999 rezultate për

muzeu

Protesta gjunjëzon Tiranën, shkatërrohet Muzeu Kombëtar Tirana gjendet në kaos për shkak të protestës së ditës së dytë për Klodian Rashën. Turma e revoltuar ka shkatërruar c
Fëmijët e vrarë gjatë luftës në Kosovë: Muzeu që tregon për një fëmijëri të lënë përgjysmë (FOTO LAJM) E rrethuar nga ndërtesa të larta të arkitekturës komuniste, në bodrumin e një biblioteke në Prishtinë, është ekspozita q
Flamuri kuq e zi me kokëposhtë! Askush nuk interesohet për Muzeun e UÇK-së Kanë kaluar më shumë se 24 orë kur publikuam lajmin për gjendjen e mjerueshme të muzeut të lirisë, apo siç njihet muzeu
Lyhen me vaj veprat e artit në muzeun e njohur: Konspiracionet e lidhin me "satanizmin" 70 vepra arti dhe artefakte antike (objekte të bëra nga njeriu me vlerë kulturore dhe historike) në tre galeri të Museum
Pas teatrit, Kryemadhi: Rama do të shemb Muzeun Kombëtar në dhjetor "Brenda muajit dhjetor Edi Rama mund të shkojë drejt prishjes së "Muzeut Kombëtar", tha kryetarja e Lëvizjes Socialiste
Rojet nga muzeu britanik raportojnë lëvizje drithëruese me hapa fantazmë dhe zhurma të çuditshme Rojet e muzeut britanik kanë raportuar një seri veprimesh drithëruese, përfshirë hapat fantazmë dhe thirrjet misterioze
Shkrumbohet në mënyrë misterioze muzeu në Has, godina më e vjetër e gjithë qarkut Mëngjesi i sotëm nuk ka qenë aspak i mirë për zonën e Hasit, kjo për shkak të një zjarri. Godina më e vjetër dhe e pa
Shën Valentini, Juventusi mendon për çiftet që duan ta festojnë Me rastin e Shën Valentinit, Juventusi ka bërë një ofertë për çiftet që duan ta festojnë. Bardhezinjtë i kanë hapur
Salah jep lajmin e madh (VIDEO) Paraqitjet dhe golat e Mohamed Salah me fanellën e Liverpoolit nuk kalojnë pa u vënë re dhe Muzeu i Dyllit i Madame Tuss
Muzeu i çuditshëm, hapet ekspozita e frutave dhe perimeve Në një Muze një Nju Jork është hapur për publikun një ekspozitë e ngrënshme. Vizitorët mund të shohin të ekspozuara frut
Tërmeti i 26 nëntorit mbyll Muzeun Historik Kombëtar Tërmeti i 26 nëntorit ka dëmtuar edhe Muzeun Historik Kombëtar. Ditën e sotme Muzeu është mbyllur pas një urdhëri të
Presidenti i UEFA-s, Ceferin dhe kreu i FSHF, Armand Duka vizitojnë "Muzeun e Stadiumit" (VIDEO) Në prag të ndeshjes Shqipëri-Francë, Federata Shqiptare e Futbollit ka organizuar disa aktivitete. Aleksander Ceferin
Në Muzeun e Barcelonës mbërrin këpuca e 6 e Leos (VIDEO) Ylli argjentinas, Lionel Messi ditë më parë fitoi këpucën e artë për më së shumti gola të shënuar në Evropë brenda një s
Java e Modës në New York, me një stil krejt ndryshe (FOTO LAJM) U zhvillua shfaqja e gjashtë “Queer Runway” në Muzeun e Brooklyn, për këtë vit. Është shënuar fillimi i Javës së Modë
E bleu 6 dollar, guri i shahut e bëri milioner pas 55 vitesh (FOTO LAJM) Fati të vjen atëherë kur nuk e pret e këtë e di mirë një i moshuar, të cilit i shkëlqeu dielli në moshë të madhe. Në
Rama thumbon Kryemadhin: Doktoresha do të dorëzojë Beratin e Gjirokastrën Kryeministri Edi Rama, ka qënë i pranishëm në Berat ku ka folur mbi zgjdhjet lokale të 30 qershorit. Në fjalimin e t
50-vjetori i legjendës, Ferrari nderon me një ekspozitë Schumin Më 3 janar të vitit 2019,legjenda e Formulës 1 do të festojë 50-vjetorin e tij, edhe pse në kushte jo të zakonshme. P
Mesazh i koduar për Modriç? Kjo shkruhet në muzeun e CR7 Muzeu ku mbahen te gjitha trofetë e Cristiano Ronaldos së fundmi ka publikuar një foto në instagram, ku në sfond shihen
Dyshime për vërtetësinë e një kapeleje të presidentit Linkoln Do ta heqë muzeu kapelën e presidentit amerikan, Abraham Lincoln? Testet e fundit të ADN-së rivënë në pikëpyetje vërtetë
13 vjet të humbura, gjenden këpucët që intriguan Hollywoodyn Një palë këpucë të kuqe të vjedhur nga një muze, janë gjetur nga policia 13 vjet pas vjedhjes. Këpucët, të cilat u morën