999 rezultate për

naftes

Koronavirusi i jep Kinës një tjetër goditje të madhe Prodhuesit më të mëdhenj të naftës në botë duhet të përgatiten të zvogëlojnë prodhimin dhe kjo për shkak të koronavirusi
Nuk pagoi miliona lekë taksa, kapet biznesmeni i naftës Një biznesmen 60-vjeçar është vënë në pranga, pasi ishte shpallur në kërkimë për “Fshehje e të ardhurave” dhe “Mospagim
700 punëtorë përfundojnë në rrugë, mbyllet rafineria e Ballshit Uzina e Përpunimit të Thellë të Naftës në Ballsh ka ndërprerë aktivitetin duke lënë pa punë mbi 700 punëtorë. Përfaq
Konflikti Arabi Saudite-Iran, pritet rritje e çmimit të naftës Princi saudit, Mohammed bin Salman, ka paralajmëruar se çmimet e naftës mund të rriten në “nivel të paimagjinueshëm”, në
Cisterna gjigante e naftës shpërthen në flakë, pamjet bëjnë xhiron e botës (VIDEO) Një moment tronditës është kapur nga kamera amatore kur një cisternë nafte 25,000 ton ka shpërthyer në Korenë e Jugut.
Prindi saudit: Ndaleni Iranin ose do përballeni me çmime të larta të naftës Princi i Arabisë Saudite, Mohammed bin Salman, ka paralajmëruar se çmimi i naftës mund të arrijë një shkallë të paimagji
Ekspertë francezë për hetimin e sulmit ndaj rafinerive të Arabisë Saudite Franca ka dërguar shtatë ekspertë ushtarakë për të hetuar sulmet e kësaj fundjave në objektet e naftës saudite, përfshir
Depozita natyrore gjigante, ku ruhen stoqet e naftës së SHBA-ve Pas sulmeve në rafineritë e naftës në Arabine Saudite, zyrtarët amerikanë nuk përjashtojnë mundësinë e shfrytëzimit të r
Sulmet ndaj rafinerive saudite, "çmenden" çmimet e naftës Dy sulmet e fundit ndaj naftës saudite – një uzinë përpunimi e një fushë naftëmbajtëse – kanë bërë që i gjithë furnizim
Rafineritë e Arabisë Saudite sulmohen me dron, të gjithë i tremben një Lufte të Madhe me Iranin Arabia Saudite ka pësuar sulmin më të keq në fushat e saj të naftës që prej fillimit të luftës në Jemen. Dronë të arm
Zjarr në pusin e naftës në Delvinë, asfiksohet një person Një zjarr ka rënë në pusin e naftës në Delvinë. Burime për Faxëeb bëjnë të ditur se si pasojë e zjarrit masiv një person
Përfshihet nga flakët Syri i Kaltër, rrezikohet parku natyror dhe puset e naftës Një zjarr masiv ka përfshirë pjesën pyjore në fshatin Sirakat, në Delvinë, duke rrezikuar dhe puset e naftës. Zjarri
Zjarri rrezikon puset e naftës në Patos (VIDEO) Një gropë me serë në Dukas të Patosit është përfshirë nga zjarri mbrëmjen e sotme. Shërbimi zjarrfikës ka ndërhyrë me
Maqedoni, rritet çmimi i naftës Çmimi me pakicë i dizelit dhe vajit ekstra të lehtë për amvisëri prej nesër do të rritet për 0,50 denarë për litër, ndër
Projektligji për karburantet, eksperti njofton se do të ketë rritje të ndjeshme të çmimit të naftës Eksperti i ekonomisë Vjoldi Danaj shprehet se projektligji i ri për depozitat e karburanteve është një strategjio jo e m
Bizneset të frikësuar nga rritja e çmimit të naftës, së shpejti nisin protestat Kreu i Shoqatës së Biznesit të Vogël, Albert Naso ishte i ftuar në studion e lajmeve të Fax Neës ku foli për debatin dhe
Shqiptarët popull i çuditshëm: Qeveria ngre çmimin e naftës, askush nuk proteston Partia Demokratike pas ngritjes së projektligjit për rritjen e ccmimit të naftës i bëri thirrje të gjithë qytetarëve shq
PD publikon dokumentin: Rama gënjeu! Rritet sërish çmimi i naftës (FOTO LAJM) Partia Demokratike ka akuzuar kryeministrin Edi Rama se gënjeu kur tha se nuk do të ketë rritje të çmimit të karburantit
Rriti çmimin e naftës, Rama me dhimbje koke, çfarë pritet të ndodhë të hënën (FOTO LAJM) Projektligji për të rritur me 20 lekë çmimin e naftës në Shqipëri, nuk është pritur aspak mirë nga qytetarët të cilët ka
Shpërthen cisterna e naftës, 50 të vdekur në Nigeri Një zëdhënës i rajonit qendror të Benue-s në Nigeri ka thënë se të paktën 50 persona kanë vdekur pas shpërthimit të një