999 rezultate për

nacionalizmit

Rama i rikthehet nacionalizmit dhe kërcënon BE-në: Bashkohemi me Kosovën Për herë të parë kryeministri Edi Rama ka prezantuar idenë e një projekti për bashkim kombëtar mes Shqipërisë dhe Kosovë
Serbia, e mbarsur në krime! Nga Dionis Xhafa - Të urresh serbët krejt pa shkas sigurisht që nuk është gjëja e duhur, por të jesh kundër nacio
Si reagonin komunistët maqedonas kundër "nacionalizmit" të Azem Vllasit (VIDEO) Një kronikë e lajmeve të vitit 1988 në Radio Televizionin e Beogradit, mes tjerash përmban edhe reagimin e Lidhjes Komun
"Grusht" nacionalizmit të Gruevskit nga Dionis Xhafa “Bomba e 29-të” e Zoran Zaevit flet për bisedime mes Gordana Jankulovskës dhe Ivo Kotevskit
Recension: Nacionalizmi shqiptar nga Ardian Ramadani (Vështrim librit “Nacionalizmi shqiptar”, autor Milazim Krasniqi, shtëpia botuese “LOGOS
Rama në Prishtinë: Kurthi i nacionalizmit na dëmton (FOTO LAJM) Edi Rama ka theksuar se nacionalizmat na dëmtojnë dhe se duhet të shmangen. Ai vlerësoi se shqiptarët tashmë janë në
Serbi provokon, myslimanët gati përleshen masivisht me serbët (VIDEO) Një ndeshje boksi në Novi Pazar per pak ka përfunduar në dhunë masive mes myslimanëve dhe serbëve që jetojnë në këtë qyt
Domethënia e simboleve Sociologu Blerim Latifi ka thënë se nëse dikush refuzon simbolet e një bashkësie qëllimi është të bëjë me dije se nuk e
OSBE e shqetësuar për zgjedhjet Sekretari i përgjithshëm OSBE-së Lamberto Zannier shprehet se organizata është gati të dërgojë në Tiranë misionin më të
Sllovakia kundër nacionalizmit shqiptar Ministri i Jashtëm i Sllovakisë Mirosllav Lajçak ka kritikuar ashper politikanët shqiptare për thirrjet nacionaliste. Ai
Takimi me Spahiun, Arvizu: Në platformën politike të evitohet rrëshqitja drejtë nacionalizmit Update- Në platformën politike të evitohet rrëshqitja drejtë nacionalizmit. Kjo ka qenë këshilla që ambasadori Aleksande
Nacionalizmi i avancuar i Lidhjes Shqiptare të Prizrenit Pothuajse në të gjithë literaturën ekzistuese rreth lindjes dhe shfaqjes së nacionalizmit mes shqiptarëve nënvizohet fak
Nacionalizimi, kercenim real “Nacionalizimi eshte kercenim real. Ne duhet te shohim nga e ardhmja per te ndertuar se bashku te ardhmen tone evropiane
Deklarata e Jeremicit i ngjan nacionalizmit hitlerian Deklaratën e Kryetarit të ardhshëm i Asamblesë së Përgjithshme të OKB-së, Vuk Jeremiq, se çështja e Kosovës mund “të kal
Rreziku i nacionalizmit ekstrem në Maqedoni Një ndër gjerat që spikati më së shumti me acarimin e fundit të marrëdhënieve nd
Greqia:Forcimi i nacionalizmit, shqetësues Ministri i Jashtëm grek, Stavros Lambrinidis ka ftuar Shqipërinë t’i përmbahet angazhimeve evropiane dhe të mos i injor