999 rezultate për

nĂpĂr

Isufi: Ramushi është si Napoleon Bonaparti (VIDEO) Nënkryetari i AAK-së, Ahmet Isufi, ka deklaruar gjatë emisionit "InfoBox", se kreu i kësaj partie, Ramush Haradinaj, ësh
Ja çfarë mendonte Napoleon Bonaparti për shqiptarët Napoleon Bonaparti, në letrën e 16 Gushtit 1797 dërguar pashait të Shkodrës (Ibrahim Pashë Bushatit, djalit të Mehmet Bu
Anarshistë, bomba e gangsterë: Si lindi FBI-ja e Hooverit E lindur prej anarkistëve që vinin bomba dhe gangsterëve, FBI-ja e hershme qe një ekip “gjuetarësh të komunistëve” dhe k
Skënderbeu, mes 5 gjeneralëve më të mëdhenj të të gjithë kohërave (FOTO-LAJM) Skënderbeu, futet nga portali “SiliconIndia” në listën e pesë gjeneralëve ushtarakë më të mëdhenj të të gjithë kohërav
Unaza e bashkëshortes së Bonapartit shitet për afro 900 mijë euro (FOTO-LAJM) Unaza që Napoleon Banaparti i dhuroi për fejesë Josephinë de Beauharnais në vitin 1796 është shirur në një ankand për 89
Kavajë, djegin teserat e PD-së, bashkohen me AK-në Themelues të partisë demokratike në qytetin e Kavajës, kanë kryer aktin e dorëzimit të teserës së partisë dhe i janë bas
Putin përkujton triumfin ndaj Napoleon Bonapartit (FOTO-LAJM) Presidenti rus, Vladimir Putin ka marrë pjesë të hënën në ceremoninë përkujtimore të betejës së Borodinos ku 200 vjet më
 
Portali i njohur sportiv “Goal.com” ka publikuar karikaturën e ditës së sotme ku personazhet kryesore sigurisht do të ishin nga super ndeshja ndërmjet Barcelonës dhe Juventusit.

Në të është trinomi i frikshëm i Barcelonës MSN dhe dyshja e hekurt e mbrojtjes juventine, Bonucci-Chiellini.

Portali i njohur sportiv “Goal.com” ka publikuar karikaturën e ditës së sotme ku personazhet kryesore sigurisht do të ishin nga super ndeshja ndërmjet Barcelonës dhe Juventusit. Në të është trinomi i frikshëm i Barcelonës MSN dhe dyshja e hekurt e mbrojtjes juventine, Bonucci-Chiellini.