999 rezultate për

napolitano

Nishani mesazh Napolitanos për dorëheqjen Presidenti Nishani vlerëson kontributin e Presidentit Napolitano në krye të Republikës italiane. Presidenti Bujar Nishan
Itali, dorëhiqet nga detyra pas 9 vitesh Presidenti Napolitano Presidenti i Italisë Georgio Napolitano është dorëhequr nga detyra pas 9 vitesh në krye të shtetit. Pas largimit të tij,
Ivanov do të takojë Papa Françeskon Presidenti Gjorgje Ivanov do të takojë sot në Vatikan, Papa Françeskon. Pas takimit me papën, Ivanov do të ketë takim
Deputeti i PS-së: Jam dekoruar nga Presidenti italian para Nishanit Deputetët e Partisë Socialiste kanë filluar garën me Presidentin Bujar Nishani për medaljet e marra nga shteti Italian.
Napolitano: Vendi i Shqipërisë në BE Kuvendi i Shqipërisë zhvilloi sot një seancë të jashtëzakonshme për të nderuar presidentin italian, Giorgio Napolitano,
Napolitano rikonfirmon mbështetje për integrimin e Shqipërisë Update- Presidenti Bujar Nishani e cilësoi Italinë si një partner kyç në fushën ekonomike. Duke folur në konferencën e p
Napolitano pritet me flamur bullgar Rrugët ku do të kalojë eskorta që do të shoqërojë presidentin italian Xhorxho Napoletano gjatë vitizës së tij në Tiranë
Presidenti italian vizitë zyrtare në Shqipëri Presidenti i Italisë Xhiorxho Napolitano zhvillon një vizitë zyrtare në Tiranë, me ftesë të kreut të shtetit shqiptar Bu
Opozita akuza qeverisë: Po shkel institucionet e pavarura Opozita akuzoi sot qeverinë se po shkel institucionet e pavarura. Deputeti i PD-së Eduard Halimi kërkoi nga Kuvendi të a
Betohet qeveria e re italiane Qeveria e re italiane e drejtuar nga kryeministri Matteo Renzi u betua sot para Presidentit te Republikës, Giorgio Napol
Kryeministri i Italisë jep dorëheqjen (FOTO-LAJM) Kryeministri i Italisë Enrico Letta ka dhënë zyrtarisht dorëheqjen, ku rreth orës 14.00 doli nga Presidenca, duke i dorë
Ivanon ngushëllon Napolitanon Presidenti i Republikës së Maqedonisë Gjorge Ivanov i ka dërguar letër ngushëllimi kolegut të tij italian Xhorxho Napoli
Napolitano mesazh Nishanit: Do vizitoj Shqipërinë Presidenti i Italisë, Giorgio Napolitano ka pranuar ftesën e homologut të tij shqiptar Bujar Nishani për të vizituar Shq
Nishani uron presidentin Giorgio Napolitano Presidenti i Republikës, Bujar Nishani uron Presidentin Giorgio Napolitano me rastin e rizgjedhjes në detyrën e lartë të
Tregtia e lirë SHBA-BE, arritje historike Marrëveshja e tregtisë së lirë mes Shteteve të Bashkuara dhe Bashkimit Europian do të sillte një arritje historike në ma
Itali, Nishani dhe Napolitano në ekspozitën e 100-vjetorit të Pavarësisë Presidenti i Republikës, Bujar Nishani ka vizituar të premten Romën ku është takuar me homologun e tij Giorgio Napolitan
Itali, zgjedhje të parakohshme më 24 shkurt Italia do të mbajë zgjedhje të parakohshme në datat 24 e 25 shkurt, konfirmuan nga zyra e presidentit Napolitano, i cili
Integrimi, Napolitano ofron mbështetje për Serbinë Presidenti e Italisë Giorgio Napolitano ka dhënë mbështetje në përpjekjet e Serbisë në fazën e negociatave për anëtarësi
Spanjë-Itali, festa e tifozëve (VIDEO) Këngë, lyrje fytyrash me ngjyrat e skuadrës së tyre dhe birra kjo ka qenë panorama e servirur në rrugët e Danzisas para
Spanjë-Itali, në Danzica edhe Napolitano dhe Asturie Skuadra e italisë do të jetë në një përballje të vështirë sot kundër Spanjës. do të jetë një ndeshje e rëndësishme për l