999 rezultate për

nato-s

NATO në gjendje alarmi, 870 misione për vitin 2016 (FOTO LAJM) Si kurrë më parë që nga koha e Luftës së Ftohtë NOTO ka rritur numrin e fluturimeve për shkak të sinjaleve të alarmit.
Trump ka një mesazh për Putinin, super avionet F-35 ulen në Angli (FOTO LAJM) Gjashtë nga avionët më të sofistikuar në botë siç janë F-35 Lighting II kanë mbërritur sëfundmi në Britaninë e Madhe në
Rama kërkoi bashkim me Kosovën, reagon NATO Deklaratët e kryeministri Edi Rama në lidhje me një bashkim të mundshëm me Kosovën, në rast se Bashkimi Evropian nuk i h
NATO i tregon “dhëmbët” Rusisë, ushtarë dhe tanke 50 km larg Kaliningradit (FOTO LAJM) Vendet e NATO-s vazhdojnë të marrin masa kundër agresionit rus ndaj ish-shteteve të Bashkimit Sovjetik duke vendosur tru
Serwer: Nëse bashkëpunoni me serbët për ushtrinë, do të keni mbështetjen e NATO-s Njohësi i çështjeve të Ballkanit Daniel Serwer, ka thënë se Kosova është vonuar në themelin e Ushtrisë. Ai thotë se KFOR
Shpërthim në një bazë ushtarake të NATO-s në SHBA Një person ka vdekur dhe tre të tjerë kanë marrë plagë të rënda si pasojë e një shpërthimi në një bazë ushratake të NATO
Kastrati: Ushtria e Kosovës i shërben edhe NATO-s Ish-Komandanti i FSK’së Kadri Kastrati thotë se ligji për ushtrinë do të rikthehet nga Presidenti Hashim Thaçi nëse serb
Admiralja e NATO-s: Zgjedhjet mbaruan, të ulen tensionet Kosovë-Serbi Admiralja e NATO-s, Michelle Howard, shpreson se tensionet mes Prishtinës dhe Beogradit do të ulën tashmë pasi që kanë m
SHBA kërkon ndihmë nga NATO për Sirinë? Nuk është sekret që qeveria e Trumpit po kërkon më shumë angazhim të NATO-s në luftë kundër terrorit. Por a është e mund
Letra e shefit të NATO-s për Ivanovin: Pres nga ju zoti President të respektoni Kushtetutën.. Presidenti i Maqedonisë, Gjorge Ivanov ka marrë para 10 ditësh një letër jo të këndshme nga Sekretari i Përgjithshëm i N
NATO i "kërcet" dhëmbët Rusisë nga Polonia (FOTO LAJM) Trupat ushtarake amerikane dhe ato rumene kanë arritur në bazën e Polonisë, si pjesë grupit të ri luftarak të NATO-s me
Stoltenberg: Vuçiç ishte personi i duhur për president Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, i cili ka uruar kryeministrin Aleksandar Vuçiçin, për zgjedhjen e t
NATO, mesazh partive në Maqedoni të ndalojnë retorikën nacionaliste Aleanca e Atlantikut të Veriut pret respektimin e shumicës parlamentare. Kreu i Zyrës së NATO-s në Shkup tërhoqi vëre
NATO-ja në Kosovë edhe në luftën kundër terrorizmit Situata në Ballkanin Perëndimor, sidomos në Bosnje-Hercegovinë dhe Kosovë, ka qenë po ashtu temë e diskutimeve të minist
Berlini refuzon presionin e SHBA-ve për rritjen e shpenzimeve të NATO-s Thirrjet nga administrata amerikane për Gjermaninë dhe partnerët e tjerë të NATO-s, për të rritur shpenzimet për mbrojtj
Kryediplomati britanik akuzon Rusinë se po shkakton probleme në Ballkan Takimi i ministrave të Jashtëm në Bruksel po përcillet me tone të ashpra ndaj Rusisë. Sekretari Amerikan i Shtetit R
Stoltenberg: Kemi mësuar shumë në Afganistan, Bosnjë e Kosovë Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, tha sot se Aleanca Veri-Atlantike ka mësuar shumë nga nga operacion
Kongresmeni amerikan përshëndet votën e Senatit për Malin e Zi në NATO Kongresisti amerikan, Eliot L. Engel, nënkryetari demokrat i Komsionit të Dhomës së Përfaqësuesve për Marrëdhënie me Jas
SHBA, apel anëtarëve të NATO-s të rritin shpenzimet ushtarake Në takimin e parë të tij të NATO-s, sekretari amerikan i Shtetit, Rex Tillerson do t’u kërkojë aleatëve evropianë që të
Kroacia dhe Çekia nuk pajtohen për Kosovën në NATO Presidentja e Kroacisë Kolinda Grabar-Kitaroviç dhe presidenti i Repiblikës së Çekisë Millosh Zeman, nuk u pajtuan sot n
 
Portali i njohur sportiv “Goal.com” ka publikuar karikaturën e ditës së sotme ku personazhet kryesore sigurisht do të ishin nga super ndeshja ndërmjet Barcelonës dhe Juventusit.

Në të është trinomi i frikshëm i Barcelonës MSN dhe dyshja e hekurt e mbrojtjes juventine, Bonucci-Chiellini.

Portali i njohur sportiv “Goal.com” ka publikuar karikaturën e ditës së sotme ku personazhet kryesore sigurisht do të ishin nga super ndeshja ndërmjet Barcelonës dhe Juventusit. Në të është trinomi i frikshëm i Barcelonës MSN dhe dyshja e hekurt e mbrojtjes juventine, Bonucci-Chiellini.