999 rezultate për

nagorno-karabak

MPJD: Kosova të fillojë anëtarësimin në NATO, pastaj dialogun me Serbinë Ministria e Punëve të Jashtme dhe Diasporës e Republikës së Kosovës ka reaguar ashpër ndaj deklaratave të presidentit se
​Azerbajxhani vret 51 ushtarë të Armenisë Zyrtarët armenë nga Nagorno-Karabak thanë sot se, sipas informacionit të fundit, të paktën 51 anëtarë të tjerë të ushtri
Futbollisti armen ndërron jetë në konfliktin me Azerbajxhanin Lufta e ashpër midis Armenisë dhe Azerbajxhanit i ka marrë jetën ish-futbollistit Liparit Dashtojan. Djaloshi 22-vjeç
"Ra për atdheun", ish-futbollisti i ri vdes në frontin e luftës Lufta e ashpër midis Armenisë dhe Azerbajxhanit i ka marrë jetën ish-futbollistit Liparit Dashtojan. Djaloshi 22-vje
Azerbajxhani reagon pas thirrjes së ndërkombëtarëve, armëpushim në Nagorno-Karabak (VIDEO) Azerbajxhani njoftoi vendosjen e një armëpushimi të njëanshëm në përplasjet me forcat armene për rajonin e shumëdiskutua
Historia e drejtimi publik të Azerbajxhanit Nga Msc. Nazmi Daka - Administrimi publik i një shteti është pjesë e rëndësishme e drejtimit të tij. Ai lidhet ngushtë