999 rezultate për

myslimaneve

Kryeministri i Pakistanit: Në Kashmir mund të përsëritet Srebrenica Kryeministri i Pakistanit, Imran Khan, ka paralajmëruar mundësinë e një masakre të re dhe spastrimit etnik të myslimanëv
M'ka dërgu Zoti me i shkë***y ropt myslimanëve shqiptarë! Dalin video të tjera të ekstremistëve katolikë (VIDEO) Ofendimet e dy radikalëve, Anton Zefi dhe Luigj Marku të cilët tashmë janë duke u hetuar edhe nga Policia e Shqipërisë k
"Big Market" i ofron myslimanëve mish derri me ulje për Kurban Bajram (FOTO LAJM) Gafat në marketing kanë qenë shpesh shkaku i falimentimit të kompanive të mëdha, ndërkohë që mesazhe të dhëna gabim i ka
Basha shtyn protestën e opozitës për shkak të myslimanëve Opozita ka ndryshuar datën e protestës së radhës duke e shtyrë me dy ditë. Protesta nuk do të zhvillohet me 31 maj si
Prekëse, të krishterët dhe hebrenjtë mbrojnë myslimanët në Londër Bota është bashkuar në mbështetje të komunitetit mysliman pas sulmit terrorist në Zelandë të Re, ku mbetën të vrarë 49 p
KRONOLOGJIA/ Sulmet e përgjakshme ndaj myslimanëve Zelandë e Re 2019: 49 të vdekur në sulmet ndaj xhamive Në një sulm terrorist në dy xhami në qytetin e Zelandës së Re
Kronologjia e dhunës dhe e terrorit kundër myslimanëve Mbas sulmit në Zelandën e Re bota është e tronditur. Por myslimanët janë bërë edhe herë të tjera objekt i atentateve me
Muzikanti i këngës serbe që dëgjonte terroristi i Zelandës u burgos për krime kundër njerëzimit Fizarmonicisti i këngës nacionaliste serbe të cilën po e dëgjonte terroristi që kreu vrasjen e 49 myslimanëve në xhami n
Terroristi kishte njoftuar më parë sulmin ndaj myslimanëve Terroristi Bernton Tarrant, e kishte planifikuar dhe paralajmëruar më parë sulmin e sotëm ndaj xhamive në Zelandën e Re.
Fajin e kanë myslimanët, senatori çudit me reagimin pas sulmit terrorist në xhami Senatori australian Fraser Anning ka marrë mjaft kritika pas qendrimeve të tij të çuditshme në lidhje me sulmin terroris
Dëgjonte muzikë serbe, terroristi përmend edhe Kosovën (FOTO LAJM) Njëri prej terroristëve që mori pjesë në vrasjen e të paktën 49 myslimanëve në Zelandën e Re ishte duke dëgjuar muzikë s
Erdogani i bën trhirrje myslimanëve: Perëndimi na e ka me hile Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan, gjatë një fjalimi në ceremoninë e ndarjes së çmimeve për shkencëtarët d
Po hetonin genocidin ndaj myslimanëve, Mijanmari dënon me 7 vjet burg gazetarët e Reuters Një gjykatë në Mianmar ka dënuar dy gazetarë të agjencisë së lajmeve Reuters me shtatë vjet burgim, për shkelje të aktit
Kreu i myslimanëve të Maqedonisë refuzon ftesën për iftar të Iavnovit Kryetari i Bashkësisë Fetare Islame (BFI), Reisul Ulema H. Sulejman ef. Rexhepi ka refuzuar ftesën e presidentit Ivanov
Myslimanëve, të krishterëve dhe hebrenjve nuk i shërben ai konflikt Në shumë aktivitete ndërfetare kam theksuar shembullin e mrekullueshëm të bashkëjetesës në Shqipëri. Besa e dhënë ndaj h
Kur Arkan i tmerrshëm gëzohej për numrin e myslimanëve të vrarë (VIDEO) Miëra njerëz të vrarë është bilanci i konfliktit në Bosnje që zgjati nga viti 1992 deri në vitin 1995. Kjo luftë dës
Gjykata Supreme aprovon urdhrin e Trump-it për ndalesën e myslimaneve në SHBA Gjykata Supreme e SHBA-ve e ka miratuar sot urdhrin e presidentit Donald Trump, për ndalimin e udhëtimit për në SHBA të
Postoi videon kundër myslimanëve, kryebashkiaku i Londrës kërkon që të anulohet vizita e Trump Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump ka nxitur reagime të shumta pasi më 29 nëntor ka postuar vi
Spastrim etnik ndaj myslimanëve, Papa Françesku shkon në Mianmar (FOTO LAJM) Papa Françesku sapo ka mbërritur në Mianmar në vendin që është akuzuar gjerësisht për spastrimin etnik ndaj myslimanëve.
Haradinaj u flet myslimanëve për Ligjin për Prishtinën Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, priti në takim prijësit e Bashkësisë Islame të Prishtinës, Hetem