999 rezultate për

namazin

Mijëra në shesh, besimtarët myslimanë falin namazin e Kurban Bajramit Besimtarët myslimanë falën mëngjesin e sotëm namazin e Kurban Bajramit në Tiranë. Në sheshin 'Skënderbej' besimtarët
Çiljeta mbulohet me shami, nxjerr foto duke falur namazin (FOTO LAJM) Pak javë më parë këngëtarja e njohur Çiljeta Xhilaga tërhoqi vëmendjen e mediave rozë, për shkak se u shfaq e mbuluar në
Mijëra myslimanë falin namazin e Bajramit në Tiranë, Spahiu: Ruani familjen! Besimtarët myslimanë krentojnë sot Fiter Bajramin. Dita nisi me faljen e namazit nën drejtimin e Kryetarit të KMSH,
Flet deputetja kosovare që vuri shaminë për Ramazan (FOTO LAJM) Deputetja Duda Balje foli gjatë emisionit foli për përkushtimin e saj ndaj agjërimit. Duda, publikoi disa foto në rrj
Kjo VIDEO po çudit botën/ Tërmeti shkund vendin, Hoxha nuk ndërpret namazin Të paktën 91 persona janë konfirmuar të vdekur deri tani në Indonezi, si pasojë e tërmetit 7 ballë të rënë një ditë më p
E pazakontë, tërmeti 7 ballë nuk e ndal namazin e imamit (VIDEO) Të paktën 91 persona janë konfirmuar të vdekur deri tani në Indonezi, si pasojë e tërmetit 7 ballë të rënë një ditë më p
Plisa me flamurin kombëtar, babë e bir falin ndryshe namazin e Fitër Bajramit Ditën e sotme të gjithë besimtarët myslimanë kanë falur namazin e Fitër Bajramit. Kjo ka ndodhur edhe në Xhaminë e Ko
Vodhi këpucët në xhami, "hajduti" i habit të gjithë: I mora se kisha një dasmë (VIDEO) Pak ditë më parë imami i Tiranës, Ahmed Kalaja ka publikuar në rrjetet sociale një video në të cilën tregohet se si një
Lorik Cana nuk i ndahet Shqipërisë, shikoni ku e ka falur namazin sot (FOTO LAJM) Ish kapiteni dhe mbrojtësi i Kombëtares së Shqipërisë, Lorik Cana, vazhdon të qëndrojë dhe jetojë në Tiranë pas pensioni
Sot kremtohet Fitër Bajramin, myslimanët falin namazin në sheshin “Skënderbej” Besimtarët myslimanë kremtojnë sot Fitër Bajramin. Mijëra besimtarë ishin pjesë e festimeve dhe faljes së namazit të Baj
Sot Kurban Bajrami, mijëra besimtarë falën Namazin Besimtarët myslimanë në mbarë botën festojnë sot Kurban Bajramin. Herët në mëngjes, në bulevardin “Dëshmorët e Kombit”
Shpëtim Idrizi fal Namazin për Fitër Bajramin (FOTO LAJM) Kreu i PDIU-së, Shpëtim Idrizi, ka publikuar në rrjetin social Facebook disa foto ku shihet duke falur Namazin për Fitër
Shkup, besimtarët myslimanë falin namazin e Bajramit të Madh Në organizimin të Bashkësisë Fetare Islame të Maqedonisë në xhaminë Mustafa Pasha në Shkup u mbajt manifestimi qendro
Kuqezinjtë frymëzohen para Armenisë, falin namazin e Xhumasë (FOTO LAJM) Kur na ndajnë vetëm dy ditë nga ndeshja e rëndësishme me Armeninë në "Elbasan Arena" futbollistët e Kombëtares shqiptare
Pas kthimit nga Beogradi, Mavraj fal namazin në Tiranë (FOTO) Një natë e turpshme. Kështu mund të quhet ajo çka ndodhi dje në stadiumin e Partizanit të Beogradit teksa tifozë serbë d
E falin namazin e Kurban Bajramit me plisa në kokë (VIDEO) Disa burra nga Kodra e Trimave në Prishtinë kanë gjetur një mënyrë tepër origjinale dhe tradicionale për ta falur namazi
Myslimanët në Rusi mbushin sheshet e Moskës (FOTO LAJM) Myslimanët që banojnë në Rusi mbushën përplot xhamitë për të falur namazin e Bajramit që në orët e para të mëngjesit.
Emocionohet imam Krasniqi: Allahu nuk ta kthen shpinën Imami i Xhamisë së Madhe të Prishtinës, Shefqet Krasniqi i është rikthyer punës së tij, një ditë pasi është marrë në pye
Ja çfarë po ndodh me gjyqin ndaj të akuzuarve për terrorizëm UPDATE - Të akuzuarit për terrorizëm, pas kërkesës së tyre për tu ndërprerë seanca, me qëllim që të falin namazin, janë
Mustafi fal namazin në Gostivar Mbrojtësi shqiptar që u shpall kampion bote me Gjermaninë, Shkodran Mustafi ka kryer obligimin e tij prej një myslimani