999 rezultate për

natyral

Flokët natyral janë sërish në modë: Kjo është ngjyra më e famshme e momentit (FOTO LAJM) Pas një periudhe të gjatë fiksimi për flokët me fije, kthehemi sërish tek natyralja. Flokët një ngjyrëshe dhe shumë naty
Buzëkuqi nuk është i duhuri, si të trajtoni buzët e plasaritura me 4 produkte natyrale Jemi në atë periudhë të vitit ku kujdesi për lëkurën nuk duhet të kufizohet vetëm tek blerja e produkteve kozmetike, të
Si të zhdukni celulitin përgjithmonë në mënyrë natyrale Çdo vajzë e di çfarë është celuliti, dhe ata që e kanë, fillojnë të urrejnë trupin e tyre. Ju këshillojmë të mos shik
Mjaltë dhe kanellë, kombinimi natyral që jua fshehin doktorët Tashmë është e ditur që përzierja e mjaltit me kanellën kuron shumë sëmundje. Mjalti, edhe pse është i ëmbël, nëse merre
Gjendet pa shenja jete një 60-vjeçar në Orikum Një 60-vjeçar është gjetur i vdekur mëngjesin e sotëm në “Pashaliman”, Orikum. Në trupin e tij nuk janë konstatuar sh
Keni humbur nuhatjen nga COVID-19? Si ta riktheni atë me metoda natyrale Lidhja midis Covid dhe shqetësimit të nuhatjes dhe shijes u bë e dukshme në mars të 2020 ndërsa pandemia përfshiu globin
Gjendet i pajetë biznesmeni 58 vjeçar në Tiranë, detajet e para Një 58 vjeçar është gjetur i pajetë ditën e sotme në një magazinë në autostradën Tiranë-Durrës. Mësohet se viktima ës
3 mënyra natyrale "fenomenale" se si të zbardhim dhëmbët menjëherë në shtëpi Mund të keni flokë të bukur, lëkurë të shëndetshme e të shndritshme, thonj të fortë, por kur vjen puna për të hapur gojë
Dy metoda natyrale që qetësojnë brenda sekondave ndjesinë e të përzierave! Helmimi nga ushqimi, udhëtimet e gjata me makinë, shtatzënia, problemet me aparatin tretës mund të shkaktojnë ndjesinë e
Vuani nga kapsllëku? Me këtë trajtim 100% natyral do të shpëtoni E kishit menduar ndonjëherë që nëpërmjet jashtëqitjes mund të humbisni peshë dhe t’i bëni zorrës së trashë një nder të m
Xhemi Shehu pozon pa make-up dhe mahnit ndjekësit: Bukuri më natyrale nuk kam parë (FOTO LAJM) Kemi disa muaj që moderatoren e njohur, Xhemi Shehu, nuk e shohim më në ekran. Por kjo nuk do të thotë se nuk është akti
Skrab natyral me kafe për një trup me zero celulit Janë vërtetuar shkencërisht efektet e kafesë në luftën e vështirë kundra celulitit. Skrabi me kafe ka vetinë të depë
Si të hiqni me metoda natyrale mykun nga muret dhe parvazet e dritareve Sapo fillon lagështia, shfaqen edhe njollat e mykut në muret e shtëpive, kryesisht pranë parvazeve të dritareve. Myku në
Si të pastroni veshët nga dylli me këto hapa të thjeshtë dhe natyralë Dylli që akumulohet në vesh shërben si një lubrifikant natyral por edhe për të mbrojtur veshin nga mikro organizmat që s
Flokët natyralë të Chiara Ferragnit nuk kanë asnjë fije ngjyrë të verdhë (FOTO LAJM) Është blogerja më e ndjekur me mbi 22 milion fansa vetëm në Instagram, na tregon çdo moment të jetës së saj, por Chiara
"Si 10 vjeç", vajza e Niko Peleshit shfaqet si rrallëherë pa make up dhe flokë natyrale (FOTO LAJM) Aleksia Peleshi, është bërë e njohur në media si vajza e ish-zëvëndës kryeministrit Niko Peleshit. Ajo numëron plot 2
Largoni aknet me këto mënyra natyrale Ndonjëherë bimët mund të zëvëndësojnë preparatet mjekësore dhe të jenë zgjidhja e duhur për ata që kanë probleme me lëku
Tri mënyra natyrale për t'u marrë me dhimbjen e fytit Dhimbja e fytit është një nga simptomat më të zakonshme dhe të bezdisshme të ftohjes. Nëse nuk doni të merrni një ila
"Si 10 vjeç", vajza e Niko Peleshit shfaqet si rrallëherë pa make up dhe flokë natyrale (FOTO LAJM) Aleksia Peleshi, është bërë e njohur në media si vajza e ish-zëvëndës kryeministrit Niko Peleshit. Ajo numëron plot 2
Pipero zbulon "kurat" natyrale për të trajtuar Covid-19: Diell, ecje, ushqim i mirë e gjumë! Mjeku Pëllumb Pipero ka treguar disa hapa që na ndihmojnë për ta kaluar sa më lehtë Covid-19. Ajo që sugjeron mjeku j