999 rezultate për

mustafa

Isa Mustafa kërkon me urgjencë heqjen e taksës Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa ka kërkuar që menjëherë të hiqet taksa 100 për qind për mallrat q
Isa Mustafa i çon 5 emra Kurtit për zv.ministra Kreu i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa ka njoftuar se i ka propozuar kryeministrit Albin Kurti emrat për zëv
Haziri tregon emrin e kandidati për President Nënkryetari i LDK-së dhe kryetari i Gjilanit, Lutfi Haziri ka folur për skenarët e zgjidhjes së ngërçit mes LDK-së dhe L
Plasin debatet në LDK, kandidatja për Kryeministre rrezikon të mbetet jashtë qeverisjes Kandidatja për Kryeministre e LDK-së, Vjosa Osmani rrezikon të mbetet jashtë qeverisjes, edhe pse me emrin e saj LDK-ja
Berisha: Marrëveshja LVV-LDK, goditje për tradhtarët dhe argatët e Serbisë Ish-kryeministri i vendit, Sali Berisha ka uruar Lëvizjen Vetëvendosje dhe LDK-në për arritjen e marrëveshjes për koalic
Mustafa: Kemi arritur një marrëveshje në dobi të Kosovës, çështja e presidentit më vonë Kryetari i LDK-së Isa Mustafa ka thënë se është arritur një marrëveshje me Vetëvendosjen pas një kohe të gjatë këtë mëng
Isa Mustafa mbledh disa deputetë të LDK-së, mes tyre edhe Vjosa Osmani Zyrtarë të Lidhjes Demokratike të Kosovës, së bashku me kryetarin e kësaj partie, Isa Mustafën ka disa orë që janë duke
Mustafa: LDK voton Qeverinë e pakicës VV nëse dështon marrëveshja Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, ka thënë se ka ende hapësirë për marrëveshjen bashkëqeverisëse m
Mustafa: Ka mundësi për një marrëveshje me Kurtin, nuk heqim dorë nga kryeparlamentari Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, thotë se ende ka shpresa për një marrëveshje me Vetëvendosjen e Albin Kurtit. I njëjt
Përfundon takimi Kurti-Mustafa, a u arrit marrëveshja? Ka përfunduar takimi disaorësh mes palës ndërkombëtare dhe palës së subjekteve negociatore për koalicion LVV e LDK. M
Kurti mbërrin në Kuvend, nuk flet për mediat (VIDEO) Pas kryetarit të LDK-së, Isa Mustafa, në objektin e Kuvendit të Kosovës ka arritur edhe ai i Lëvizjes Vetëvendosje, Albi
Mustafa flet para takimit me Kurtin Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, ka arritur në objektin e Kuvendit të Kosovës për takimin e paralajmëruar me Lëvizjen Vet
Mustafa para takimit me Kurtin: Për marrëveshje po shkojmë Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, bashkë me nënkryetarin Lutfi Haziri dhe zyrtarë të tjerë të kësaj partie, kanë arritur n
Pak para takimit Kurti-Mustafa, Lutfi Haziri dhe Agim Veliu paraqiten në selinë e LDK Nënkryetarët e LDK-së, Lutfi Haziri dhe Agim velu, janë parë duke shkuar në selinë e partisë qaste më parë. Gjatë d
Isa Mustafa konfirmon takimin me Albin Kurtin, do arrihet marrëveshja? Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, ka konfirmuar se gjatë ditës së sotme do të takohet me liderin e Lëvizjes Vetëvendosje,
Mustafa i vendos afate Kurtit: Për marrëveshjen kemi kohë deri në fund të javës, ndryshe të deklarojmë dorëzimin Kreu i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa i ka dërguar një mesazh tjetër sot kreut të Vetëvendosjes, Albin Kurt
Propozimi për kryeministër, Isa Mustafa mbledh nesër kryesinë Lidhja Demokratike e Kosovës ka bërë të ditur se nesër do të mbajë mbledhjen e saj të Kryesisë. Ky vendim vjen pas zh
Vetëvendosja paralajmëron zgjedhje të reja, çfarë thotë LDK Deputetja e Vetëvendosjes Arbërie Nagavci paralajmëroi të premten se në Kosovë mund të ketë zgjedhje të reja. Nagavci th
Isa Mustafa refuzon letrën e Albin Kurtit: Kjo nuk është një letër zyrtare Lideri i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa ka folur për letrën e dërguar nga LVV, shkruan Gazeta Blic.“Letrën
Isa Mustafa: Jo-në e VV nuk e konsideroj zyrtare Kreu i LDK-së, Isa Mustafa ka folur para mediave pas letrës që i ka dorëzuar Lëvizja Vetëvendosje. Mustafa ka thënë s