999 rezultate për

nation

Portugali-Holandë, finalja e parë e kompeticionit të ri, Nations League Portugalia dhe Holanda do të luftojnë për titullin trofeun e Ligës së Kombeve, garës inauguruese të UEFA-s, në finalen e
Portugali-Zvicër, formacionet zyrtare: Luhet për një vend në finalen e Nations League (FOTO LAJM) Portugalia e Cristiano Ronaldos dhe Zvicra do shqiptarëve do të luftojë për një vend në finale të turneut inaugurues të
Koeman publikon listën e Holandës për "Nations League" Trajneri i Holandës, Ronald Koeman, ka përzgjedhur 23 lojtarët e grumbulluar për ndeshjet e muajit qershor. Tekniku i "t
Zyrtare: Derbi Juve-Inter do të luhet në Kinë Derbi i Italisë Juve-Inter do të luhet në Kinë. Bëhet fjalë jo për kampionat por për truneun "International Champions Cu
Nora dhe Roberti marrin pjesë në programin e vajzës së tyre në ISP (FOTO LAJM) Këngëtarët e njohur Nora Istrefi dhe Robert Berisha sot kanë kaluar një ditë të veçantë pasi kanë marrë pjesë në aktivit
Shqipëria në "listën e zezë" të korrupsionit Indeksi i perceptimit të korrupsionit i matur në 180 vende të botës është publikuar ditët e fundit nga “Transparency In
Klopp i hakërrehet UEFA-s Trajneri i Liverpool, Jurgen Klopp ka theksuar së fundmi se është kundër kompeticionit të Nations League pasi lojtarët p
Skandal me Kupën e Botës në Katar, punëtoret nuk paguhen Katari edhe pse njihet si një vend shumë i pasur, është përfshirë në një skandal që lidhet me Kupën e Botës në vitin 202
Raporti i TI: Vetëm 7 vende zbatojnë fort ligjet kundër ryshfetit të huaj Shtetet e Bashkuara ndodhen në mesin e shtatë vendeve kryesore që zbatojnë ligjet kundër kompanive që u japin ryshfet zy
National League, shënohet goli i parë i mbrëmjes Në Natiolan League momentalisht po luhen gjashtë takime. Goli i parë i mbrëmjes është shënuar nga Rusia kundër Turqisë.
Nations League, Gjermania kërkon triumf ndaj Kampionëve të Botës Kompeticioni më i ri i UEFA nis sot në mënyrën më të mirë të mundshëm. Në Mynih do të vihen përballë 2 kampionet e fundi
National Geographic: Kjo është e vërteta me ariun polar që tronditi botën Të gjithve ju kujtohet video e National Geographic në të cilën shihej një ari polar në momentet e fundit,shkruan albeu.c
Juve në International Cup, Dybala momente të "nxehta" me të dashurë e re Skuadra e Juventus ndodhet në SHBA ku po luan ndeshjet miqësore të International Cup por "ylli" i tyre, Dybala nuk është
Ndërkombëtarët i japin "shuplakën" Ramës: Mos e prek teatrin Prishja e Teatrit Kombëtar mbetet ende një çështje shumë e nxehtë. Për herë të parë në një letër të hapur instituti
Memorial International School of Tirana prezantoi Shqipërinë në YEYS 2018 Memorial International School of Tirana prezantoi Shqipërinë në aktivitetin e Your Europe Your Say! 2018 në Bruksel, org
Telegraph: Shqipëria në 10 destinationet e paragjykuara Destinacionet nuk rezultojnë gjithnjë kënaqësi dhe kjo na bën që të gjykojmë një vend sipas reputacionit. Parisi duh
Hotel brenda stadiumit "Allianz Arena", Bajerni sjell suitat luksoze (FOTO LAJM) Rrjeti i hoteleve prestigjoze Marriott International ka lidhur marrëveshje shumëvjeçare me klubin kryesor evropian të fu
Alarm në Vietnam, vajzat rrëmbëhen për t’u martuar në Kinë Në veri të Vietnamit, vajzat po zhduken. Këto vajza, disa 13 vjeçe, janë viktima të trafikimit të nuseve, pasi janë rrëm
Nations League, ja me kë do të përballet Shqipëria dhe Kosova Afrohet Nations League, turneu më i ri i UEFA-s. Pasi janë përcaktuar ligat ku do të luajnë skuadrat dhe vazot në të cil
Nga shpërthimi i vullkanit te kërcimi i oktapodit, fotografitë më të mira të 2017 (FOTO LAJM) Fotografi spektakolare janë zbuluar së fundmi nga National Geographic, të cilat tregojnë pamje mahnitëse të natyrës.