999 rezultate për

ndaluara

Kontrabanduan ilaçe dhe veshje: Procedohet doganieri në Kapshticë, ndalohet 1 tjetër 1 shtetas është arrestuar dhe dy të tjerë po procedohen penalisht, fill pas aksionit policor në aksin Kapshticë-Korçë, k
Të quajtura "Parajsa të ndaluara", 5 plazhe ku shkohet vetëm me varkë (FOTO LAJM) Disa nga plazhet më të bukur dhe unikë të botës janë pikërisht ato brigje të cilat është shumë e vështirë t’i prekësh. A
Imazhet e ndaluara të internetit në Kinë (FOTO LAJM) Asgjë nuk e pasqyron fuqinë e qëndrueshme të fotografisë ikonike “Tank Man” sa përpjekjet e marra për ta censuruar atë n
Njihuni me këngët e ndaluara në dasma Ka mbetur edhe pak deri në fillimin e sezonit të dasmave dhe ahengjeve familjare, që mbledhin të gjithë familjarët, sido
Me maska dhe armë, policia kap në Kakavijë dy ekstremistët grek (FOTO LAJM) Policia shqiptare ka shoqëruar dy shtetas grekë të cilët do të procedohen për nxitje urrejtje mes kombeve si edhe armemb
Zbulojeni njëherë e mirë, çfarë kuptimi kanë ëndrrat e ndaluara Psikologët kanë dalë në përfundimin se ëndrrat erotike vijnë për shkak të aktivitetetit intensiv që ndodh në trurin e nj
Karriera e Samir Nasris merr fund, UEFA e dënon akoma edhe më shumë Samir Nasri do të vazhdojë të vuajë edhe më gjatë dënimin për përdorimin e substancave të ndaluara. Francezi është d
Këto vende janë të ndaluara për t'u vizituar: Arsyet janë të frikshme (FOTO LAJM) Edhe pse duket e çuditshme ka vende në botë që ligjerisht nuk lejohet të shkelë njeri. Edhe pse shpesh për turistët j
Raki nga mollë e speca me hashash, shpikjet më gjeniale në burg Çdo ditë në burgjet shqiptare hyjnë 600 persona, të cilët takojnë të afërmit e tyre, qofshin ata të dënuar apo të parabu
Në Taxhikistan boksi shpallet "haram" Një zyrtar i lartë në Taxhikistan shpalli boksin dhe sportet luftarake "pa rregulla" haram, apo të ndaluara me ligjin is
Të bekuara me rreziqe, këto janë vendet e ndaluara në botë (FOTO LAJM) Edhe pse duket e çuditshme ka vende në botë që ligjerisht nuk lejohet të shkelë njeri. Edhe pse shpesh për turistët j
Nuk lejohet të shkelë askush, arsyet e tmerrshme pse këto vende janë të ndaluara Edhe pse duket e çuditshme ka vende në botë që ligjerisht nuk lejohet të shkelë njeri. Edhe pse shpesh për turistët j
Të jesh princeshë është bukur? Ja gjërat që Kate dhe Meghan i kanëtë ndaluara Në dukje familja mbretërore të jep përshtypjen se bën një jetë të thjeshtë dhe fantastike. Për ne princesha Kate po jeto
Arsyet e tmerrshme pse këto vende të botës janë të ndaluara për t’u vizituar Edhe pse duket e çuditshme ka vende në botë që ligjerisht nuk lejohet të shkelë njeri. Edhe pse shpesh për turistët j
Zonat e ndaluara në tokë, aty ku askush nuk mund të hyjë (FOTO LAJM) Përveç "Zonës 51" që të gjithë e njohim si zonë të ndaluar, ka disa zona të tjera në botë që gjithashtu janë të ndaluara
11 gjërat që Meghan Markle i ka të ndaluara sapo të bëhet pjesë e familjes mbretërore Më 19 maj të vitit 2018, aktorja dhe blogerja e njohur amerikane, Meghan Markle, do të lidhë kurorë me trashëgimtarin e
3 ushqimet që janë të ndaluara në SHBA, por shqiptarët i konsumojnë Këto janë 3 ushqimet e ndaluara në SHBA e që shqiptarët i konsumojnë 1. Kumbulla e verdhë Fruti i kumbullës me ngjyr
8 veprimet rreptësisht të ndaluara në palestër (FOTO LAJM) Nëse shkoni në palestër, ju me siguri keni hasur disa personazhe të bezdisshëm që shqetësojnë të tjerët përreth. Dikush
Ndalohet finoku dhe çaji jeshil, të rrezikshëm për shëndetin Kur vjen puna tek kilet e tepërta nuk mund ta mohojmë që jemi drejtuar farmacisë si vendin më të sigurtë për të marrë nj
Kujdes! Veprimet që janë të ndaluara në shtete të ndryshme Nese keni vendosur të bëni një tur udhëtimesh rreth Europës ose pse jo rreth botës, do të bënit mirë të hidhnit një sy k