999 rezultate për

nasa

NASA shkatërron raketën e planifikuar për udhëtime në Hënë (VIDEO) NASA ka ndarë një video mahnitëse ku shfaqet shkatërrimi i një tanku oksigjeni 20 metra i lartë, pjesë e raketës së mode
Tani kemi një parfum me aromën e hapësirës, duhet të falenderoni NASËN Kujt i kishte shkuar mendja që një ditë do të kishim edhe një parfum që ka aromën e hapësirës, të ngrejë dorën?! Imazhet
Nasa dëshiron që publiku të ndihmojë me idetë për tualete të reja të astronautëve në hënë Nasa i ka kërkuar publikut të ndihmojë në krijimin e tualeteve që do të përdorin astronautët në hënë. Kreu në sipërfa
"Qyteti përmbys", NASA publikon foton mahnitëse poshtë reve Qytetet përmbys janë një trillim, apo jo? Pritet të gjenden në filma fantastiko- shkencorë ose shfaqje televizive, sigur
NASA fotografon një vorbull në mes të Liqenit të Shkodrës Një vorbull në qendër të Liqenit të Shkodrës, liqenin më të madh në Gadishullin Ballkanik, është kapur nga NASA. Kjo pam
NASA kërkon prova të teknologjisë jashtëtokësore në hapësirë Agjencia amerikane hapësinore NASA ka nisur një mënyrë të re për të kërkuar alienët, tani ata po kërkojnë gjurmë të tekn
Jo më kërkime për alienë, NASA drejton studimet në një tjetër pikë Agjencia amerikane hapësinore NASA ka nisur një mënyrë të re për të kërkuar alienët – tani ata po kërkojnë gjurmë të tek
Sonte sytë nga qielli, bëhuni gati të shihni "unazën e zjarrit" (VIDEO) Mbrëmjen e sotme drejtoni sytë nga qielli pasi do ndodhë një eklips diellor i rrallë dhe me shumë mundësi do jetë më i m
Keni jetuar një gënjeshtër, mëso se cila shenjë je në horoskopin e ri Ky lajm mund të jetë pak i vështirë për tu përballuar. Sidomos për ju Peshoret, të cilat janë të fiksuar pas ekulibir
NASA publikon fenonomenin e rrallë në Shqipëri: Një tornado në liqenin e Shkodrës Imazhi i një tornadoje në mes të një liqeni. Ky fenomen mbresëlënës i përjetësuar nga NASA që nga hapësira nuk është gjë
HISTORIKE/ Niset raketa, NASA dhe Elon Musk dërgojnë dy austronautë në hapësirë Eshtë bërë realitet ëndrra e Elon Musk. Ky i fundit bashkë me NASA kanë mundur të dërgojnë dy austronautë në stacioni
LIVE, NASA dhe kompania e Elon Musk gati për të bërë histori (VIDEO) Elon Musk dhe kompania e tij SpaceX nuk ajnw twrhequr nga përpjekja e tyre e dytë për të bërë histori. Përpjekja e parë
Astronautët amerikanë në një mision historik Udhëtimi drejt Stacionit Ndërkombëtar të Hapësirës, i astronautëve të NASA-s në bordin e raketës Falcon 9 të kompanisë S
Pas 9 vitesh pauzë, NASA dhe kompania e Elon Musk gati të bëjnë histori (VIDEO) SpaceX, kompania e Elon Musk pritet që të hyjë në histori të mërkurën e 27 majit. Kompania e teknologjisë së kërkimit ha
FBI arreston kërkuesin e NASA-s për lidhje të fshehtë me Kinën Agjentët federalë kanë arrestuar një profesor të Arkansas, i cili dyshohet se nuk i tregoi lidhjet e tij me subjektet ki
Situata e vështirë për shkak të COVID-19, NASA del me mesazh inkurajues "Vetëm në errësirë mund të shohësh yjet". Është fraza e famshme e Martin Luther King, shprehje të cilën Nasa ka vendosur
NASA: Ja ndikimi dramatik që ka sjellë koronavirusi në nivelin e ndotjes në Kinë Imazhet satelitore të publikuara nga NASA dhe Agjensia Evropiane e Hapësirës zbulojnë ndikimin që ka sjellë në nivelet
NASA: "Do të krijojmë oksigjen nga atmosfera e Marsit" Ulja e njeriut në Mars është një nga projektet më të mëdha të këtij brezi. Por udhëtimi për në Mars dhe mbijetesa në
Sfida qesharake e fshesësh "çmendi" rrjetin, zbuloni si qëndron gjithë e vërteta (FOTO LAJM) Në sfidën e fundit virale, e cila filloi në Tëitter dhe më pas u përhap në të gjitha rrjetet sociale, njerëzit vendosin
NASA me raketë gjigante, synim transportimin e amerikanëve në Hënë Faza e parë thelbësore për “mega-raketën” e Nasës, SLS është zhvendosur nga fabrika e saj në New Orleans për teste thelb