999 rezultate për

ndalimin

Konfiskohen armë dhe municion, në Gjakovë Njësia e Hetimeve të Drejtorisë Rajonale të Policisë Kufitare- Perëndimi në Gjakovë, në bashkëpunim me njësitë tjera t
Prokuroria kërkon ndalimin e Marsida Qatjas Prokuroria ka urdhëruar ndalimin e Marsida Qatjas. Ky urdhër i Prokurorisë vjen pas vrasjes së Dritan Haxhollit dhe p
Disa mënyra për parandalimin e gjakderdhjes së mishit të dhëmbëve Pothuajse 600 milionë njerëz përjetojnë probleme me mish të dhëmbëve gjatë jetës së tyre. Por, e mira është që shumic
9 këshilla praktike për parandalimin e variçeve Variçet janë enë gjaku të mëdha me ngjyrë të errët, të cilat përveçse nuk ju lejojnë të ekspozoni këmbët me fustane, jan
Pret gishtat e dorës në punë, arrestohen 2 kolegët Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në orët e pasdites së sotme në Uzinën e Petëzimit në Elbasan. Mësohet se një punonjës
Zaev nuk mund të jetë ministër i Financave Komisioni për parandalimin e korrupsionit ka vlerësuar se propozimi që kryeministri, Zoran Zaev të ushtrojë edhe funksio
Kapet shqiptari me një çantë me para në Shkodër Një person është ndaluar në doganën e Muriqanit teksa po udhëtonte drejt Malit të Zi me një shumë parash të padeklaruara
Krimet e Rënda kërkojnë ndalimin e 5 personave nga kompania e sigurisë pas grabitjes Gjykata e Krimeve të Rënda ka kërkuar ndalimin e 5 personave pjesëtarë ICTS (kompania e sigurisë në Aeroport) dhe banka
Në këtë vend kërkohet ndalimi i dhënies së dorës kur takohesh me njerëzit Dhënia e dorës është një shenjë respekti në një pjesë të mirë të botës, madje përmes mënyrës se si jepet dora merren edh
Aksion me 1 110 policë në kërkim të hashashit (VIDEO) Policia e Shtetit ka bërë me dije se ka kryer një aksion për të zbuluar persona që kultivojnë lëndë narkotike në vend.
Arrestohet vlonjati me dy karta rumune në Rinas Policia Kufitare e Rinasit arreston një shtetas për tentativë të kalimit të kufirit me dokumenta të falsifikuara. Gji
Shpend Ahmeti godet taksistët ilegalë, harron që janë me master dhe dalin nga halli Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti, ka vendosur tek në mandatin e dytë të vendos rregull në transportin e Kryeqytetit.
Arrestohet 30-vjeçari në Himarë, për çfarë akuzohet Policia e Vlorës ka bërë ndalimin e shtetasit në kërkim T.V., 30 vjeç, banues në Piqeras, Himarë. Strukturat e Polici
"Nuk ka më fishekzjarre", Berisha tregon se pse janë ndaluar Ish kryeministri Sali Berisha ka reaguar pas urdhërit të firmosur nga tre ministrat për ndalimin e hedhjes në treg të lë
Tirana i bashkohet nismës ndërgjegjësuese për parandalimin e kancerit të gjirit (FOTO LAJM) Me rastin e muajit ndërkombëtar kundër kancerit të gjirit, në kryeqytet u zhvillua sot një vrapim për të sensibilizuar g
IKSHP jep alarmin për numrin e aksidenteve në Kosovë Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës ka bërë të ditur se po përcjell në mënyrë permanente situatën e aks
Suedi, propozim-ligj për ndalimin e bërjes së fëmijëve synet Politikani suedez Richard Jomshof propozoi të miratohet një ndalesë për synetimin e fëmijëve në Suedi, raporton Anadolu
Askush nuk e thotë, ky është ushqimi perfekt për gratë shtatzëna Gjatë shtatzënisë është e rëndësishme që të mbani një dietë me ushqime të kuqe dhe blu. Ato janë të pasura në antocianin
Kantoni i Zvicrës vendosi për ndalimin e burkës Gati dy të tretat e kantonit zviceran të St. Gallenit votuan për ndalimin e burkës në vende publike. Ky është kantoni
Jashari përkujton ndalimin e Vuçiçit: Kush injoroi Skenderajn, ka injouruar gjakun e lirisë I pari i Komunës së Skenderajt, Bekim Jashari ka folur edhe njëherë për vizitën e Aleksandër Vuçiçit në Kosovë. Ai ka