999 rezultate për

muze

Fëmijët e vrarë gjatë luftës në Kosovë: Muzeu që tregon për një fëmijëri të lënë përgjysmë (FOTO LAJM) E rrethuar nga ndërtesa të larta të arkitekturës komuniste, në bodrumin e një biblioteke në Prishtinë, është ekspozita q
Flamuri kuq e zi me kokëposhtë! Askush nuk interesohet për Muzeun e UÇK-së Kanë kaluar më shumë se 24 orë kur publikuam lajmin për gjendjen e mjerueshme të muzeut të lirisë, apo siç njihet muzeu
Lyhen me vaj veprat e artit në muzeun e njohur: Konspiracionet e lidhin me "satanizmin" 70 vepra arti dhe artefakte antike (objekte të bëra nga njeriu me vlerë kulturore dhe historike) në tre galeri të Museum
E bujshme në Turqi, "Aya Sofia" do të kthehet nga muze në xhami Gjykata vendosi që të kthejë në xhami ndërtesën e “Aya Sofias” në Stamboll pas më shumë se 80 vitesh që ajo mbahej hapur
Ndërtoi në zonën muzeale të kalasë, vihet në pranga 39 vjeçari Një 39-vjeçar është arrestuar, për shkak se ndërtoi në zonën muzeale të kalasë së Beratit. I arrestuari është B.K., 3
Pas teatrit, Kryemadhi: Rama do të shemb Muzeun Kombëtar në dhjetor "Brenda muajit dhjetor Edi Rama mund të shkojë drejt prishjes së "Muzeut Kombëtar", tha kryetarja e Lëvizjes Socialiste
Rojet nga muzeu britanik raportojnë lëvizje drithëruese me hapa fantazmë dhe zhurma të çuditshme Rojet e muzeut britanik kanë raportuar një seri veprimesh drithëruese, përfshirë hapat fantazmë dhe thirrjet misterioze
Shkrumbohet në mënyrë misterioze muzeu në Has, godina më e vjetër e gjithë qarkut Mëngjesi i sotëm nuk ka qenë aspak i mirë për zonën e Hasit, kjo për shkak të një zjarri. Godina më e vjetër dhe e pa
Shën Valentini, Juventusi mendon për çiftet që duan ta festojnë Me rastin e Shën Valentinit, Juventusi ka bërë një ofertë për çiftet që duan ta festojnë. Bardhezinjtë i kanë hapur
Salah jep lajmin e madh (VIDEO) Paraqitjet dhe golat e Mohamed Salah me fanellën e Liverpoolit nuk kalojnë pa u vënë re dhe Muzeu i Dyllit i Madame Tuss
Muzeu i çuditshëm, hapet ekspozita e frutave dhe perimeve Në një Muze një Nju Jork është hapur për publikun një ekspozitë e ngrënshme. Vizitorët mund të shohin të ekspozuara frut
Një muzë frymëzimi, kështu duket Tayna mes Romës (FOTO LAJM) Reperja shumë e dashur nga publiku Taynasë fundmi ka vizituar Italinë. Reperja po qëndron në Romë ku edhe do ta ketë
Tërmeti i 26 nëntorit mbyll Muzeun Historik Kombëtar Tërmeti i 26 nëntorit ka dëmtuar edhe Muzeun Historik Kombëtar. Ditën e sotme Muzeu është mbyllur pas një urdhëri të
Rihapen për vizitorët muzetë dhe kalaja e Krujës pas tërmetit të 26 nëntorit Kruja i hapi sot muzetë e saj dhe portat e Kalasë, pas tërmetit të 26 nëntorit. Drini Masha, përgjegjës i turizmit në
Presidenti i UEFA-s, Ceferin dhe kreu i FSHF, Armand Duka vizitojnë "Muzeun e Stadiumit" (VIDEO) Në prag të ndeshjes Shqipëri-Francë, Federata Shqiptare e Futbollit ka organizuar disa aktivitete. Aleksander Ceferin
Në Muzeun e Barcelonës mbërrin këpuca e 6 e Leos (VIDEO) Ylli argjentinas, Lionel Messi ditë më parë fitoi këpucën e artë për më së shumti gola të shënuar në Evropë brenda një s
Njihuni me 10 muzetë me spektakolarë në botë (FOTO LAJM) Muzetë janë ndër pikat kryesore që vizitohen nga turistët. Më lart po iu sjellim 10 muzetë më spektakolarë në botë, d
Java e Modës në New York, me një stil krejt ndryshe (FOTO LAJM) U zhvillua shfaqja e gjashtë “Queer Runway” në Muzeun e Brooklyn, për këtë vit. Është shënuar fillimi i Javës së Modë
E bleu 6 dollar, guri i shahut e bëri milioner pas 55 vitesh (FOTO LAJM) Fati të vjen atëherë kur nuk e pret e këtë e di mirë një i moshuar, të cilit i shkëlqeu dielli në moshë të madhe. Në
Takimi i parë i dashurisë le të jetë në muze Takimin e parë të dashurisë është mirë ta keni në një vend ku mundeni të bisedoni dhe qëndroni më gjatë me njëri-tjetrin