999 rezultate për

muzeu

Digjet muzeu, dëme kolosale me vlera të jashtëzakonshme Një zjarr gjigant ka përfshirë Muzeun Kombëtar të Brazilit në Rio de Janeiro, institucioni më i vjetër shkencor në vend.
Zaev i jep një goditje VMRO-së Branislav Svetozareviç u shkarkua nga posti i drejtorit të Institutit Kombëtar – Muzeu i Luftës Maqedonase për Shtetësi
Muzeu kroat me këtë term ofendon shqiptarët, Vuçiç tregon arsyen e vendosjes Një muze në Zarë të Kroacisë po justifikohet pasi u gjet duke përdorur një term fyes për shqiptarët në një ekspozitë të
Kush është koloneli shqiptar që drejton muzeun e spiunazhit në Washington (VIDEO) Uashingtoni ka zier ditët e fundit nga përplasjet, akuzat e kundër-akuzat mes Presidentit Trump dhe disa ish-drejtuesve
Këpucët e Salah, "thesarë" egjiptian në Muzeun Britanik Egjiptiani, Mohamed Salah,pas suksesit që po kalon tek Liverpooli ka krijuar shumë dashamariës madje në vendin e tij të
Bale tremb vizitorët në muzeun e dyllit (VIDEO) Gareth Bale përmes një kamerave të fshehtë që u organizua në muzeun e dyllit në Madrid, ka trembur për vdekje vizitorët
Muzeu i Shkencave të Natyrës pritet të marrë emrin Sabiha Kasimati Me rastin e 8 Marsit, pas një parashtrimi të idesë së Autoritetit për Informimin dhe Dokumentet e ish-Sigurimit të Shtet
Ronaldo dhe muzeu i tij i rekordeve, këtu do ti gjeni të gjithë Ajo që një lojtarë do të lërë në fushën e lojës pasi të pensionohet janë rekordet. Ekur flasim për rekordet në futboll R
As e treta nuk ishte e vërteta, Xhim Belushi ndahet nga gruaja (FOTO LAJM) Gruaja e aktorit shqiptar Jim Belushi ka paraqitur kërkesën për divorc pas gati 20 vjet martese. Jennifer Sloan paraq
Vizitori i muzeut vjedh gishtin e statujës 2 mijë vjeçare Vjedhja e gishtit të një luftëtari kinez nga terakota, e cila ishte ekspozuar në Pensilvania, është dënuar ashpër nga pu
Parisi në alarm, mbyllet muzeu më i vizituar në botë (FOTO LAJM) Paris ka ngritur alarmin ndërsa Lumi Sena vazhdon të rritet dhe Luvri përgatit të mbyllë dyert e saj në mes të dimrit të
Trump kërkoi një vepër të Van Gogut, muzeu i dhuron një wc prej ari! Cfarë do i dhuronit një njeriu që ka gjithçka? Epo, nëse ai njeri është Donald Trump, ju i ofroni një tualet prej florir
Ramsesi II zhvendoset në muze Autoritetet egjiptiane kanë transferuar sot statujën gjigante të faraonit Ramsesi II, një nga sundimtarët më të lashtë d
Muzeu i FA, një thesar i pazbuluar (FOTO LAJM) Ministrja e Mrojtjes Olta Xhaçka ka postuar në faqen e saj të facebook disa foto nga pajimet e përdoruara nga ushtria jo
Së shpejti hapet Muzeu i Selfieve Një Muze i Selfieve pritet të hapet në Los Angeles muajin e ardhshëm… madje do t’iu kushtojë vizitorëve 25 dollarë për h
Padi penale për ish drejtoreshën e muzeut të Ohrit Enti dhe Muzeu i Ohrit dorëzoi kallëzim penal kundër ish-drejtoreshës Tanja Paskali – Buntasheska për shkak të moszbatim
Daut Haradinaj vazhdon ta ruajë revolen e vëllezërve, do që t’ia dhuroj Muzeut të Kosovës Ish-komandanti i UÇK-së, Daut Haradinaj që së bashku me Rexhep Selimin dhe Mujë Krasniqin kishin dalë për herë të parë
Lika: Vitin e ardhshëm do rikonstruktohet Muzeu i Alfabetit Zëvendëskryeministri, Hazbi Lika në emisionin Click Plus theksoi se Muzeu i Alfabetit do të rikonstruohet plotësisht në
I kushtoi jetën Muzeut të Alfabetit, ndahet nga jeta Mendushe Ajdini Në Muzeun e Alfabetit është ditë zie, sepse ka ndërruar jetë Mendushe Ajdini, e punësuar në këtë Muze, por e lindur në P
Presidenti Meta, vizitë në Muzeun e Alfabetit në Manastir Në kuadër të vizitës zyrtar në Maqedoni, Presidenti i Republikës, Sh. T. Z. Ilir Meta ishte në Manastir me rastin e Ditë