999 rezultate për

muzete

Rihapen për vizitorët muzetë dhe kalaja e Krujës pas tërmetit të 26 nëntorit Kruja i hapi sot muzetë e saj dhe portat e Kalasë, pas tërmetit të 26 nëntorit. Drini Masha, përgjegjës i turizmit në
Njihuni me 10 muzetë me spektakolarë në botë (FOTO LAJM) Muzetë janë ndër pikat kryesore që vizitohen nga turistët. Më lart po iu sjellim 10 muzetë më spektakolarë në botë, d
Alarmohet Parisi për muzetë dhe transportin publik, shkak dalja e Senës nga shtrati Parisi po përgatitet sot për t’u përballur me një fryrje të Senës që vazhdon të rritet duke çrregulluar transportin publ
Muzetë më të frikshme në botë (FOTO LAJM) Mendimi i parë për muzetë, sigurisht që është si një qëndër kulturore dhe artistike, ku janë mbledhur copëza nga lashtës
Disa nga muzetë më të bukur në Kinë (FOTO-LAJM) Këto janë disa nga muzetë e rinj me pamje mahnitëse në Kinë. Me arkitekturë të veçantë dhe hapësira të ndryshme ato janë
Me FieldTrip tashmë mund të vizitoni muzete dhe kopshtet zoologjike me te bukura Nëse keni aplikacionin Field Trip nga Google te instaluar në telefonin tuaj, ju mund të merrni pranim të lirë në 23 prej
Meksikë, alarm për mbërritjen e një cikloni Bregu Paqësor përgatitet për mbërritjen e ciklonit Bud, një nga ciklonet e stinës. Shërbimi Meteorologjik Kombëtar i Mek
10 muzetë më të vizituar në botë (FOTO LAJM) Muzeu i Luvrit në Paris ishte më i vizituari në botë gjatë vitit 2011, lexohej në të dhënat e publikuara nga e përditshm
Kalaja e Shkupit nuk i “pëlqen” muzetë Ndërtimi i tre muzeve në Kalanë e Shkupit, bie ndesh me ligjet vendore dhe ndërkombëtare të arkeologjisë. Kjo ide e Drej