999 rezultate për

ndalon

Veprimet që duhet të ndaloni së bëri, sipas gjinekologëve Të jeni shumë në ankth për të lënë një takim tek gjinekologu Pak ankth është i natyrshëm por kjo s’duhet t’ju stepë.
Jeni të shqetësuar nga rënia e madhe e flokëve? Mësoni si mund t'a parandaloni atë Shpesh hasim periudha që flokët na bien më shumë, si femrave ashtu edhe meshkujve. Epo nëse keni filluar të shqetësoheni
Qëndroni shumë para ekranit? Ja si të parandaloni lodhjen e syve me metodën 20-20-20 (FOTO LAJM) Koha e tepërt e kaluar para ekranit është një ndër problemet kryesore ditët e sotme. Ju kaloni një numër të mirë orësh
Pandemia nuk i ndalon të rinjtë që të largohen nga Maqedonia e Veriut Maqedonia e Veriut është radhitur në vendin e tretë në Evropë, në një listë të publikuar nga The Economist, sa i përket
E ndalon policia në mes të Kosovës, çfarë po ndodh me Mozzik (VIDEO) Teksa udhëtonte me makinë me mikun e tij Grajqa, reperi shumë i dashur për publikun shqiptar, Mozzik, është ndaluar nga
OFL ndalon në Tiranë, katër "të fortët" që duhet të deklarojnë pasurinë Operacioni Forca e Ligjit i ka dërguar shkresë katër të dënuarve në Tiranë, për burimet e pasurisë, në zbatim të detyrav
Konsumoni disa kafe në ditë? Pas këtyre simptomave duhet të ndaloni menjëherë Ju pëlqen shumë kafeja? E kujt jo! Të jep energji, të hap sytë në mëngjes dhe ka një shije dhe aromë fantastike. Megjith
Shqiptarëve nuk ka ligj që i ndalon dasmat, pronari i lokalit merr gjobën e majme 1.000.000 gjobë ka marrë pronari i një lokali në Tiranë pasi u konstatua duke ushtruar aktivitet në subjektin e tij në k
Kushtetuesja në ngërç, KED i ndalon kandidimin ish-këshilltarit të Metës KED sot i ka ndaluar kandidimin Shaqir Hasanaj për vendin vakant në Gjykatën Kushtetuese. Në mbledhjen e radhës ky in
KPA i ndaloi emërimin për 15 vjet, KED ndalon kandidimin e Regleta Panajotit për në Gjykatën Kushtetuese Këshilli i Emërimeve në Drejtësi ka marrë vendim të mos lejojë Regleta Panajotin në garën për Kushtetuese. Pas mirati
Serbia ndalon me ligj përdorimin e simboleve kombëtare shqiptare Autoritetet serbe ndalojnë përdorimin e flamurit kombëtar në Luginën e Preshevës, madje ato familje që përdorin flamurin
Gjella e mrekullisë: Largon kolesterolin, parandalon sulmet në zemër dhe ju jep energji Ka kaq shumë ushqime që ne duhet të hamë për të qenë të shëndetshëm, por shpesh ushqehemi me ushqim të pashëndetshme. So
Barku i fryrë dhe i fortë: Të gjitha shkaqet, simptomat dhe si ta parandaloni atë Nuk është gjithmonë e lehtë të bësh një diagnozë nëse nuk shoqërohet me simptoma të tjera dhe ekziston një tendencë për
E kërkoi Serbia, Policia shqiptare ndalon veteranin e UÇK-së Policia e Shqipërisë ka ndaluar veteranin e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës Murtez Kastratin, nga Lipjani. Lajmin e bë
I riu "fluturon" me makinë dhe nuk i ndalon policisë, aksion në rrugë (VIDEO) Një 32 vjeçar është arrestuar pasi është kapur duke udhëtuat me 168 km/h e me 6 masa administrative të pa likujduara.
Covid-19 ndalon ndeshjen spanjolle, klubi me emër rrezohet nga kategoria Deportivo la Korunja-Fuenlabrada është ndeshja e vetme që nuk u luajt në Ligën e Dytë spanjolle për shkak se 6 nga pjesë
Mbylli fluturimet për shqiptarët, mësoni deri kur Austria ndalon fluturimet nga vendi ynë Aeroporti i Rinasit njofton se do të ndalohen fluturimet me Vjenën nga data 16 korrik deri më 31 korrik 2020. Në një pos
Pse duhet të ndaloni menjëherë së puthuri fëmijët në buzë? Shumë prindër preferojnë t’i puthin fëmijët e tyre në buzë. Postimi i fotove të tilla në rrjete sociale shpesh herë shka
Mban deri në 60 sëmundje! Nëse një mizë ndalon mbi ushqimin tuaj, mos e hani Kur një mizë ndalon në ushqim, reagimet e njerëzve janë të ndryshme… Disa e largojnë dhe vijojnë ta konsumojnë, ka të
Dashurinë s’e ndalon asgjë, as humbja e shikimit (FOTO LAJM) Një çift ka arritur të përçojë mjaftë mirë dashurinë e tyre përmes fotografive, edhe pse të dytë janë të verbër. Kjo