999 rezultate për

muzika

Muzikantët protestojnë kundër masave të Qeverisë Artistët e estradës, pronarë të restoranteve, klubeve të natës, foto-studiove dhe këndeve të fëmijëve, me kafene të impr
Muzika përhap COVID-19? Blendi Klosi sqaron deklaratën dhe kërkon ndjesë publike "Valët e muzikët përhapin në mjedise virusin COVID-19" Kjo deklaratë e bujshme e ministrit Blendi Klosi shkaktoi një
Muzika përhap COVID-19? Pas Klosit, reagon edhe Nard Ndoka Ish-deputeti Nard Ndoka ka komentuar deklaratën e ministrit të Mjedisit, Blendi Klosi, i cili u shpreh se pandemia e kor
Ministri Klosi ia kalon edhe OBSH: Muzika përçon COVID-19! (VIDEO) Ministri i Turizmit, Blendi Klosi ka dhënë një argument të ri se përse nuk lejohet muzika në kafene. I ftuar në stud
Baret e restorantet hapen totalisht më datë 1, po muzika? Përgjigjet eksperti Edhe pse mund të hapen baret dhe restorantet në ambientet e brendshme, muzika nuk do të lejohet sërish pas orës 20:00.
"Qëllimisht po pështyhet mbi atë vend", Big Basta i revoltuar për muzikën shqiptare Reperi Big Basta u shkëput disa vite më parë nga muzika për t’u zhvendosur në Zelandë të Re për t’i siguruar një jetesë
I dha 7-8 gota dhe e mori në shtëpi, muzikanti p*rdhunon studenten në gjumë Një muzikant në një kolegj prestigjioz përdhunoi një vajzë studente, pas një nate që kaluan jashtë. Benjamin Williams-St
Arti në zi, ndahet papritur nga jeta muzikanti korçar Muzikanti korçar, Ilir Tasellari është ndarë nga jeta në moshën 50 vjeçare. Ai vuante prej kohësh nga një sëmundje e rën
Këngëtari shqiptar humb të atin, i dedikon fjalët prekëse Këngëtari shqiptar Vlashent Sata ka humbur të atin. Studiuesi dhe kritiku i muzikës, Loro është ndarë nga jeta në moshën
Muzika në zi, ndahet nga jeta reperi i njohur (FOTO LAJM) Anëtari i grupit “The Roots”, Malik B, ka ndërruar jetë në moshën 47-vjeçare. Grupi tij ka njoftuar vdekjen të mërkur
Rama thumbon muzikantët që protestuan: Ju uroj një të premte të mbarë Kryeministri Edi Rama ka nxjerrë pamje nga Llogaraja duke u uruar shqiptarëve një të premte të mbarë. Por Rama nuk ha
Pëllumb Pipero: Virusi nuk ka fasha orari, muzika të shëron si dielli! Mjeku Pëllumb Pipero ka folur për vendimin për mbylljen e bareve dhe lokaleve të natës si dhe ndalimin e muzikës pas orë
Mbyllja e lokaleve të natës, ekspertja: Muzika është element grumbullues! Drejtoresha e ISHP, Albana Fico ka sqaruar në rubrikën "Opinion" në News24 se pse u ndalua hapja e lokaleve të natës.
Elton Deda i revoltuar: Muzika shqiptare është vulgare, s'kemi artistë (VIDEO) Muzikanti dhe kompozitori i njohur shqiptar Elton Deda ka folur gjerë e gjatë për muzikën shqiptare të ditëve të sotme.
"Kujtimet më të bukur", Ledina Çelo kthehet pas në kohë dhe do t'ju bëjë nostalgjik (VIDEO) Prej disa vitesh tanimë, Ledina Çelo është zhvendosur në Gjermani duke u shkëputur edhe nga muzika. Megjithatë në pos
Këngëtari me famë botërore heq dorë nga muzika, arsyeja do t'ju habisë (FOTO LAJM) Ed Sheeran ka hedhur poshtë kitaren e tij për t’u marrë me prodhimin birrës. Ylli 29-vjeçar thuhet se po bën markën e
Genta Ismajli në pritje të ëmbël, dashuria me biznesmenin turk që e shkëputi nga muzika (FOTO LAJM) Një foto e vetme e këngëtares së njohur nga Kosova, Genta Ismajli, ka ngjallur një sërë reagimesh në rrjetet sociale. Aj
Muzika në zi, humb jetën këngëtarja e famshme (FOTO LAJM) Këngëtarja e famshme amerikane, Millie Small, ka ndërruar jetë në moshën 73-vjeçare. Sipas “Dailymail”, Small ka ndër
"Duhet t’u lësh vendin të rinjve", Kresha paralajmëron largimin nga skena Tashmë edhe pak muaj dhe reperi shqiptar Mc Kresha do të bëhet baba për herë të parë. Bashkëshortja e tij Erzina, është
Ç'mund të bëjnë muzikantët në kushte shtëpie? Eneda Tarifa e zbulon me një video (VIDEO) Vetizolimi ka bërë që personazhet e njohur të gjejnë një sërë formash për të kaluar kohën dhe për t’u ndjerë mirë. Kë