999 rezultate për

naim

Naim Frashëri Naim Frashëri u lind në vitin 1846 në Frashër. Në vendlindje mori mësimet e para dhe nisi të mësonte persishten pranë te
Ibush Kllokoqin nuk e vrau SHIK-u Njeriu që deklaron se kishte shërbyer në SHIK, ka rrëfyer për veprimtarinë e tij gjatë kohës sa ishte në këtë shërbim, m
Aksident në Peshkopi, vdes 48 vjeçari Një aksident me pasojë vdekjen e një personi ka ndodhur gjatë orëve të mbrëmjes së të premtes në hyrje të qytetit të Pes
Mori vesh për shtatëzaninë e vajzës, vrau gruan Shtatëzania e vajzës ka bërë që 45 vjeçari Xhemal Abazi të hakmerret kundër gruas së tij duke e vrarë atë. Pasi ka marrë
Policia sekrete e Rexhep Selimit nuk ka qenë në SHIK Ish-drejtori i Shërbimit Informativ të Kosovës, Latif Gashi, ka mohuar se Naim Miftari të ketë qenë ndonjëherë në organi
Naim Miftari "kërcënon" me fakte alarmante Naim Miftari ka vendosur të flasë. Pretendon se ka shumë informacione, madje edhe për spiunimin që njerëz të afërt të UÇ
Edhe një “agjent i SHIK-ut” jep dëshmi në EULEX Pas Nazim Bllacës, Naim Miftari është i dyti dëshmitar që deklaron veten të ketë qenë pjesëtar i SHIK-ut. Por, në dëshmi
Turqi, samit kritik pas sulmit Sulmi në Turqi ka ndezur alarmin e kuq, duke u bërë mbledhje pas mbledhjesh. Kryeministri Erdogan i cili ka anuluar vizi
Berisha ngushëllon familjen e minatorit Kryeministri Berisha i dërgoi një mesazh ngushëllimi familjes së minatorit Naim Shyti, i cili humbi dje jetën, në minier
Kreu i BIK, Naim Tërnava, uron besimtarët Kreu i Bashkësisë Islame të Kosovës, Naim Tërnava ka uruar sot besimtarët dhe qytetarët e Kosovës me rastin e Fitër Bajr
Gjendet e vetvarur gjimnazistja Një gjimnaziste e Podujevës është gjetur mbërmjen e së hënës e varur në një pemë në oborrin e një shtëpie të pabanuar në
Mihrija me të paren i tha "po" Naimit Pavarësisht peshës së kohës, këngëtarja e mirënjohur Mihrije Braha, vijon ende ta ruajë bukurinë dhe freskinë vajzërore,
Naim Sela: Jam dhunuar nga truprojat e kunatit të ministres Bregu Naim Sela, i cili është në një proces gjyqësor për disa prona në Prezë me kunatin e ministres së Integrimi Bregu, zotin
Demantohen njoftimet për "dosje" kundër Naim Malajt Drejtori Politik për Ballkanin pran Ministrisë së Jashtme të Zvicrës, Didje Chassot, ka bë
Zvicra e kundërshton emërimin e Naim Malës në Bernë Vetëm pak javë pas emërimit të shumëpritur të diplomatëve të parë kosovar&e
Myftiu i Kosovës, Naim Tërnava uron Ipeshkvin Mark Sopin dhe të gjithë besimtarët katolikë me rast "Me rastin e festave të fund vitit, pra dhe të Kërshëndellave, kam kënaqësinë e veçantë që, në emër të Kryesisë së Bashk