999 rezultate për

myslimane

Ushtari katolik i UÇK: S'më kapnin dot se isha duke luftuar në mal përkrah myslimanëve (FOTO LAJM) Ish-ushtari i UÇK-së, që i takon besim katolik, Pren Marashi ka reaguar pas publikimit të aktakuzës së Zyrës të Prokuror
Ofendoi myslimanët, Khabib sfidon Macron: Dashtë i madhi Zot të shpërfytyrojë Vlerësimet e presidentit francez Emmanuel Macron për Islamin dhe radikalizmin fetar pas ngjarjeve të rënda të ndodhura n
Tërhiqet Macron: E kuptoj tronditjen e myslimanëve mbi karikaturat e profetit Presidenti francez Emmanuel Macron thotë se ai i kupton ndjenjat e muslimanëve të cilët janë të tronditur nga shfaqja e
Mustafa Nano kundër perçes: Më fyejnë gratë e mbuluara! Mbrëmjen e sotme në emisionin “Open” u diskutua një prej çështjeve më të nxehta të momentit, ku në qëndër të debatit qën
"Për syrin e keq", marrëveshja Kosovë-Serbi nuk mund të mbyllej pa gafën e Trump Sot u nënshkrua marrëveshja ekonomike mes Kosovës dhe Serbië, ku i pranishëm ishte dhe Presidenti amerikan, Donald Trump
Dënohet terroristi që vrau 51 myslimanë në dy xham: Në burg deri në vdekje! Një terrorist i ekstremit të djathtë, i cili vrau 51 besimtarë myslimanë gjatë të shtënave me armë në dy xhami në Zeland
Në distancë nga njëri-tjetri e me maska në fytyrë, besimtarët myslimanë falin Kurban Bajramin Besimtarët myslimanë kanë falur mëngjesin e sotëm namazin e Kurban Bajramit. Për shkak të situatë së shkaktuar nga ko
Veseli përkrah ndërtimin e xhamisë: Ta gëzojnë myslimanët e Kosovës Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli ka përkrahur ndërtimin e xhamisë qendrore në Prishtinë. Vesel
Këngëtarja shqiptare tregon si e ktheu mamanë e saj në myslimane Këngëtarja Çiljeta Xhilaga e ftuar në emisionin “E Diell” ka rrëfyer një histori të veçantë. Ajo është një nga pers
Ambasada amerikane uron besimtarët myslimanë: Sot më shumë se kurrë duhet reflektim Ambasada Amerikane në Tiranë uron festën e Fiter Bajramit për të gjithë besimtarët myslimanë. Përmes një mesazhi në “
Besimtarët myslimanë festojnë sot Fiter Bajramin, falja e namazit në xhami Besimtarët myslimanë festojnë sot Foter Bajramin pas pas muajit të shenjtë të Ramazanit, plot sakrifica dhe solidaritet.
Xhaferri u uron besimtarëve myslimane Fiter Bajramin Ish-ministri Ferdinand Xhaferri ka uruar besimtarët myslimanë për festën e Fiter Bajramit. Postimi i Xhaferrit në
Thaci uron Bajramin, kërkon të shmangen vizitat tradicionale tek njëri tjetri Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ua ka uruar festën e Fitër Bajramit besimtarëve myslimanë në Kosovë. Me anë të një
Erion Kristo: Mijëra myslimanë që durojnë poshtërimin, lënë një njeri t’u hajë kokën të gjithëve Pedagogu dhe aktivisti Erion Kristo ka bërë një postim në rrjetin social Facebook ku ka shprehur gjithë indinjatën e tij
Kreu i myslimanëve: Ja pse Nata e Kadrit është më e vlefshme se 1000 muaj Kreu i Komunitetit Mysliman të Shqipërisë Bujar Spahiu i ftuar në emisionin “Real Story” në “News 24” deklaroi se Nata e
Çiljeta një myslimane e devotshme: Po argjëroj, lutuni këtë natë! Këngëtarja e njohur Çiljeta Xhilaga është një besimtare e devotshme myslimane dhe gjatë këtij muaji ka agjëruar. Çiljeta
Më 2030, myslimanët do t’i agjërojnë dy Ramazanë për një vit Pas 10 viteve, përkatësisht më 2030, myslimanët do të agjërojnë dy herë brenda një viti. Një agjërim i Ramazanit do të f
FIFA: Një mundësi unike për futbollistët myslimanë në këtë Ramazan Gjatë muajit të shenjë mysliman të Ramazanit, shpesh paraqitet pyetja për aftësinë e sportistëve në përgjithësi, dhe fut
Myslimanët i përgjigjen thirrjes për namaz, "Xhumatë nuk ndalen, rastet me koronavirus janë të izoluara" (VIDEO) “Eja në namaz, eja në shpëtim”. Mjafton kjo thirrje që besimtarët myslimanë t’i përgjigjen njëzëri faljes së xhumasë në
"Islami nuk është terrorizëm", tre myslimanë tregojnë paragjykimet që hasen në shoqërinë shqiptare Nga Alma Janka "Të tjerët mos i paragjyko, mos armiqëso kënd, mësohu të duash e të respektosh njerëzit. Jo