999 rezultate për

nĂnĂs

Ananas, limon dhe xhenxhefil: Pija që ju djeg dhamin e barkut Pija me ananas, limon dhe xhenxhefil është një nga mënyrat më efektive për të detoksifikuar trupin dhe për të djegur dhj
Pak ia dinë vlerat, ananasi shëron shumë sëmundje Ananasi është një frut tepër i shijshme dhe i shëndetshëm tropikal. Ananasi filloi të përdorën në Amerikën e Jugut, k
Ky frut ekzotik lufton bakteret Shkencëtarët Australianë besojnë se 3 enzima që gjenden tek ananasi mund të ndihmojnë në luftën kundër baktereve. Ata ka
Lëkura e ananasit ndihmon në humbjen e peshës Ananasi është një frut tropikal dhe ka një shije shumë të veçantë. Përmbajtja e lartë e vitaminës C, ndihmon trupin t
Vetitë e jashtëzakonshme të ananasit Ananasi është një frut tropikal me një shije shumë të shijshme. Ai ndihmon organizmin në forcimin e kockave, në përm
Rreth 1 mijë e 500 të evakuuar pas një zjarri në Spanjë Një zjarr ka përfshirë parkun natyrorw të Donanas në jug të Spanjës. "Zjarri, që u njoftua dje në mbrëmje në komunën
Pasi të lexoni këtë artikull do blini më shpesh ananas Ananasi shpesh shihet thjesht si një nga frutat më të shijshëm tropikal, pasi karakterizohet nga shija e ëmbël dhe përzi
Kek me ananas dhe arrë kokosi Kjo recetë është shumë e thjeshtë në përgatitje por me një shije fantastike. Kombinimi i ananasit me arrën e grirë të ko
Kulla: Ambasadori Lu po na trajton si Republikë ananasi! Analisti Ilir Kulla, i ftuar këtë mbrëmje në “Tonight” me Ilva Tare është shprehur se mendon se Shqipëria trajtohet si
Ananasi mbrojtës i mirë i kockave Ananasi është një frut që njihet për vlerat e tij ushqimore, ai ndihmon në forcimin e kockave, në përmirësimin e gjendje
Së shpejti do të provoni dredhëz me shije ananasi (FOTO) Me siguri keni dëgjuar për këtë frut, dhe ju duket i zakonshëm, pasi në pamje të parë duket si luleshtrydhe e papjekur,
Efektet e shëndetshme të ananasit Ananasi është një frut që nuk është shumë i përhapur tek ne dhe për këtë dhe konsumimi i tij mund të jetë më i rrallë. D
Vetitë kuruese të bananes dhe ananasit Rrathët rreth syve janë një shqetësim i shumë personave për këtë është e rëndësishme që në një mënyrë apo në një tjetër
Ananasi mbrojtës i mirë i kockave Ananasi është një frut i cili ndihmon në forcimin e kockave, në përmirësimin e gjendjes shëndetësore gjatë gripit dhe nd
Dieta me ananas, e duhura për të rënë në peshë Bëhet fjale për një dietë te thjeshte dhe njëkohësisht te shijshme, por qe ka një efekt drenues dhe tonifikues. Merita e
Ananasi, kurues ndaj sëmundjeve Ananasi mund të cilësohet fruti ideal për stinën e verës, por ama shërben edhe si një ilaç ndaj një sërë sëmundjesh. Ky
The businessman not related to drug traffick Dritan Rrapaj, co-owner of the company "Rrapo", for whom three containers of bananas that were seized at the Port of Bar
Procesi i mbledhjes dhe paketimit të bananeve (VIDEO) Të gjithëve na pëlqejnë bananet por e dini se cilët janë proceset që kalojnë bananet deri sa vijnë nga shtetet afrikane
Fruti që kushton 16 mijë euro (FOTO-LAJM) Ky lloj ananasi kushton plot 16.000 euro. Ka aromë shpërthyese dhe shije të veçantë, por edhe çmim stratosferik, ndaj me
Ja si t'i rezistoni ëmbëlsirave Dëshira për të ngrëmë ëmbëlsira është e pakotrollueshme për disa njerëz. Por, tundimi është gjë e keqe, apo jo? Për më t