999 rezultate për

nagorno

Armenia fillon t'i dorëzojë territorin Azerbajxhanit, banorët u vënë flakën banesave Armenia do të fillojë t’i dorëzojë një pjesë të territorit Azerbajxhanit, më 15 nëntor, si pjesë e një marrëveshjeje paq
Vuçiç: Deklarata ime lidhur me Nagorno Karabakun, e saktë dhe precize Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, ka thënë se deklarata e tij për Nagorno Karabakun, ndaj së cilës kanë reaguar as
Kërcënimi i Vuçiç për luftë, Beogradi: Reagimet në Prishtinë histerike Zyra për Kosovën në Qeverinë e Serbisë i cilësoi si “histerike” reagimet e autoriteteve të Kosovës ndaj presidentit të S
MPJD: Kosova të fillojë anëtarësimin në NATO, pastaj dialogun me Serbinë Ministria e Punëve të Jashtme dhe Diasporës e Republikës së Kosovës ka reaguar ashpër ndaj deklaratave të presidentit se
Spikerja ia plas së qarit në studio teksa jepte lajmet Lufta është duke vijuar e ashpër në Nagorno Karabakh, ku Azerbajxhani po fiton terren nga dita në ditë duke marrë nën ko
"Rusët në Nagorno Karabakh": Ndryshon rrjedhë lufta Azerbajxhan-Armeni? Duket se Rusia ka vendosur që ndërhyjë fuqishëm në rajon, ndërkohë që lufta mes Armenisë dhe Azerbajxhanit po shkakton n
​Azerbajxhani vret 51 ushtarë të Armenisë Zyrtarët armenë nga Nagorno-Karabak thanë sot se, sipas informacionit të fundit, të paktën 51 anëtarë të tjerë të ushtri
Kthjellohet qielli, nis "festa" në Azerbajxhan: Dronët po bëjnë kërdinë në betejë Përmirësimi i kushteve atmosferike ka bërë që ushtria azere të riktheje në front dronët me raketa, të cilët gjatë javës
Futbollisti armen ndërron jetë në konfliktin me Azerbajxhanin Lufta e ashpër midis Armenisë dhe Azerbajxhanit i ka marrë jetën ish-futbollistit Liparit Dashtojan. Djaloshi 22-vjeç
Turqia gati t'i japë Serbisë dronët vrasës: Çfarë janë "TB2" që po shkaktojnë tmerr në Nagorno Karabakh Serbia është duke u bërë gati që të blejë dronët vrasës të Turqisë, "Bayraktar TB2". Versioni i fundit i tyre është
"Ra për atdheun", ish-futbollisti i ri vdes në frontin e luftës Lufta e ashpër midis Armenisë dhe Azerbajxhanit i ka marrë jetën ish-futbollistit Liparit Dashtojan. Djaloshi 22-vje
“Koha e llogarisë”: Erdogan kërcënon Armeninë pas luftës me Azerbajxhanin Presidenti i Turqisë Rexhep Tayyib Erdogan ka hedhur akuza të forta ndaj Armenisë pas luftës që ka nisur me Azerbajxhani
Azerbajxhani reagon pas thirrjes së ndërkombëtarëve, armëpushim në Nagorno-Karabak (VIDEO) Azerbajxhani njoftoi vendosjen e një armëpushimi të njëanshëm në përplasjet me forcat armene për rajonin e shumëdiskutua
Historia e drejtimi publik të Azerbajxhanit Nga Msc. Nazmi Daka - Administrimi publik i një shteti është pjesë e rëndësishme e drejtimit të tij. Ai lidhet ngushtë