar sërish taktikë së fundmi lidhur me blloqet e lira të naftës duke kaluar nga strategjia “op
Vuçiçi thërret mendjes: Kurrë s'ka kërkuar ndarjen e Kosovës mbi baza etnike Presidenti serb Aleksandar Vuçiq, ka deklaruar se asnjëherë nuk ka thënë se duhet të bëhet një lloj ndarje e Kosovës mbi
Zbulohet arsyeja pse Seldi dhe Mimoza e mbajtën ndarjen të fshehtë Pak javë më parë në media bëri bujë ndarja e çiftit të njohur të ‘showbizit’, Seldi dhe Mimoza. Në natën e parë të spekt
Trump pranon edhe ndarjen e Kosovës nëse vendoset paqja Senatori amerikan, Ron Johnson, është shprehur se presidenti i SHBA-ve, Donald Trump është i interesuar që të zgjidhë pr
Kurseni së paku milionat e taksapaguesve, me të cilat presidenti i Kosovës lobon për Serbinë! Nga Enver Bytyçi Tre milion euro kushton kompania lobuese që ka paguar presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, për r
Seldi pranon publikisht ndarjen nga Mimoza Shkodra Seldi Qalliu ka shuar çdo dyshim, duke e pranuar publikisht në skenën e “Dance With Me” ndarjen nga Mimoza Shkodra. Këng
Stresi flet për herë të parë mbi ndarjen me Kejsin, ja si qëndron e vërteta Reperi i njohur Stresi është i ftuar mbrëmjen e sotme në emisionin “Zonë e Lirë”, ku ndër të tjera ka folur mbi lajmet q
Deklarata e fortë e Berishës: Rama është dakord për ndarjen e Kosovës Ish-kryeministri Sali Berisha ka folur gjatë mbrëmjen e sotme në lidhje me marrëveshjen që po vlon në Kosovë dhe Serbi.
Bora Zemani flet për herë të parë për ndarjen me Vin Velin (FOTO LAJM) Moderatorja Bora Zemani I dha fund lidhjes së saj me DJ Vin Veli para afro një viti. Nga raporti I tyre erdhi në jet
E quajti tradhtare, bashkëshortja e Medës sqaron ndarjen që tronditi fansat Ditën e djeshme fansat e këngëtarit të njohur Meda u shokuan pasi në llogarinë e tij në Instagram u lajmërua se ai ishte
Meda sqaron fjalët për ndarjen nga bashkëshortja (FOTO LAJM) Ditën e djeshme, këngëtari Mehdin Përgjeçaj, i njohur ndryshe si Meda, habiti ndjekësit në Instagram me një foto të publ
Britania synon ndryshimin e ligjit për divorc Qeveria e Britanisë së Madhe synon të bëjë më të lehtë ndarjen e çifteve të martuara, duke u bazuar në rastin e një grua
Deputeti plas bombën: Sot, Haradinaj dhe Thaçi zbuluan ndarjen e re të Kosovës Deputeti i LDK-së, Haxhi Avdyli, thotë se Hashim Thaçi dhe Ramush Haradinaj nuk e kontrollojnë gjithë Kosovën. “Sot H
Analisti amerikan: Po flasim për ndarjen e Kosovës Analisti dhe profesori nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës, Daniel Serwer paralajmëroi se administrata e re amerikane ës
Politikani i njohur francez mbështet ndarjen e Kosovës Ish-ministri i Jashtëm i Francës dhe ish-kreu i UNMIK-ut, Bernard Kouchner, është shprehur pro një shkëmbimi territoresh
Kate e ka përjetuar më keq nga sa e kishim menduar ndarjen nga princi William Kate dhe William janë një prej çifteve më të dashur në Angli. Edhe pse tani kanë një familje të konsoliduar dhe prej pak