999 rezultate për

muzikor

Pas diplomimit në Gazetari, Edita premton këngë të reja Pasi është diplomuar në degën e Komunikimit Masiv – drejtimi gazetari, Edita Sopjani premton se është e gatshme të fokus
Zajmina merr çmimin e parë të “Çelësit Muzikor 6” Çmimin e parë të muzikës moderne të festivalit “Çelësit Muzikor 6”, e fitoi Zajmina Vasjari dhe Gold AG me këngën ‘Forev
Rita & Dafina një bashkëpunim muzikor ? Këngëtarja kosovare Dafina Zeqiri, e cila tashmë është bërë e famshme ka thënë se do të ishte e hapur që të bashkëpunont
Linda edhe kur flet, kërkon 200 euro Këngëtarja Linda Halimi e cila këtë vit pritet të nisë karrierë muzikore në Amerikë, ka pohuar se tani e tutje një inter
Eliza, mes këngës dhe arkitekturës E talentuar dhe plot sharm janë jo epitete por cilësi atribuar ndër vite nga publiku. Eliza Hoxha është një artiste unik
Valton Krasniqi shtrohet në spital Këngëtari i njohur Valton Krasniqi javës që kaloi ka anuluar të gjitha aktivitetet muzikore, duke u vendosur në një spi
Napoli, "buçet" muzika për Vargas Eduardo Vargas, lojtari më i ri i Napolit, ende nuk ka debutuar në fushën e “San Paolos”, por që tani është bërë protago
Alida Duka, gati për në MTV Këngëtarja, e cila shquhet për një stil të veçantë në mënyrën dhe interpretimin e këngës Alida, që është motra e këngëta
Gjira Kajtazi, oferta nga Studio gjermane Këngëtarja Gjira Kajtazi arriti të thyejë rekorde me këngën “Çka po don me t`knu zemër” në Youtube me 100.000 klikime br
Zajmina, më shumë në Kosovë sesa në Shqipëri Këngëtarja simpatike Zaimina Vasjari, tani do të jetë më shumë prezente në Kosovë për shkak të angazhimeve të saj muziko
YouTube blen RightsFlow YouTube ka blerë kompaninë RightsFlow, e cila i ndihmon kompozitorët e këngëve, muzikantët, shtëpitë muzikore, distribut
Macet instrumentiste për kalendarin e Krishtlindjeve Këto mace tërheqëse duket se kanë një frymë shumë të ngushtë bashkëpunimi në një kalendar që do ti bëjë ato të pranishme
Bashkëpunim muzikor mes Bleros dhe Dafinës Pas në kohe të gjatë distance duket se këngëtari Blero dhe këngëtarja Dafina Zeqiri janë afruar sërish – ata janë bërë b
Big Mama mbrëmje muzikore për Bajram Këngëtarja Big Mama çdo ditë e më shumë po korr suksese, ajo gjatë këtij viti pati disa bashkëpunime me krijues të huaj,
Genta Ismaili padit “Arbonin” Genta Ismaili, këngëtarja e mirënjohur kosovare i drejtohet gjykatës për piraterinë me këngët e saj. Goci Music Corporat
Anxhelina: Synoj Amerikën për shkollën dhe karrierën muzikore Kur këndoi për herë të parë të gjithë e quajtën “vajza e Albërie Hadërgjonajt”, ndërsa sot edhe pse ka vetëm dy këngë në
Talent në piano, ndonëse nuk mundet të lexojë notat muzikore! Samuel Osmond nuk mund të lexojë notat e muzikës dhe nuk ka marrë mësime, por ka një memorie perfekte në lidhje me notat
Britney Spears, jo më e bukur si më parë Britney Spears mund të jetë rikthyer fuqishëm në botën e muzikës me albumin e saj të fundit muzikor, por nuk ka asgjë të
Bota e muzikës dhe fitimet e saj marramendëse Tregu diskografik ka ndryshuar. 60-vjeçarët mbushin stadiumet, CD blihen në supermarket dhe çmimet e biletave janë trefi
Arta tani kujdeset për vajzën Këngëtarja Arta Bajrami, e cila për nëntë muaj ishte në pritje të fëmijës së parë më bashkëshortin Xhimi Sekiraqën, kish