999 rezultate për

nafte

Larg benzinës dhe naftës, pritet të ketë rreth 15 milionë vetura elektrike deri në 2030 Një studim i Ministrisë së Transportit në Gjermani, i publikuar së fundmi, evidenton se pas dhjetë vitesh në rrugët e ve
Arrihet marrëveshja me Ramën, naftëtarët do të përfitojnë 40 mijë lekë për 1 vit Ditën e sotme është arritur marrëveshja mes naftëtarëve dhe kryeministrit Edi Rama. Lajmin e bëri të ditur kreu i Sindik
OFL ul sërish "kokën", i rikthen edhe naftën e sekuestruar Lulzim Berishës Lulzim Berishës i rikthehet nafta e sekuestruar disa muaj më parë nga Operacioni Forca e Ligjit. Bëhet me dije se pr
Rama mbyll takimin me naftëtarët: Nuk merremi me pagat e prapambetura! Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas takimit me naftëtarët në Fier. "Nuk merremi me paga të prapambetura, nuk është
FNSH blindon Fierin, Rama shkon për të takuar naftëtarët Mbrëmjen e sotme kryeministri Edi Rama pritet të zhvillojë një takim me naftëtarët e Ballshit. Takimi është organizua
Sakrifikuan 26 ditë: Pak para takimit me Ramën, naftëtaret e Ballshit japin mesazhin e fortë Pak orë para takimit me kryeministrin Edi Rama, gratë naftëtare të Ballshit i dhanë fund grevës së urisë pas 26 ditësh q
Pas 25 ditësh, naftëtarët i japin fund grevës së urisë Naftëtaret kanë vendosur që ditën e hënë, të fillojnë bisedimet me kryeministrin për gjetjen e një zgjidhjeje. Vendi
Rama naftëtarëve të Ballshit: Caktoni përfaqësinë dhe nesër do të jem vetë aty! Në ditën e 25 të grevës së urisë, gratë naftëtare u shprehën se janë të gatshme që të dialogojnë me kryeministrin Edi Ra
Flet naftëtarja që tentoi të vetëflijohej: I provuam të gjitha Mimoza Muhametaj, një nga grevistet e Ballshit tentoi të vetëflijohej mbrëmjen e djeshme, por shpëtoi nga ndërhyrja e ko
E rëndë, naftëtarja tenton të vrasë veten Mbrëmjen e djeshme një nga naftëtaret e Ballshit ka tentuar të vrasë veten duke prerë damarët. Kanë qënë shoqet e saj
"Do ndodhë tragjedia", naftëtaret thirrje Ramës Naftëtaret kanë hyrë në ditën e 23-të të grevës në Ballsh teksa gjendja e tyre shëndetësore sa vjen e përkeqësohet. A
Meta i prerë: Të vendoset menjëherë dialogu mes Qeverisë dhe naftëtarëve Presidenti Ilir Meta ka bërë një postim në rrjetet sociale kur i kërkon Qeverisë të vendosë dialogun me grevistët e Ball
Naftëtaret e Ballshit në ditën e 19-të të grevës së urisë: Duam pagat tona, jo lëmosha Ka nisur kështu dita e 19-të e grevës së urisë, dhe gratë naftëtare të Ballëshit, janë të vendosura se do i shkojnë deri
Rama e kthen në "inat" hallin e naftëtarëve: Kjo qeveri nuk bisedon me presione Kryeministri Edi Rama ka komnetuar nga Kuvendi grevën e naftëtareve, duke mos hequr dorë nga e vetja. Rama tha se ai
Kryemadhi jep zgjidhjen për pagat e naftëtarëve të Ballshit: Taksën e naftës t'ua japë grevistëve Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi gjatë një takimi me banorët e qytetit të Fierit ka prekur temën e taksës së naftëve pë
Të vendosura deri në vdekje, naftëtaret e Ballshit hyjnë në ditën e 13 të grevës Ka nisur kështu dita e 13 e grevës së urisë së grave naftëtare të Ballshit, ndërsa gjendja e tyre shëndetësore po përkeq
Gratë naftëtare të vendosura: Rama të reagojë, nuk dalim nga greva! Në ditën e 12 të grevës së urisë, gratë naftëtare të Ballshit, janë po aq të vendosura sa ditën e parë se do të vazhdojn
Gjuzi takon naftëtarët, bën paralajmërimin e fortë: Do ta ndez nesër parlamentin! Deputeti Kujtim Gjuzi ka takuar sot naftëtarët e Ballshit të cilët janë në grevë urie, prej ditësh duke kërkuar pagat e
Nuk dorëzohen, naftëtaret hyjnë në ditën e 11 të grevës Ka startuar dita e 11 e grevës nga gratë e naftëtarëve të Ballshit. Ashtu sikundër është raportuar edhe më herët, ato sh
Grevistja dërgohet me urgjencë në spital, naftëtaret: Pagat ose vdesim këtu! Një greviste naftëtare në Ballsh është dërguar me urgjencë në spital pasi i është përkeqësuar gjendja shëndetësore. S