999 rezultate për

namazin

Rreth 30 mijë persona falën namazin në Novi Pazar (FOTO VIDEO) Në qytetin e Novi Pazarit në Serbi, nën organizmin e Bashkësisë Islame është organizuar një namaz i përbashkët i natës.
Mërgim Mavraj dhe Ilir Azemi duke e falur namazin (FOTO) Mërgim Mavraj dhe Ilir Azemi janë dy futbollistët shqiptarë të klubit gjerman Greuther Furth. Mërgim Mavraj luan për
Kurban Bajrami, myslimanët falin namazin në bulevardin “Dëshmorët e Kombit” (FOTO LAJM) Besimtarët myslimanë në mbarë botën festojnë sot Kurban Bajramin. Në Tiranë mijëra besimtarë myslimanë, ashtu si çdo vit
Dafina Zeqiri lutet për Namazin e Xhumasë Ndonëse ajo i ka mësuar fansat e saj të jenë të njoftuar për të gjitha të rejat që kanë të bëjnë me jetën e saj profesio
Futbollisti Kanute, fushatë për faljen e namazit të sabahut në kohë Futbollisti me famë Frederik Kanote, që luan për Seviljen në kampionatin spanjoll, ka ndërmarrë së fundi një fushatë për