999 rezultate për

nature

Lamtumirë pleqëri, ilaçi kundër plakjes që çuditi shkenctarët Shkencëtarët që realizuan studimin, u çuditën edhe vetë nga rezultati i tij Studimi tregon se ekspertët jo vetëm mund
Zbulohet ilaçi kundër plakjes Një studim i ri tregoi aksidentalisht se shkencëtaret janë në gjendje jo vetëm ta ngadalësojnë procesin e plakjes, por e
“Nuk ndryshon qeveria me himn stonaturë”, Rama ironi me Bashën Kryeministri Edi Rama ka mbajtur një fjalim në parlament lidhur me rezolutën e parlamentit holandez për rikthimin e viza
Ariu i uritur sulmon dhe mbyt peshkatarin në lumin e akullt (VIDEO) Një ari i zemëruar u kap në kamera duke ndjekur një peshkatar rus në një lumë të akullt. Sergej Zhirkov, 31 vjeç, kis
Dëmtime në argjinaturën e Mifolit rrezikon laguna e Nartës dhe Vlora Vjosa rrezikon serish daljen nga shtrati dhe me prurje me shumë se herët e tjera. Por rrezik paraqet edhe çarja e argjin
Shpiket tekstili që grumbullon energji ‘Tekstili i zgjuar’ mund të furnizojë në mënyrë të vazhdueshme një orë ose një pajisje celular, duke përdorur vetëm ener
Lumi Shkumbin çan argjinaturën, Panariti: Banorët e Çermës të lënë shtëpitë Në mesditë, lumi Shkumbin ka çarë argjinaturën, ndaj ministri Panariti ka apeluar që banorët e Çermës të largohen nga sh
Sazan Guri to run on local elections Sazan Guri submitted to the CEC the list of five thousand signatures, to run as an independent candidate in the June 21s
New territorial map, DP asks for a referendum From September the Democrats will begin collecting signatures for a referendum that according to them will oust the new
870 milionë lekë për argjinaturën në Bunë Përfundon puna për ndërtimin e argjinaturës mbrojtëse të Bunës në zonën e Oblikës. Me fondin prej 870 milionë lekësh të
Nis shkrirja e një platforme akulli në Antarktidë Platforma e akullit të Filchner-Ronne që ndodhet pranë një gjiri në zonën veri-perëndimore të Antarktidës, rrezikon të s
Kuci: Tadic's visit is of religious nature A deputy prime minister in the Kosovo Albanian government says the forthcoming visit of President Boris Tadić "will
Ndërtohet lazeri i parë “i gjallë” 50 vjet nga shpikja e tij dhe lazeri merr “jetë”. Këtë e bën duke përdorur si lente një qelizë staminale njerëzore, gjen
Kosovo, Susan Novoberdaliu will candidate for president Another candidate for the post of President of Kosovo come from the same political entity, AKR, and it is Suzana Novober
Petition against the registration is signed in Tirana The Petition of "Aleanca Kuq e Zi" to collect 20 thousand signatures in order to avoid the enforcement of the law for th