999 rezultate për

muzeu

Parisi në alarm, mbyllet muzeu më i vizituar në botë (FOTO LAJM) Paris ka ngritur alarmin ndërsa Lumi Sena vazhdon të rritet dhe Luvri përgatit të mbyllë dyert e saj në mes të dimrit të
Trump kërkoi një vepër të Van Gogut, muzeu i dhuron një wc prej ari! Cfarë do i dhuronit një njeriu që ka gjithçka? Epo, nëse ai njeri është Donald Trump, ju i ofroni një tualet prej florir
Ramsesi II zhvendoset në muze Autoritetet egjiptiane kanë transferuar sot statujën gjigante të faraonit Ramsesi II, një nga sundimtarët më të lashtë d
Muzeu i FA, një thesar i pazbuluar (FOTO LAJM) Ministrja e Mrojtjes Olta Xhaçka ka postuar në faqen e saj të facebook disa foto nga pajimet e përdoruara nga ushtria jo
Së shpejti hapet Muzeu i Selfieve Një Muze i Selfieve pritet të hapet në Los Angeles muajin e ardhshëm… madje do t’iu kushtojë vizitorëve 25 dollarë për h
Padi penale për ish drejtoreshën e muzeut të Ohrit Enti dhe Muzeu i Ohrit dorëzoi kallëzim penal kundër ish-drejtoreshës Tanja Paskali – Buntasheska për shkak të moszbatim
Daut Haradinaj vazhdon ta ruajë revolen e vëllezërve, do që t’ia dhuroj Muzeut të Kosovës Ish-komandanti i UÇK-së, Daut Haradinaj që së bashku me Rexhep Selimin dhe Mujë Krasniqin kishin dalë për herë të parë
Lika: Vitin e ardhshëm do rikonstruktohet Muzeu i Alfabetit Zëvendëskryeministri, Hazbi Lika në emisionin Click Plus theksoi se Muzeu i Alfabetit do të rikonstruohet plotësisht në
I kushtoi jetën Muzeut të Alfabetit, ndahet nga jeta Mendushe Ajdini Në Muzeun e Alfabetit është ditë zie, sepse ka ndërruar jetë Mendushe Ajdini, e punësuar në këtë Muze, por e lindur në P
Presidenti Meta, vizitë në Muzeun e Alfabetit në Manastir Në kuadër të vizitës zyrtar në Maqedoni, Presidenti i Republikës, Sh. T. Z. Ilir Meta ishte në Manastir me rastin e Ditë
Pamje dramatike nga sulmi me makinë në Londër (FOTO LAJM) Disa njerëz kanë mbetur të lënduar pasi një makinë hyri në trotuar dhe mori përpara këmbësorët jashtë Muzeut Historik të
Zbulohet përbindëshi më i frikshëm i të gjitha kohërave (FOTO LAJM) Sot ujërat britanike janë të lira për të gjitha gjallesat që jetojnë aty, por 163 milionë vjet më parë një krokodil deta
Ramës i sulen ashpër durrsakët: "Mos bëj sikur ta ndjen" Ditën e sotme Rama e ka nisur me pamjet e muzeut te rilindur të Durrësit. “Ju uroj një ditë të mbarë me këto pamje të
Mjeshtri shqiptar i akuarelit, Helidon Haliti, ekspozitë pikturash në muzeun e Kinës Ngjyrat e ngrohta dhe penelat e freskët në teknikën e akaurelit të piktorit të famshëm shqiptar, Helidon Haliti, janë du
Mbyllet Muzeu i Alfabetit në Manastir Muzeu i Alfabetit në Manastir është mbyllur për shkak të projektit për rikonstruktimin e tij, fond i cili shkon në 300 m
Bëjnë sikur ulen në lokal, por ja si e vjedhin laptopin skifterat në Tiranë (VIDEO) Kjo video e postuar ne rrjetet sociale, nga faqja e njohur Lolita, tregon momentet kur dy djem grabisin fare qetesisht n
Alarm për bombë në Paris, policia evakuon vendin ku Makron do mbante fjalimin (VIDEO) Muzeu i Luvrit, ku kandidati Emmanuel Macron kishte planifikuar të të fliste mëngjesin e sotëm, u evakuua pasi policia d
Vajza e Lindës viziton muzeun me vogëlushin Zaho Rama (FOTO LAJM) Vajza e Linda Ramës nga martesa e saj e parë, Rea ka publikuar në rrjetin social facebook një foto me vëllain e saj të v
Trump dhe Putin "takohen" në një qendër tregtare në Bullgari (FOTO) Në një qendër tregtare në Sofie të Bullgarisë klientët e qendrës kanë ngelur me gojë hapur kur kanë parë dy liderët, Tru
Merkel merr vlerësimin më të lartë nga Muzeu Amerikan i Holokaustit Për përpjekjet e saj për të promovuar kujtimin e Holokaustit në Gjermani, muzeu Amerikan Përkujtimor i Holokaustit do t’