999 rezultate për

ndalohen

Rastet në rritje, ndalohen dasmat, ceremonitë mortore dhe takimet elektorale Komiteti Teknik i Ekspertëve ka njoftuar përmes një deklarate për mediat se nga sot ndalon takimet elektorale, dasmat, f
Franca nis izolimin e dytë: Mbyllen baret dhe restorantet, ndalohen udhëtimet midis rajoneve Presidenti francez Emmanuel Macron ka njoftuar një bllokim të dytë kombëtar, duke ndaluar udhëtimin midis rajoneve. M
COVID-19/ Ndryshon mjekimi për të infektuarit, ndalohen mjekët të japin këto tipologji ilaçesh Një urdhër i ri i Ministrisë së Shëndetësisë ndalon mjekët e familjes të mjekojnë të sëmurët me koronavirus me antibioti
Ndalohen tetë persona lidhur me vrasjen në Lipjan Prokuroria në Prishtinë ka ndaluar tetë persona, të përfshirë në rastin e vrasjes në Hallaq të Lipjanit, është bërë e di
Qeveria kosovare ashpërson masat ndaj covid-19, ndalohen tubimet me më shumë se 50 personave Qeveria e Kosovës sot ka miratuar disa masa të reja të rekomanduara nga profesionistët shëndetësor. Në të hyn edhe nd
Nuk respektuan rregullat ndaj koronavirusit, ndalohen 6 persona në Kosovë Në 24 orët e fundit, në Mitrovicë të Jugut janë ndaluar tre persona, ndërkaq nga një person është ndaluar në Prishtinë,
Hynë ilegalisht në Shqipëri, ndalohen 8 klandestinë në Korçë Tetë klandestinë janë kapur nga policia në Maliq të Korçës. Mësohet se ata janë të kombësive të ndryshme, nga Siria,
Nuk respektuan masat kundër koronavirusit, ndalohen 21 qytetarë 21 persona jane ndaluar nga Policia e Kosovës, gjatë 24 orëve të fundit, pasi akuzohen se nuk kanë respektuar masat e ve
Nuk respektuan masat ndaj koronavrusit, ndalohen 72 persona në Kosovë Policia e Kosovës, gjatë 24 orëve të fundit, ndaloi 72 persona, të cilët nuk i respektuan masat e vendosura nga autorite
Dhunë në familje e ''tapë'' në timon, ndalohen 2 persona e procedohen penalisht 2 të tjerë Policia e Tiranës ka arrestuar njw 55-vjeçar i shpallur në kërkim. Arrestohen në flagrancë 2 shtetas dhe procedohen p
Thyen rregullat, 29 persona ndalohen nga policia Gjatë 24 orëve të kaluara, sipas statistikave të Ministrisë së Brendshme, në lidhje me ndalimin e lëvizjes, është regjis
Nuk respektuan masat e qeverise, ndalohen 46 shtetas Gjatë natës së kaluar sipas statistikave të MPB-së, është evidentuar se në gjithë shtetit 77 persona kanë shkelur orën p
Shkon në 8 numri i të infektuarve në Vushtrri, në një lagje ndalohen hyrje-daljet Mbrëmë Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik ka njoftuar edhe për pesë raste të reja me Covid 19 në Kosovë. Në mesin e k
Rama bën deklaratën e fortë: Mos paguani qiranë Kryministri Edi Rama është shprehur se për shkak të koronavirusit bizneset e vogla dhe familjarët nuk do të paguajnë qir
MAQEDONI/ 89 veta nuk respektuan oraret e policisë, ndalohen 38 persona (VIDEO) Sipas statistikave të MPB-së, gjatë 24 orëve të fundit, është marrë vendim për izolimin e 101 personave në territorin e
Vendimi i bashkisë Tiranë: Ndalohen martesat me shumë njerëz! Martesat në Tiranë duke nisur nga dita e nesërme do të bëhen pa dasmorë, por vetëm me çiftin dhe dëshmitarët. Këtë e
KORONAVIRUSI/ Ndalohen operacionet e planifikuara në spitale, cilat bëjnë përjashtim Pas mbledhjes së qëverisë lidhur me situatën aktuale në Shqipëri ku deri më tani janë konfirmuar dy raste nga koronaviru
Çfarë po ndodh në Itali? Kërkohet të ndalohen të gjitha sportet për një muaj Agjencia e lajmeve ANSA pretendon se Qeveria po shqyrton një pezullim të të gjitha ngjarjeve sportive në Itali për një m
Sali Berisha: 3 të dyshuar për koronavirus ndalohen në Rinas Një qytetar ka denoncuar tek ish-kryeministri Sali Berisha, se gjatë ditës së sotme janë ndaluar tre persona të dyshuar
Koronavirus? Ndalohen për kontroll dy persona të ardhur nga Italia përmes Shqipërisë (VIDEO) Tre raste të reja të dyshuara me coronavirus në Kosovë. Të tre personat vijnë nga Italia. Atyre u janë bërë analizat ndë