999 rezultate për

myftiu

Punën që se bëri Komuna e bëri familja Destani, rinovohen varrezat e vjetra të Tetovës (FOTO LAJM) Sot u bë inaugurimi i rinovimit të varrezave të vjetra të Tetovës. Në këtë inaugurim të pranishëm ishin Myftiu i Tetovës
Veliaj dhe Myftiu i Tiranës inspektuan punimet e xhamisë së re Vitin tjetër Festa e Bajramit do t’i gjejë besimtarët myslimanë me një xhami të re. Kryetari i Bashkisë së Tiranës,
Skandalizoi shkodranët, Voltana Ademi kërkon t'ia "hedhë" me myftiun e Tiranës Ka shkaktuar një skandal të vërtetë në Shkodër shpërndarja nga bashkia e qytetit e një posteri nga i cili dukej se hidhe
Kurti si Veseli, shtron iftar për BIK-un Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje ka shtruar iftar për myftiun e Kosovës, Naim Tërnava, me shumë bashkëpunëtorë. Kurti
Aksident masiv në Shkodër, përplaset edhe myftiu Një aksident shumë i rëndë ka ndodhur ditën e sotme në Kryebushat te Shkodrës, ku ka mbetur i vdekur një person. Drej
Naim Tërnava uron Ramazanin: Agjërim, që t'ju kujtojë shijen e hidhur të urisë Myftiu i Bashkësisë Islame të Kosovës (BIK), Naim Tërnava ka mbajtur një konferencë për media me rastin e fillimit të mu
Myslimanët e Liverpooli shtyjnë agjërim me lejen e myftiut të Egjiptit Ramazani ishte një aleat më shumë për Realin në kuadër të finales së Champions-it, për faktin se tre futbollistë të Live
Tërnava i reagon Myftiut të Beogradit: Je një argat, nuk jemi djep i Serbisë Deklarimi i të ashtuquajturit Myftiu i Beogradit Jusufspahiq që Kosova është Serbi, për Kryesinë e BIK-ut, besimtarët my
Ëndrra e myftiut të Beogradit: Kosova është djep i Serbisë erbët po vazhdojnë të shohin “ëndrra me sy hapur”, se Kosova është djep i Serbisë. Një gjë të tillë po e thotë edhe m
Vdes vëllai i Myftiut Tërnava Haxhi Imer Tërnava, vëllai i myftiut të Kosovës, Naim Tërnava ka ndërruar jetë mbrëmë në mesnatë. Këtë e ka bërë të d
Myftiu i Tetovës, për vizitë tek Arifi Myftiu i Tetovës Qani ef. Nesimi bashkë me bashkëpunëtorët e tij qëndruan në vizitë te Kryetarja e Komunës së Tetovës zn
Historia e përgjakshme e vilës së Enver Hoxhës në "Bllok" (FOTO LAJM) Kur Enver Hoxha erdhi në pushtet dhe u vendos në Tiranë, ai mori një nga vilat më të bukura të kryeqytetit për të jetuar
"Kam dhe burrë edhe dashnor", shkrimtarja e njohur tregon të vërtetën Shkrimtarja shqiptare Besa Myftiu u bë kryetemë e diskutimeve në rrjete sociale dhe mediat rozë për shkak se sipas një
Tërhiqet Myftiu: Xhamia Qendrore do të ndërtohet me leje Myftiu i Bashkësisë Islame të Kosovës, Naim Tërnava, ka thënë për mediat turke se peticioni kundër stilit të ndërtimit t
Tërnava: Në festën e Fitër Bajramit të përhapim ndjenjën e dashurisë dhe vëllazërisë Myftiu i Kosovës, Naim Tërnava iu është drejtuar të besimtarëve mysliman me rastin e përfundimit të muajit të Ramazanit
Myftiu Tërnava: Xhaminë e ndërtojmë edhe pa leje! Kryetari i Bashkësisë Islame të Kosovës, myftiu Naim Tërnava e ka quajtur të pakuptueshëm faktin që prej pesë vitesh Kom
Kryemyftiu i Kosovës i kërkon Ramës dhe Bashës shtyrjen e zgjedhjeve Kryemyftiu i Kosovës, Naiv Tërnava i ka kërkuar autoriteteve shqiptare që të shtyjnë të paktën me një javë ditën e zgjed
Myftiu i Beogradit reagon për shembjen e xhamisë: A është kjo dhuratë për Ramazan? (FOTO LAJM) Në Zemun të Beogradit, autoritetet serbe të kësaj komune kanë shembur një xhami vetëm një natë para muajit të shenjtë të
Kryemyftiu i Kosovës: Erdogani, një dhuratë prej Allahut (FOTO) Kryemyftiu i Kosovës, Naim Tërnava ka bërë sërish bujë me një deklaratë në drejtim të Presidentit të Turqisë Rexhep Tajj
Kryemyftiu i Kosovës: Erdogani, një dhuratë prej Allahut Kryemyftiu i Kosovës, Naim Tërnava ka bërë sërish bujë me një deklaratë në drejtim të Presidentit të Turqisë Rexhep Tajj