999 rezultate për

mustang

Del Mustang Lithium, “bisha” me motor elektrik 900 kuaj fuqi (FOTO LAJM) Kompania amerikane Ford ka zbuluar këtë javë një model Mustang me motor elektrik, por që mbetet një mjet i fuqishëm, me
Ndërron jetë krijuesi i Ford Mustang-ut Lee Iacocca, shefi ekzekutiv i kompanisë Ford dhe më pas i Chrysler-it, apo siç njihej ndryshe mjeshtri i tregtimit të m
Mustang, modeli më i kërkuar i veturave sportive në Evropë “Sportisti” i Fordit ka dominuar në tregun evropian në tremujorin e parë të këtij viti. Modeli Ford Mustang ka vazhduar
Ford Mustang Shelbyn GT350 me 500 kuaj fuqi (FOTO LAJM) Fordi pas prezantimit që ka bërë për modelin e tij më të fundit Mustang Shelbyn GT350 në muajin nëntor në Los Angeles A
Mustangu Rocket me 750 kuaj fuqi (FOTO LAJM) Mustangu ka arritur që me modelin Galpin Rocket ngjyrë të zezë të ketë një sukses të madh në tregun e makinave. Kjo ëhtë
Mustang Shelby G.T.500CR i Lewis Hamilton (FOTO LAJM) Kampioni i Formula 1 Lewis Hamilton ka postuar në llogarinë e tij në Instagram foto nga makina e tij më e re: një Mustan
Mustang vjen në tregun europian të makinave (FOTO LAJM) Mustang është makina që për herë të parë është në dispozicion dhe në tregun evropian. Kompania Ford ka pohuar se ai do t
Çdo të thotë të koleksionosh 5.500 modele Mustang (VIDEO) Koleksionimi i makinave është një ndër pasionet më të mëdha që ka Adelbert Engler. Ai ka arritur që të bëjë koleksionin
Mustang makina më e mirë e vitit në Detroit (FOTO LAJM) Mustang shënoi 15 vjetorin, dhe arriti të krijojë një model të rifreskuar 015 Ford Mustang, me një dizajn i cili me të
Ford feston 50-vjetorin (FOTO-LAJM) Për të festuar 50 vjetorin e tij, Ford ka sjellë në "Empire State Building" Mustangun e tij, siç kishte ndodhur në vitin
Makinat me të cilat mburren amerikanët (FOTO-LAJM) Ford Mustang, Corvette, Mustang e Viper janë makinat të cilat kanë shkruar historinë e Shteteve të Bashkuara. Çdo model
Miller një "xhiro" me Mustang-un e ri (FOTO-LAJM) Aktorja Sienna Miller ka pozuar pranë Ford Mustang-ut të ri i cili u prezantua në Barcelonë dhe së shpejti pritet të dal
Ford Mustang tani edhe në tregun europian (FOTO-LAJM) Për 50 vite ajo ka mbetur në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Me zhvillime të mëdha në vendin ku lindi dhe u bë një mit.
A është ky Ford Mustang-u 2015? (FOTO LAJM) Sekreti që ende akoma është fshehtësirë, versioni i Ford Mustangut 2015 nuk pritet të zbulohet zyrtarisht edhe për disa
Ford Mustang feston 49-vjetorin Ford Mustang festoi ditëlindjen e tij të 49-të duke prezantuar para publikut edhe makinën e 1-miliontë. Ford Mustang ësh