999 rezultate për

nadal

1000 fitore në karrierë, Nadal në klubin e legjendave Nuk mund të kishte vend më të mirë se Parisi për të arritur 1000 fitore në karrierë (e para në vitin 2002). Rafa Nadal u
Nadal rrëfen historinë prekëse: Në moshën 19 vjeçare më thanë se nuk mund të luaja më tenis Rafael Nadal është një nga tenistët më të mirë në histori, por në moshën 19 vjeçare karriera e tij u vu në pikëpyetje.
Sevilla kockë e fortë për Interin, Anadaluzët fitojnë për herë të 6 në histori Europa League (VIDEO) Sevilla ka fituar për herë të 6 në historinë e klubit Europa League. Andaluzët e drejtuar nga Julen Lopetegui kanë m
Australia Open, Nadal kalon në çerekfinale, fitorja i dedikohet Kobe Bryant Rafael Nadal nuk e ka pasur aspak të lehtë kalimin në cerkefinale përballë Nick Kyrgios. Spanjolli fitoi 3 me 1 në se
Nadal qëlloi vajzën në fytyrë e më pas e puthi (VIDEO) Rafael Nadal, aktualisht tenisti numër një në botë, gjatë meçit të sotëm me Federico Delbonis, e ka qëlluar me top në fy
14 vite bashkë, martohet sportisti i njohur në një ceremoni luksoze (FOTO LAJM) Lojtari i tenisit, Rafael Nadal ka kurorëzuar në martesë dashurinë me partneren e tij, Maria Francisca Perrello. Dasma u
Nadal dërgon mesazh befasues për rivalin e përbetuar Rafael Nadal dhe Roger Federer janë dy tenistët më të mëdhenjë në botë, por janë vetëm rival në lojë pasi mmes tyre ka n
E pabesueshme, Nadal pastron rrugët e Majorcas (VIDEO) Tenisti me famë botërore Rafael Nadal është solidarizuar me banorët e Majorcas pas përmbytjeve të ditës së djeshme. Sipa
Perez propozon Nadalin si presidentin e ardhshëm të Real Madridit Presidenti aktual i Real Madridit, Florentino Perez, ka thënë se do ta mbështeste tenistin Rafael Nadal, nëse ai do të v
Tenisti serb triumfon në US Open, i afrohet Rafael Nadalit (VIDEO) Tenisti serb, Novak Djokovic ka triumfuar në garën e "US Open" dhe është shpallur fitues i fundit i Grand Slam-it për kë
Nadal rrëmben trofeun e 80 në karrierë Rafael Nadal rikthehet të fitojë një turne “Masters” në fushë çimentoje pas 5 vitesh. Në Masterin e Torontos, numri n
Rafael Nadal mposht tenistin kroat dhe kualifikohet në gjysmëfinale Rafael Nadal arriti të kualifikohet për në fazën gjysmëfinale të turneut të tenisit në Toronto të Canadasë. Numri 1 i re
I pandalshëm, Nadal triumfon në Paris dhe fiton grand-slamin e 17-të Rafael Nadal ka fituar për herë të 11-të në karrierën e tij “Grand Slam” të Francës, “Roland Garros”, duke konfirmuar si
Rafael Nadal mposht Djokovicn dhe kalon në finale të Romës Rafael Nadal ka dalë triumfues në një gjysmëfinale magjepsëse të Roma Masters kundër rivalit të tij, Novak Djokovicit.
Rafael Nadal mposht Goffin dhe siguron finalen në Barcelonë Rafael Nadal siguroi fitoren e 400 në karrierë në fushat me dhe, pas suksesit në vetëm dy sete ndaj numrit 10 të botës D
Rafael Nadal triumfon në turneun e Montecarlos Rafael Nadal fitoi sot turneun Masters të Montecarlos, duke mundur 2-0 në finale japonezin Kei Nishikori (6-3, 6-2 rezul
I pafat, Nadal braktis çerekfinalen e Australian Open si pasojë e dëmtimit Rafael Nadal mori vendimin për t’u tërhequr nga dueli në setin e pestë të çerekfinales ndaj kroatit Marin Cilic, duke u
Nadal humbet turneun në Abu Dhabi Turneu i Abu Dhabit do t'i mungojë në fushë numri 1 të botës të tenisit, Rafael Nadal, me spanjollin që ende nuk është r
Nadal për arsye dëmtimi nuk merr pjesë në Abu Dhabi Turneu i Abu Dhabit nuk do të shohë në fushë prezencën e numrit 1 të botës në tenis Rafael Nadal, me spanjollin që ende
Nadal kryeson renditjen e ATP-së, lë mbrapa Federerin Rafae Nadal vazhdon të jetë i pari në klasifikimin e ATP. Top 50 e klasifikimit ATP vazhdon të jetë e pandryshuar.